Mati Mandel räägib Lihula ajalooklubis sõjajärgsetest mässumeelsetest noorsooorganisatsioonidest Lihulas. Foto: Urmas Lauri
20. veebruar
- 14.00 avatakse Lihula raamatukogus Kaitseliidu Lääne maleva ja Haapsalu linna näitus “Haapsalu Vabadussõja mälestusammas vanadel fotodel”. Näitust tuleb avama Haapsalu linnapea Urmas Sukles ning näituse juhatab sisse koostaja Heiki Magnus. Kaitseliidu tänapäeva tutvustab Lääne maleva pealik, major Arnold Juhans.
22. veebruar
- 12:00 Lihula ajalooklubi Lihula mõisas. Mati Mandel "Sõjajärgsed mässumeelsed noorsooorganisatsioonid Lihulas".
- 16.00 kontsertaktus Lihula kultuurimajas. Esineb Lihula meeskoor.
23. veebruar
- 12.30 Lihula Gümnaasiumi aulas
Tervituskõned: Neeme Suur, Varje Ojala Toos, Janar Sõber
Eesti Kontsert esitleb: Jüri Aarma ja ooperkvartett “Ei pea mitte püsti tõusma”. Kontsert pakub mõtteainet hümni kui riigi muusikalise sümboli tähendusest.
Kontserdile järgneb rongkäik parki ja pärgade asetamine ausamba* jalamile.
- Sõnavõtud ausamba juures.
* Ausamba juurde jõutakse esialgse plaani kohaselt umbes kell 13.45.
24. veebruar
- 11.00 Metsküla rahvamajas. Esinevad Metsküla kooli lapsed ja rahvatantsurühm Kirivöö. "Lauake kata end…" ehk söögi ja joogi võtab igaüks ise kaasa.
25. veebruar
- 19.00 Lihula kultuurimajas Elmo Nüganeni film "1944". Film käsitleb 1944. aasta sõjasündmusi Eestis. Tegevus hargneb Sinimägede lahingutest juulis kuni Sõrve sääre vallutamiseni Punaarmee poolt novembri lõpus. Sõda näidatakse mõlema osapoole – Saksa armees ja Punaväes sõdivate eestlaste silme läbi. Valikuid tuleb langetada mitte ainult sõduritel, vaid ka nende lähedastel. Pilet 3 eurot.
23. oli vanasti ikke üks teine tähtpäev…
Tore,et Lihulas ka midagi toimub, sest Taru rahu 95. aastapäeval oli küll tunne, et Lihula on väljasurnud, ei riigilippe majadel, muudest üritustest rääkimata.
Koolil ei ole tark tegu sunniviisil lapsi sellisel puhul rongkäiku ja pärgi panema sundida. Selline algatus peab tulema ikka lastelt endilt , ehk siis kodune kasvatus !