Kaks läänlast jooksid Tartu maratonil saja esimese hulka

Lehte Ilves

lehte.ilves@gmail.com

Pühapäeval, 10. mail peetud 33. Tartu maratoni lõpetas 9 läänlast, nende seas neli naist. 23 km pikkuse maastikujooksu Otepäält Elva lõpetas ühtekokku 1839 inimest, sh 494 naist.

Läänlastest jõudsid saja esimese hulka kaks meest. Jaanus Undrest sai 85. koha ajaga 1:35.17. M40 klassis saavutas ta 17. koha. Agu Lehemaa lõpetas jooksu 96. kohaga, aeg 1:36.19. Ta oli M50 klassis 5. Paremuselt kolmas läänlane oli Tarvi Viik, aeg 1:52.48 andis talle M40 klassis 82. koha.

Läänlannadest oli parim Tarvi Viigi õde Kadri Raadla ajaga 2:07.23, ta saavutas N35 klassis 26. koha.

Kuigi Eesti parim pikamaajooksja Roman Fosti parandas oma möödunud aastast tulemust ligi 2 minutit, ei suutnud ta korrata ümber Viljandi järve jooksu võitu keenialase Ibrahim Mugunga ees. Nende ajad olid vastavalt 1:14.54 ja 1:13.23. Fosti peab allajäämise põhjuseks liiga kõrget algtempot.

Looduse nautijaile on see üsna tähtis ja paljude vaatamisväärsustega võistlus, kuid jooks oli ka arvukate tõusude tõttu piisavalt raske.

Jooksusõpru oli, nagu alati, rohkesti lähinaabrite juurest, kuid ka kaugemalt. Kõige kaugem osaleja oli Indiast.