Avakülg » Uudised » Rõivas soovitab inimestel kaaluda säästlikuma auto ostmist

Rõivas soovitab inimestel kaaluda säästlikuma auto ostmist (126)

Taavi Rõivas Haapsalus 106Peaminister Taavi Rõivas. Foto:  Urmas Lauri

Reformierakondlasest peaminister Taavi Rõivas kinnitas usutluses Eesti Päevalehele, et kütuseaktsiisi tõstmise plaan oli Reformierakonna programmis enne valimisi kirjas ning soovitas inimestel kaaluda endale säästlikumate sõidukite ostmist.

"Maksuerisuste vähendamine ja kahjuliku tarbimise maksustamine – 100 protsenti leiate need Reformierakonna programmist," märkis Rõivas, leides, et sellest infost oleks pidanud inimesed välja lugema ka plaani kütuseaktsiisi tõsta. "Definitsiooni järgi ongi aktsiis selleks, et maksustada kahjulikku tarbimist, näiteks alkoholi ja tubakat ning keskkonda kahjustavat tegevust. Ma usun, et inimesed oskavad seda seost näha," selgitas peaminister.

Tema sõnul kaaluti aktsiiside tõstmise osas eri alternatiive. "Soov oli langetada tööjõumakse, soov oli tegelikult tõsta ka alkoholi- ja tubakaaktsiisi rohkem, kui tegelikult võimalikuks osutus. Kütuseaktsiisi tõus oli ametnike pakutud üks valik, mis tundus märksa valutum kui näiteks automaksu kehtestamine. Kütuseaktsiisi väikse tõusu – viis senti liitri pealt aastas – mõju inflatsioonile on 0,2 protsenti. See on märksa mõistlikum kui automaksu kehtestamine," ütles Rõivas Eesti Päevalehele.

Küsimusele, et kas näiteks maainimesed, kes on sunnitud kütuse peale palju kulutama, ikka suudavad hinnatõusu taluda, soovitas Rõivas kaaluda säästlikuma sõiduvahendi soetamist. "Ütleme nii, et pikemas vaates on kindlasti võimalik ka konkreetseid valikuid teha, soetada säästlikumaid sõidukeid. Samas möönan, et loomulikult mõjutab see ka neid inimesi, kes kaugemal tööl käivad. Aga kui panna see konteksti, kui palju rohkem raha jääb kätte tänu tööjõumaksude langetamisele, siis selle mõju on kindlasti kokkuvõttes suurem," leidis valitsusjuht.

"Kui võrdleme aktsiisitõusu nafta hinna kõikumisega, mis on olnud mitukümmend senti ühe aasta jooksul, siis ma väidan, et seda mõju ei pruugi isegi tunda. Viie sendi mõju on kohati tugevalt üle dramatiseeritud. Ütleme nii, et pikemas vaates on kindlasti võimalik ka konkreetseid valikuid teha, soetada säästlikumaid sõidukeid," märkis Rõivas.

126 “Rõivas soovitab inimestel kaaluda säästlikuma auto ostmist”

 1. Oi, just jäigi raha üle,et uus ja säästlik auto osta. Elukogemusega noorminister just ei hiilga. Viimati soovitas küttesüsteeme välja vahetama hakata – ka vist säästlikumate vastu. Raha pole probleem.

 2. Algatuseks sõitku ostku omale ametiautoks dacia ja siis mulisegu edasi!

 3. Irooniline on see, et automaksu saaks vastavalt inimeste rahakotile kehtestada,et näiteks uute”säästlike” Audide omanikud võiksid seda rohkem maksta, kui tagasihoidlikumate autode omanikud.

 4. ei lähe läbi nagu astmeline tulumaks, sest puudutab otseselt neid, kes vastavaid seadusi kehtestavad

 5. Debiilsus.

  • Salasuitsu ja salaviin neile kes väga tahavad samuti leiab odavat vene diislit kuid kannatavad inimesed kes elasid siiani peost-suhu.kokkuvõttes piraatlus kasvab riigil jääb sitaks raha saamata ja keskklass saab uue nime

 6. Maainimene peaks ostma säästlikuma auto….neil ongi säästlik auto, mis võtab niigi 5-6L/100, mida sealt veel säästlikumaks minna.

