0

Homme saab teha ruubasõite

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

ruubamatk Ruubad Haapsalu Tagalahel. Foto: Arvo Tarmula
 
Eesti Ajalooliste Laevade Selts ja meie sõbrad kingivad ka tänavu meie lastele tasuta laevasõite.

Selle aasta aktsioon on varasematest laiahaardelisem. Tallinna Lennusadamast viivad huvilisi merele Kajsamoor, Lulu, St.Iv ja 7 seas.

Tartus tiirutavad Emajõe peal lodi Jõmmu ja reisilaev Pegasus.

Võrtsjärve Limnoloogiajaamast teeb järvesõite kalepurjekas Paula.

Pärnus tiirutavad Jenny Kruse, Linda ja Elsa.
 
Haapsalus korraldatakse väikeste puupaatide – ruupadega – aerutamisevõidusõit.

Hiiumaa meresõidud toimuvad täna ja on seotud Tuulekala Festivaliga Orjakus.

Kuresaares ootavad lapsi Runbjarn ja Elisabeth.
 
Algus on kõikjal kell 10, sõite tehakse kuni kella 16-ni.
 
Kaldal jagavad ohutu veeliikluse ja mereturvalisuse teadmisi Politsei- ja Piirivalveamet, vabatahtlikud mere- ja järvepäästjad ning Veeteede Amet.
 
Eesti Ajalooliste Laevade Selts saab käesoleval aastal kümneaastaseks. Seltsi laevastikus on kümmekond vanaaegset veesõidukit. Taastatakse ja restaureeritakse väärika ajalooga laevu ja paate, ehitamisel on mitu purjekat

Ruubasõidud Haapsalu Tagalahel programm. Iga 20 min järgi lähevad ruubad lahele. Toimub eelregistreerimine. Eelistatult lähevad lapsevanemad sõitma ise koos lastega. Vajadusel aerutab keegi ruubamatkade tiimist. Toimub võistlus – algus Kuursaali ujuvkailt, sõit ümber jääkaru ja tagasi alguspunkti – aja peale. Võitja teatakse päeva lõpus, kes saab teemakohase auhinna.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz