Laupäeval saavad lapsed tutvuda graafikatehnikaga

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Kuula artiklit, 0 minutit ja 56 sekundit
0:00 / 0:56

Laupäeval, 13. juulil algusega kell 12 võõrustab Evald Okase muuseum laste graafikapäeva. Britta Benno õpetab 7-16-aastastele lastele kuivnõela tehnikat.

“Kuivnõel on kõige lihtsam variant sügavtrüki tehnikatest. Nii saavad noored omal nahal tunda, mida tähendab graafika,” ütles Benno.

Tööde teemaks on fantastilised olendid ja muinasjututegelased. Tööprotsess algab ideekavandiga ja pildi graveerimisega metallplaadile. Seejärel kantakse peale värv ning trükitakse tõmmis. Töö käigus saavad lapsed teada, mis on traditsiooniline vabagraafika ja kuidas tehniliselt teostatakse graafilisi lehti.

Artikkel jätkub peale reklaami

Graafikapäev kestab 2-3 tundi, see on tasuta. Benno sõnas, et oodatud on ka huviliste laste vanemad. Kursusel osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine järgneval meiliaadressil: brittabenno@gmail.com.

Reklaam