  Ja kui inimene käib maalt linna tööle (3000km kuus koos oma sõitudega), siis annab see korralikult tunda aasta lõpus.

  • Tulgu käigu( loe:sõitku) ise miinimumpalgaga maalt linna tööle ja siis heietagu oma unistusi siin. Isegi bussipilet läheb kallimaks ju, kui kütte hind muutub. Targutada oskab igaüks.

  • 3000km/kuus 6l/100km = 108€/aastas lisaväljaminekut + kui sa ikka väga maal elad kust talvel oma öko autoga kuhugi ei liigu, siis ikka vaja autot mis oleks ikka jõulisem ja arvatavasti see tähendab lisaväljaminekuid 150€ aastas ning arvestame ka juurde lisaraha mis sa ökomale autole üle mineku eest peaksid maksma … 5200€’se kuu palga juures on muidugi hea käsi laiutada, et Mis nüüd rahval viga on seda 100€ aasta lõikes siis maksta ..

   • 3000km/kuus = 36000km/aastas
    6l/100km = 2160l/36000km
    hinna tõus 0.2€ x 2160l = 432€/aastas lisaväljaminek

 7. Kuule riigiisad. Pange raha vähem tasku. Siis pole vaja makse tõsta. Teie palkade pärast on riigil vähem raha.

 8. Eestis 1,3 miljonit inimest. nendest 460 000 on pensionärid koos invaliidsus pensionil olevate inimestega. Lapsi 250 000. Välismaal kolinute ja välismaal töötavate inimeste osakaal kokku 300 000. Seega palju meil siin inimesi on kelle najal majandus veel õhukesel jääl seisab ??? Ainult 300 000 !!!
  Torkigu aga edasi ! Võtan ka oma pere ja kolin siit minema sest see rahva vaesus on juba ülemõistuse !!! Kui maksu vaja siis piinake panku. Nende võim on juba liiga suur ! No jah ei saa ju sest siis ei jookse partei kassasse enam pappi !

 9. 200 euro üle ka õnnelik

  Lugupeetud peaminister!

  Ääretult hea idee Teil, soetada endale säästlikum sõiduauto.
  Olen ametlikult töötu olude sunnil, nagu ka paljud teised noored meie riigis. (Otsin aktiivselt tööd) Saan töötukassast 200 eurot kuus, mis minu jaoks on väga suur raha ja olen selle üle õnnelik. Nimelt mul on jah üks auto, mille raha kokku kraapides suutsin endale soetada mõned aastad tagasi. See on vana pann, mis võtab üsnagi palju kütet. Kuidas Te kujutate ette, et peaksin selle raha eest omale uue auto soetama, kui ma selle arvelt siis ei saa kapsastki enam suhu pista ega kartulit? Säästlikuma auto nimel?

  Minu ema on väga kõrgelt haritud inimene, kes saab 400 eurot palka, sest Eesti riik ei paku talle tema haridusele ja kogemusele põhinedes väärilise palgaga töökohta.
  Minu isa on samuti väga kõrgelt haritud inimene, kes kaotas eelmise aasta lõpus töö ja kes ei saa enam üldse mingit palka ja peab võibolla nüüd minema Soome tööle. Tal on juba säästlik sõiduauto, aga selle liisingut enam maksta ei jõua.

  Me oleme maalt pärit inimesed
  Lisaks sellele oleme me reformierakondlased

  Härra peaminister, Te vist ei saa päriselt aru, millises seisus on üks keskmine eestlane täna.

  • Nohh, kui ise selle erakonna poolt hââletaite, mis siis enam kraaksuda?

