23

Läänemaa ühisgümnaasium hakkab lende loendama nullist

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Läänema ühisgümnaasiumi direktor Leidi Schmidt. Foto: Arvo Tarmula
Aastaga uueks: Läänema ühisgümnaasiumis on teha vaid mõned pisitööd, nii et kasutusloa võib kool saada veel enne jaani. Direktor Leidi Schmidtile (pildil) ja tema kolleegidele tähendab see töörohket suve maja sisustamisel. Foto: Arvo Tarmula
Läänema ühisgümnaasiumi direktor Leidi Schmidt. Foto: Arvo Tarmula

Läänemaa ühisgümnaasiumi direktor Leidi Schmidt leiab, et lendude numeratsiooni peaks alustama ühest.

See tähendab, et kevadel lõpetab ühisgümnaasiumi 1. lend. Lendude arvestuse alustamist ühest pooldab ka haridusministeerium, leides, et tegu on uue kooliga, mitte seniste keskharidust andnud õppeasutuste järglasega.

Vilistlased aga on enamasti arvamusel, et kevadel peaks lõpetama 92. lend. 1979. aastal Haapsalu 1. keskkooli lõpetanud Elmo Joa sõnul oleks ühest alustada rumal ja lühinägelik.

„Kõik otsivad oma juuri. Romantiliselt ja emotsionaalselt oleks mõistlik jätkata 92. lennuga,” sõnas Joa.

Leidi Schmidti sõnul puudutab lendude numeratsioon enim just õpilasi ja sellepärast on tema 1. lennu poolt. Õpilaste küsitlemisel selgus, et noored tahaks alustada lendude loendamist algusest.

Pikemalt loe Lääne Elu paberlehest!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Normaalne
Normaalne

ja kus,millal täpselt siis,ja kes seda praegu lubas?

Annelile
Annelile

Lõplik otsustamine jääb siiski hoolekogule, kus on esindatud mõlema kooli vilistlased, praegused õpilased ja ka kooli juhtkond. Arutlus toimub. Lääne Elu artikli pealkiri on eksitav.

?
?

Aga kus Leidi Schmidt ise keskkooli lõpetas?

Anneli
Anneli

21. detsembril 2013 HG 95. sünni(aasta)päeva aktusel ütles pr Schmidt, et seda, kas lende loendatakse algusest või jätkatakse, arutatakse ühiselt. Arutelu mainimine oli niisiis pigem viisakas formaalsus ja gümnaasiumihariduse järjepidevus lihtsalt jõulueelne muinasjutt? Vilistlased on korduvalt oma arvamust avaldanud – miks seda üldse küsiti, kui otsustavad ikkagi praegused töötajad ja mõned klassitäied noori?
Anton Üksti, kui näed, kas müristad?

Ise
Ise

valisime nime,kui oli aeg…LG võiks olla Läänemaa Gümnaasium (Life is good!-eks ole ju).Ühisgümnaasium,kuid ühist meelt raske leida…Nüüd hääletamine ei aita ega kohus ka vist mitte?

Kas
Kas

Haapsalu Ühisgümnaasim?Ega’s Läänemaal on veel gümnaasiume ja loodame,et püsivad.

Eks+ta+ole...
Eks+ta+ole...

Nime oleks võinud koolile panema teise.et vähem vaidlusi…reaalgümnaasium vms.,nagu ühes teises linnas.

tuulberg.ee
tuulberg.ee

Hääleta jutuks oleval teemal: http://www.tuulberg.ee/uudised.html

Bullshit
Bullshit

Pane järjekorranumber juurde oma küsitlustele, hiir hakkab ära kuluma juba kõigile erinevatele vastates. Ei pea iga kord uut tegema, kui vana tulemus enam ei sobi.

Eks+ta+ole...
Eks+ta+ole...

kes siin nüüd õpetaja oli või kes õpilane…

õpilane
õpilane

Maailmas esineb ka samanimelisi inimesi, see ei tähenda, et kui üks maetakse maha, siis teine peab tema eluga jätkama.

wpDiscuz