120

Urmas Sukles: Haapsalu vastu on algatatud pikaajaline laimukampaania

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Tänasel Haapsalu linnavolikogu erakorralisel istungil hääletati linnapea Urmas Suklese umbusaldusavaldust. Oma arvamuse sai volikogu ees välja öelda ka umbusaldatav linnapea Urmas Sukles (pildil). Lääne Elu avaldab linnapea kõne täismahus.

Suklese umbusaldus arvo tarmula (14)Seisan teie ees küllaltki ebatavalises olukorras, sest Haapsalus umbusaldusavaldusi eriti tehtud ei ole, probleemsed olukorrad oleme suutnud lahendada muul viisil.

Nii nagu ma Lääne Elule ütlesin, et tundubli imelik, et 15 aastat linnapeana ja ei ühtegi umbusaldust. Nali naljaks, aga lugedes umbusaldusavalduse teksti, on mul imelik ja kurb tunne, sest umbusaldamine on üks viimaseid kohaliku poliitika vahendeid, mida tehakse siis, kui mitte midagi muud enam teha ei anna ja kus umbusaldusamiseks on tõeline põhjus. Umbusaldust ei tehta ülejala, kiirelt, emotsioonide ajel. Kahjuks lugupeetud eelnõu algatajad, seda te minu arvates olete teinud.

Mulle tuleb meelde ka „Pealtnägijas“ hiljuti kajastamist leidnud lugu, kus üks Haapsalu mees kogus allkirju ja neid ta sai ka mitmelt lugupeetud linnakodanikult. See petitsioon, millele siis allkirju koguti, oli täis valeinformatsiooni ja ma arvan, et nii mõnedki kahetsevad oma allkirju, mis sai antud kergekäeliselt ja teksti süvenemata.

Mul on väga kahju, et te teete oma avalduse meedia kaudu saadud info alusel. Sest nii te kirjutate ja nii ma ka järeldan sellest, mida mulle on süüks pandud. Kahju, sest enamiku allakirjutanutega olen ma endateada olnud kogu aeg konstruktiivne.Olen teie ettepanekuid arvestanud, linnavalitsus on teie poolt tõstetud küsimused lahendanud. Ning mulle on ausalt arusaamatu, miks te pole minuga arutanud neid umbusalduses tõstatatud nõndanimetatud puudujääke.

Ja nendel „puudujääkidel“ ma siis ka peatuks.

Eesti Loomakaitse Seltsi poolt korraldatud klikkimine on osa Haapsalu kohta käivast pikaajalisest laimukampaaniast. Kahjuks olete sinna [lisandunud] nüüd ka teie, lugupeetud aruküsijad.

Eelmisel aastal oli Päeva Villas kokkusaamine, lus aruleti Haapsalu loomade varjupaiga tegevust. Selleks hetkeks oli Eesti Loomakaiste Seltsi poolt juba algatatud niinimetatud klikkimistalgud, kuhu ühe kandidaadina oli valefaktide alusel alusel nimetatud Haapsalu varjupaik.

Sellel koosolekul ma palusin Haapsalu nendest talgutest eemaldada, sest sellelsamal koosolekul said need valefaktid, milles meid süüdistati, kummutatud. Ma ütlesin, et kui Haapsalu linnavalitsus pole gallupist maha võetud, ma Eesti Loomakaitse seltsiga ei suhtle. Ma olen mees, kes peab oma sõna.

Ma ütlen ka – ma ei allu santaažile ja selletõttu olen ma segav faktor.

Kugu selle hääletamise, laimuartiklite, loomaarsti aukohtusse kaevamise ja muu taolise eesmärgiks on minu arvates turuvõitlus, kus ei valita vahendeid. Ma olen suhelnud paljude Eesti omavalitsustega, kellest osad, kes ei ole sellisele survele vastu pidanud, maksavad praegu suuri summasid loomade varjupaikadele.

Ja tänane umbusaldus on selle võitluse üks osa.

Haapsalus oleme siiani suutnud vajalikku teenust pakkuda normaalse hinnaga.

Haapsalu loomade varjupaika on käinud kontrollimas mitmed seda tegevust jälgima kohustatud riiklikud instantsid, ning sealsed loomavaenulikud tingimused ei vasta tegelikult olukorrale.

Me võisime sinna üheskoos minna ja te veendute, et minu sõnad sealsest rahuldavast olukorrast on tõde.

Meie poolt loomade varjupaiga teenuse hanke väljakuulutamine on viibinud üksnes seetõttu, et me ootasime naabervaldade volikogude otsuseid, kas nad tulevad meiega ühishankesse või ei. Meil on erinevad arusaamad ja me teeme selle hanke üksi.

Vikerkaare lasteaia ehitus ei pikenenud teie poolt toodud näitel, sest selle, teie poolt mainitud hanke kuulutasime me teadlikult välja enne Šveitsi-poolseid kooskõlastusi. Sest kuna see protsess oli niigi veninud, lootsime kooskõlastused saada hanke ajal ning nii kiirendada ehituse valmimist. Asjaajamine Šveitsiga oli aeganõudev, paberid käisid pidevalt edasi-tagasi. Kahjuks meie ettevõtlikkus ei läinud läbi, sest Šveitsist tulnud mitmed muud täpsustavad küsimused, (mis aga ei olnud seotud teie poolt viidatud eksimusega), viisid hanke tühistamisi.

Ma pean märkima, et Haapsalu lõpetas esimesena selle väga keerulise ja väga bürokraatliku Šveisti projekti.

Kirjutate, et selgitamisel on hanke tühistamissest tingitud rahaline kahju linnale. Selle peale ma ei oska küll midagi kosta. Kes küll võis midagi sellist välja mõelda?

Vikerkaare lasteaia toitlustamise muudatus on meie poolt tehtud õige otsus. Me oleme infot oma kavatsuste kohta lasteaedade töö ümberkorralduse kohta jaganud piisavalt. Aga kui aru ei saada või ei taheta saada, siis võib seletada palju tahes.

Posti tänava kõnniteede teema on volikogus juba arutusel olnud ja täna selle teema uuesti püstitamine näitab, et te ei taha teada ka, mis siin, volikogu saalis kuuldub.

Kahjum, mille linn väidetavalt on saanud, on nii kõrgelt laest võetud et oi-oi-oi!

Kui asfaltteed oleks hankes sees olnud, siis oleks hanke maht suurenenud ja samuti hanke summa. Muuseas, 2013. aastal olid vahepeal ka volikogu valimised.

Tamme tänava ristmiku taotlusega jäime hiljaks paljude asjaolude halva kokkusattuymise tõttu. Aga kuna selle jagamisega said raha vaid kolm suuremat linna – Tallinn, Tartu ja Kohtla-Järve -, siis ei oleks me ka õigeaegsel taotlemisel raha saanud. Me oleme valmis järgmiseks taotlusvooruks, siis loodeatvasti antakse raha ka väiksematele omavalitsustele.

Lõpetuseks. Eks igaüks võib ja saab teha oma tööd paremini. Aga mina ja minu kaastöölised Haapsalu linnavalitsuses, teeme oma tööd südamega ja parimal viisil, vaatamata keerulistele tingimustele, milles Eesti omavalitsused praegu on,

Tänan teid mind esitamast umbusaldusele. Aga enne, kui te kätt tõstate, palun mõelge, kas ikka on alust nii radikaalseks meeleavalduseks. Ma arvan, et on parem, kui me erimeelsused lahendame arukamal teel.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
ee
ee

“enne kui minu kohta käiv teema on hääletusest maha võetud ma kellelgi ei räägi” ja järgmises lauses “mina santaazile ei allu”. Huvitav kas ta ise ka aru saab kuidas ta endale vastu räägib? või on tema poolt ok inimesi santazeerida?

Maine
Maine

https://vambalver.wordpress.com/2015/04/06/23/ – käsitlesin veidi linna maine teemat ka oma blogis.

Päike
Päike

Laura Jensen, kas teil on tõendusmaterjal olemas? Paraku kipub olema nii, et võim reageerib alles siis, kui probleemid avalikuks tulevad. Kui see tõsi on ja mitte miski muu ei näi aitavat, siis avalikustamise kaudu saavad sealsed elanikud vast ikka abi.

laura+jensen
laura+jensen
On TEIL inimesed alles mured. Olen käinud seal loomadevarjupaigas ja tean , et hais on seal vähemalt kohutav. Sööki on küll ees nii palju kui loomad tahavad. Aga selleks , et sealt minna omale looma võtma, peab topelt maski ikka ette panema. Loomadele õigusi ongi lihtsam nõuda. Vene aegsed majad hallitavad ja lapsed invaliidistuvad selle tägajärjel. See vaikitakse maha nagu on võimalik maha vaikida ainult hirmus suurt probleemi. Ja kui nüüd ütlete , et see pole Haapsalu Linnavalitsuse süü. Siis Jalaka 5 on küll linnavalitsuse maja ja hallitab nii , et mühiseb. Tähtsatest asjadest proovitakse ikka mitte rääkida. Sest tulemus… Loe rohkem »
Mardile
Mardile

IT spetsid käisidki kõigi nominentide hääletuste IP-d üksipulgi läbi, selle tõttu nad saidki tuvastada, et Haapsalu linnavalitsusest võltsiti. Vaata Radarit, siis saad aru. Milleks niisama vaielda.

Mõmmi
Mõmmi

ja Mäesalu asemele…Tule Taevas appiii…-see on kas loll või mängib lolli…

Mats
Mats

Räägime ikka asjadest õigete nimedega. Sukles arvab, et kui võtta tema nimi suhu, siis see on Haapsalu ja ka vastupidi, kui öelda Haapsalu, siis selle all on Sukles. Mina ja arvan, et suurem osa Haapsalu elanikkest tunnevad endid see-suguse võrdluse kontekstis solvunutena. Sukles ei saa nii väita, et Haapsalu vastu on algatatud pikaajaline laimukampaania. Kui ta tunnetab, et tegu on kampaaniaga, siis peaks ta kogu vastutuse võtma enda peale ja talitama sarnaselt endisele kultuuriministrile Langile ja KODURAHU asemel ise tagasi astuma. See oleks Suklese poolt väärikas tegu praeguses olukorras.

Tallinlasele...
Tallinlasele...

Haapsalu varjupaika juhib osaliselt selline tegelane,kes omal ajal inimesi kustutanud on..Raha pärast ja raha eest….asi need loomad…

mailis
mailis

Tubli tallinlane-ikka Tallinnast, sest seal on ainult tublid inimesed, sest pole midagi, et nad on sinna mujalt kokku jooksnud.

mailisele
mailisele

sa mailis saad ka varsti 1000 kommi täis. Tervita Suklest!!!

tallinalne
tallinalne

haapsalu on väike küla,haapsalu varjupaikka juhviad valed inimesed,kedagi tallinast otsima või mujalt eestist,normaalne juhi,kes sellega hakkab juhtima,eks käsu taavi sõbrad,selle asja perse keeravadki ja varju paiga loomad,linnas hulguvad,tule taevas appi,ja loomad haituvad,merre,või visatakse tiiki.

wpDiscuz