  • Mitte ükski poliitik ei saa aru, mis seisus on keskmine eestlane. Neil endil on rahakotid punnis, ei ole ju probleemi. Istuvad ja lebotavad riigikogus.

  • ega nad ennem aru saagi kui nad miinimumpalga eest tööd peaksid tegema

 10. KAs saab kunagi normaalselt Eestis elada või mitte? täiesti tuksis ,mis valitsus meil on. Igas normaalses riigis muretsevad esialgu oma rahva pärast….a siin Ei..”sitta kah see eesti rahvas, peaasi et meie et meil riigikogus hea” – tundub sellise mõttega on meie NÖ “valitsus”

 11. Rõivas on rumal ja ebasümpaatne inimene. Ma saan aru vajadusest riiki ülal pidada, aga soovitada inimestel, kellel ei ole võimalust rohkem raha kütusele kulutada (tõusevad sellega seoses ju ka kõik teised hinnad) osta uus auto… Hoiaks oma suu kinni, paistaks targem.

 12. Ühistransport on ka säästlik, aga seda Rõivas ei arenda, sest siis saaks riik vähem makse.

 13. Njah. Mul on viis last. Elame maal ja käin linnas tööl. Ühistranspordiga töökohta jõudmiseks kuluks ca 2 tundi, enne seda veel lapsed kooli, lasteaeda. Tagasi sama palju. Autoga sõidan ca 30 min. Suure pere ainuvõimalik auto on 7 kohaline. Keda sa ikka koju jätad? Ehk siis väga valikut ei ole soodsama auto ostmiseks. Variant on muidugi ka roller ja sellele väike järelkäru, kuhu siis lapsed sisse :)
  Aga tegelikult ei puuduta see aktsiisitõus ainult auto omanikke vaid kõiki. Ka näiteks toiduained kallinevad seetõttu. Tootja lisab % kuna tooraine transport tõuseb. Lisaks valmistoodete laialiveo transport jne. Ka näiteks postiteenused ei saa ilma transpordita läbi jne. Nii, et see on palju laiem hinnatõus kui ainutl 0,05 senti kütuse liitrilt.

 14. kas teie arvates maainimene ei tahaks endale paremat autot, miks peab maainimene ringi sõitma mingi vana panniga, Rõivas võiks endale ka säästlikuma masina mureteda, mitte iga poole aasta tagant masinat vahetama, selline viha tuleb peale, et ei oskagi midagi rohkemat kirjutada

 15. Tava tööline

  Rahvas ise valis uuesti Reformikaid,aga miks ei soovind proovida korra ja valida Keskerakonda?Ei ei,nemad ju toetavad venelasi,noo eks siis kannatame me kõik.

 16. Tuleb härra Rõivale bensukanistriga pähe kolkida, ehk tuleb mõistus koju.
  Täiesti idiootne valitsus mida juhib veel idiootsem inimene, rahva ja elu kauge omakasu püüdleja!

 17. Ja milliste masinatega need riigikogu inimesed ise sõidavad, ostavad muudkui tutikaid masinaid endale pepsi alla ja tavainimene imegu pöialt, tšuksivad koguaeg põhja kõik.

 18. Pole isegi midagi öelda,kurvaks teeb ,pole ime üldse ,et see rõivas varsti 1i ongi siin eestis oma hea palgaga.Rahvas lihtsalt ei tule siin toime.

 19. mine perse tavi rõiva

  mina hakkan lätist kütust tooma

  • Küll nad leiavad sulle seadused, mis lasevad sul nii väikese koguse sisse tuua, et muutub kahjulikuks

   • Kahjumlikuks*

   • ma arvan et siis nad peaksid uuesti piirikontrolli kehtestama et seda väikse koguse seadust vastu võtta! aga tutkit me oleme euroopa liidus ja siin pole kuskil piirikontrolli !

