Selle aasta algusest on õpetajate palga alammäär 800 eurot. See on summa, mille peab iga täiskoormusega töötav kvalifitseeritud õpetaja saama kätte sellest olenemata, kas riik on kohalikule omavalitsusele andnud piisava hulga raha või mitte. Iseenesest võib see lause tunduda kurioosumina. Kui riik on otsustanud, et õpetaja kuupalk on 800 eurot, siis peaks ta selle 800 eurot iga õpetaja kohta ka omavalitsusele eraldama.
Paraku ei ole see nii lihtne. Nii nagu sätestas riik 2014. aasta 1. jaanuarist õpetajate palga kõrgema alammäära, lahutas ta ka 2013. aasta 1. jaanuarist kooliastmete rahastamise. Kuigi esialgu oli plaan teine, võib omavalitsus pidada rahumeeli põhikooli gümnaasiumiga ühes ja samas majas. Ühest ja samast rahakotist ta aga eri kooliastmete õpetajaile palka maksta ei või.
Kui aasta eest olid väikeste gümnaasiumide pidajad veel äraootaval seisukohal, et eks paista, ehk läheb üle, siis nüüd enam silmi kinni pigistada ei saa. Alla 250 õpilasega gümnaasiumi ainult riigi raha eest pidada pole võimalik.
Küsimuse üle, kas üks gümnaasium on valla identiteedi kandja või mitte, võib lõputult vaielda. Kui kohalik omavalitsus tahab oma gümnaasiumi — kas või täiel määral — ausal moel ülal pidada, siis tehku ta seda rahumeeli.
Õpetaja täiskoormusega mängimist paraku ei saa nimetada muuks kui rehepapluseks.
Nõus kirjutajga. Kui kehtestati 800 siis peab see ka nii olema. Vastasel juhul ei tohi öelda et on kehtestatud kui see seda ei ole… must-valge värk on sõna KEHTESTATUD.