 20. rõiva närakas, müü oma kallis audi maha siis … aa õige sulle ju makstakse ametialast hüvitist … äkki viid läbi reformi, et kõik inimesed hakkaksid saama riigilt hüvitist… või tra teab mis sa veel välja mõtled … igatahes käiiii putsi

 21. rõivas ka sa oma peaga ka mõtled… kui kõik nüüd järsku korraga oma “mittesäästlikke” liikureid müüma hakkavad… esiteks… kes neid ostab??? teiseks kust saavad inimesed raha säästlikemate sõidukite ostmiseks kui hinnad tõusevad, mittesäästlikke autosid ei osteta ja palga tõusuga pole te ikka veel suutnud tegeleda??? lohakas suli…

 22. Kas tõesti ei ole enam mitte midagi muud teha, kui inimesi konkreetselt kottida?
  Ei taha küll midagi halba “Meie” valitsuse kohta kuid see on ikka ülim lollus.
  Inimesed jätavad ennem Oma autod seisma ning ostavad jalgrattad. See aga tähendab ju otseselt seda, et riik kaotab veel rohkem raha. Auto kindlustus/ülevaatus/kütus ja palju muud mille pealt jääb riigil raha saamata… Selle asemel, et lasta aktsiisi hoopis allapoole, et inimesed saaksid rohkem kütust osta ning “väiksemate” summadega rohkem riigikassasse raha teenida? Mõelge Ometi mida Te teete seal ülevamal pool. Meie palgad on võrreldes Teie omadega VÄGA väiksed. Maal elavad inimesed ei jõua isegi praegu küttehinnaga autot toita, et saaks tööl käia. Aga kui Teil on vaja mingisugust mässu korraldada, siis jätkake samas vaimus ja vaatame, mis tuuled puhuma hakkavad.

 23. Meie pere elab ka maal. Asulasse ca 15km. Hommikul lapsed kooli / lasteaeda, siis koju tagasi. Koolilapsele peale tunde taas järgi. 2 korda nädalas trenn. Õhtul taas lasteaia lastele järgi. Auto on niigi säästlik! Maateed on sügiseti ja kevadel suurvihmadega põhjatud ja liikumine raskendatud. Vajaks nelikveolist autot, kuid kokkuhoiu suhtes on praegune auto ökonoomsem. Propageeritakse maale elama, aga mis hinnaga, kui kõik nii raskeks tehakse?!

 24. millised tatipritsijaid ja irisejad siin kirjutavad. Seda ei saa, see ei sobi, see ei meeldi. Tehke ise ka midagi ära. Keegi ei keela mitut töökohta võtta, (ei ole mõtet tööpuudusest jahuda) Korralikke ja kohusetundlikke töötajaid napib.Veel on võimalus eraettevõtlusega alustada. Ühesõnaga pea tööle, käed jalad liikuma. Hinnatõus on 5 senti liitrilt mitte 5 % ja arvestades mõneaastatagust 2% tõusu sõidetakse jätkuvalt autodega.

  • Mitu töökohta? Milleks? Oma hariduse ja töökogemuse eest küsisin 1500€ tasu, ei antud, peeti imelikuks! Läksin Soome Vabariiki PAKUTI hakatuseks 2000, nüüd saan 3200€. Kolisime perega ära. Rõivas võib minna ….

   • pikka aega selline luksus soomes ei püsi.. elades seal tead isegi majanduslikku olukorda. küsimus on jätkusuutlikkuses. meie selle tasemeni jõudnud ei ole ja niipea ei jõua ka. aga kas on vajagi? palkade tõstmine ja seeläbi majanduse uputamine pole valitsuselt mõistlik otsus.

    hea haridus ei võrdu hea töökoht ja kõrge palk. igasuguste pseudoerialade puhul pole keeruline diplom kätte saada, aga endal peaks ikka piisavalt nuppu ja ettevõtlikkust olema, et teistest samale töökohale kandideerijatest ette jõuda. viriseda saab alati. kuskil lääne pool geide, drooge täispumbatud noorte, kodusõdade, koolitulistajate, orkaanide ja veeuputuste juures on parem elada?

    pole siin eestis viga midagi, kui ise ka vaeva näha. ei tule rõivas, savisaar ega keegi teine sulle appi. tee tööd ja lapsi

  • No milleks mitu töökohta, kas eesti inimene peab end surnuks töötama või. Ühe töökohaga peaks inimene ikka enam-vähem inimväärselt elada saama ju.

  • Kas inimene elabki selleks et tööl käija? Hinnad ainult tõusevad aga miskipärast ei jõua palgad järgi.

  • Maal ei ole neid töökohti just eriti vms?

 25. lp. hr.rõivas hüüdnimega RÄBALAPUNT kas teie mõistus ikka on kodus võiei ole, aga ma arvan et teie kogutud hääled oli kõik võltsid ja tänu sellele te kaagutate seal tõnnismäel aga igal oinal on oma mihkli päev ja küll teie kord ka kunagi tuleb, oleks hea kui tuleks tagasi küüditamise aeg siis teiesugused kohe läheks, tahaks näha mis saama hakkab .

 26. Kas sellist sõna otseses mõttes sitta on vaja? Võtke te riigiisad igaüks kuupalgast mitusada euri maha ja jääb kohe raha rohkem alles.

 27. Aga miks on biodiislil sama kütuseaktsiis? Tegemist ju loodust mittereostava küttega?

 28. Kas see noormees aru ei saa, et ma sõidan hoopis bussiga ja bussi pilet läheb kallimaks…… mis autoostust rääkida siin

 29. Ministri härral õigus! Riigihanke korras vahetada välja riigikogulaste ja riigiametnike ametiautod elektriautode vastu – innovaatiline ja säästlik ökoloogilisele jalajäljele mõeldes.
  Reformi programmis on palju kirjas, eelmise korra lubadused veel täitmata – lugege vahel ise ka oma programmi kodanikel on paremat teha!

 30. Kommentaator

  Aasta idee!
  Just mõtlesingi, et kuhu see raha panna, mis mind uputab.
  Võibolla vähendaks riigikogulaste palka nii 2000 jagu ja võtaks hüvitisi veidi vähemaks?
  Lihtne arvutuskäik ütleb, et 101×2000= 202 000€ kuus, see korrutada 12-ga on
  2,42 miljonit eurot aastas. Mõelge, säästaksime 2,42 miljonit mahavisatud eurot aastas, kui veel hüvitiste kärbe otsa panna saaks 3 miljonit aastas vabalt kokku hoida, selle eest saaks midagigi asjalikumat teha, kui lihtsalt ahnepäitsu(de) tasku(te)sse loopida. Aaga ei! Suurendame nende palkasi, maksame mittevalitutele kompensatsiooni, sest neid ei tahetud enam riigikogus näha, no mida, tõsiselt.

  Veel artikli kohta: Selline raskelt üle piiri läind must huumor kisub vägisi juba sinnamaale, et inimesed kolivad lihtsalt olude sunnil ära – kuhu iganes.

  Kaalun järgmistel valimistel säästlikuma erakonna valimist.

 31. Miks sa mõnitad eesti rahvast?

  Miks veel aru ei saada, kui debiilset poliitikat Reformierakond ajab?!?!

 32. ähh, kui leiba pole, miks nad kooki ei söö???

 33. Sama mõte tabas mind… Et kui leiba pole, söögu kooki :) kust ma selle raha uue auto soetamiseks võtan, kui praegu niigi raske on toime tulla??? Tõesti kallis peaminister, hoia oma suu kinni siis paistad targem välja… Uue autoga kaasneb lisaks liisingule ka kasko, rääkimata hooldusest mida tuleb teha töökoht. Minu vanal pannil, mida hooldab ja parandab mees ise, mingit liisingule ei ole :D

 34. Terve riigikogu tuleks õhku lasta täis söönd sead kôike neile kombenseeritakse pak on hea mis lihtrahvas unistadagi ei sa ükskõik keda sinna valitakse elu läheb siin eestis hullemaks.Eesti rahvas on mitte halvas môttes mökud kiruvad taga neid riigiisasi aga koos sinna toompeale minna ja se toompea puhtaks lüia lammastest kes midagi mõistliku ei tee seda ei julgeta

  • Põrgu Päralt

   Nõus! Hetkel ma tõesti häbenen olla eestlane. Olla teiste eurooplaste naerualune.Lasta endast teerulliga edasi tagasi üle sõita.

 35. ANDKU ise see raha siis, mille eest veel SÄÄSTLIKUM auto osta !!!!!!!!

 36. Tuleb välismaale kolida, kus palk on suurem!

 37. Ma nüüd ei saa aru, säästlikum auto on diisel, aga diislil tõuseb aktsiis veel rohkem kui bensiinil, et kus on loogika. Või soovitab ta Tesla Model S osta?…

 38. Säästlikum auto???? Ega autod õhust ja armastusest sõida. Kui auto võtab 4-6l sajale on see väga säästlik. Järgmistel valismistel minu hääl kuulub kellegile teisele.

 39. Hakka v soomes tankimas käima.

 40. Õudne kuhu oleme jõudnud,peaminister ei tea reaalsest elust midagi,ääretult ebasümpaatne inimene,kuidagi kogemata sai postile ja nüüd keerab terve Eesti riigi………….,palun vahetage ta ükskord välja enne kui ta rohkem suudab kahju tekitada,mida teevad vanad parteikaaslased,vaatavad seda jama vaikides pealt ja Mikser,kellele on tähtis ainult ministri koht,kiidab kõik takka,uskumatu.

 41. Ma soovitan hamstrilõustaga Taavi Rõivasel Eestist minema kolida ! Varsti ei ole siin tal enam turvaline olla kui rahvas tänavatele tuleb ja ta Reformierakonna sigaduste eest vardasse lükkab !

 42. maksud aktsiis

  Säästlikum auto mis säästaks piisavalt kütuse pealt on keskmisele eestlasele liiga kallis alternatiiv

 43. oäRickas I The Great

  Kui ei saa säästlikuma autuga ääremaadel elada, siis võib ju hõljuki osta.

 44. soovitaks tal varsti kiivrit kandma hakkata:@@@@

 45. See Rõivas on ikka täielikult sooda peast. Ostku endale ka säästlik auto. Sõidab riigi auto ja raha eest.

 46. Tõsine arvaja

  Ega siin muud pole kui allkirju koguma ja see uus valitsus potist alla lasta! Plokknägu on ikka päris ära keeranud. Mõelgu miinimumpalgaga isikute peale mitte ärgu arvestagu oma 5000 kuupalgaga

 47. Nii kaua kui riigitöölised elavad lisaks mitme tuhande e palga eest lisaks veel erinevad hüvitised mida tava inimene ei saa siis nendel ükskõik .kes omavad tööautosid, kellel makstakse kütus kinni.mõtetu eesti

 48. Klounide paraad seal üleval.

 49. Kas meie peaminister on ajusid v mitte, kuskohast peaks maal elavad inimesed võtma selle rahe et osta endale säästlikum auto, kõigil ei voola raha mööda selga maha nagu sellel debiilikul

 50. Linnakodanik

  Ootaks tõesti peaministrilt endalt autode tarbimise osas kokkuhoidu. Arvestades tema elukohta, võiks ta hommikuti jala tööle minna, mitte turvaauto saatel.

  • Ei ,mitte mingil juhul ta ei tohi jala ja ilma turvaautota tööle minna,sest ta ei saaks enam terve nahaga koju!

 51. Linnakodanik

  Paljud minu tuttavad valisid reformikaid ja nüüd kiruvad. Ei osatud isegi inimest valida, vaid tõmmati lihtsalt linnukene suvalise tüübi kasti. Mina selle kanakarjaga kaasa ei läinud ja otsustasin teisiti. Kui ka ülejäänud inimesed oleks teinud otsuse, mitte lihtsalt harjumusest vaid vajadusest muudatuste järele, oleks elu veidikenegi teise pöörde võtnud.

 52. sita erakonna valisite. erakond rohelised ( y ) nende poliitika abil saaks eesti majanduskriisist välja. legaliseerige savu ( kanep ) mitte ärge tõske aksiisi või kehtestage uusi makse. inimestel niigi vähe raha ja kütuse hinnad just langesid. kellel midagi öelda selle kometaari kohta antku tulla.

 53. Siin kes sa mässu mainisid. Oled küll õigel teel aga !!! Mis Juhtub ?? Seletan !
  Eesti põhiseaduses on küll kirjas ,et suurim võim on rahval.
  Mäss peaks panema poliitikuid tagasi astuma ja seadust muutma. Aga ei !
  Korraldad suure mässu ja sa saad rahva õhutanise eest ilusad aastad endale kaela ! Kus on siis see nii nimetatud põhiseadus ??? Ei ole , on vaid illusioon mis on teile loodud !!! Kui võimalik müüge kõik maha kui veel ostjaid on ja kolige teise riiki siis saate närvid puhkama panna.

 54. Laseks Rõivasele enda pangakonto numbreid siis uue auto hinna jagu suurendada, siis kindlalt ostaks uue auto. Aga jamh mõistus kaob seal riigikogus. Endal selline palk et vähe pole.

 55. Valige reformierakond!

  Reformierakond on läbi aegade näidanud hoolimatust lihtrahva suhtes. Juba eelmistel valimistel imestasin, et kuidas nad küll selle Savisaaarega hirmutamise abil võimule pääsesid. Ei uskunud, et meie rahvas nii rumal on ja ka seekord seisab Reformi eest. Olukord pisut paranes, aga nagu näha, enamus siiski usub Reformi. Hääletame samas vaimus edasi ja meid keedetakse nagu konnasid. Ainult, et kes siis ministreid orjab, kui rahvast enam pole?

 56. See tundub mõnitamisena, säästlikum auto!!! Sõidan jh maasturiga , aga elades maal ei pääse ma isegi sellega koju , sest teed on korralikud mülkad. Rõivase idee järgi säästliku auto jätan suurima tee äärde ja koju kõnnin jala nt 5 km .

 57. Evar,Karu,Tartumaalt

  Kuulge,valitsus,võtke kõigepealt endale Odavad,Väiksed,1liitrilised Autod,või elektrikärud!Siis tule Eesti inimesi Mõnitama!
  Miks Meie,Eesti rahvas peame kinni maksma Teie Luxautod?
  Ja siis mõnitada-ostke säästlikud autod!Raha annate??????????
  Häämeelega ostaks-Palk ei võimalda!!!!!

 58. lihttööline

  Tõstke kõigepealt palka, et tavainimene saaks omale uue auto soetada või et saaks omale kallist kütet lubada, mitte et peab päevad ja ööd läbi võimlema selleks, et sandikopikaid saada.

 59. kui nii asju ostma ja müüma hakata läheks kohe pangrotti võik olla ka meil stabiilsus kus hinnad seisaksid viimased kümma aasta on naad järk järgul ainult tõusun

 60. härra ,,peaministrile"

  Äkki Härra maksaks ise oma taskust UUE UHKE A8 küttekulud. Või Härra on mõeld ka omale soetada väikese elektriauto, et ei peaks pööbel maksma ka Härra aktsiisikulusi kinni.

 61. Rott riik mis siin ikka öelda need kes seal veel elavad on aind kõvad komenteerima aga kuskile kõrgemale kaevata ja minna ei julge.olge õnnelikud et hinnad tõusevad ja tõusevad veelgi ja ostke hoopis jalgrattad või hobused siis veel parem ja kui raha ei jätku nende soetamiseks siis käige jala.

 62. Tere pahe, kui elame perega maal, buss käib 4X päevas ning lapsed kooli, ise tööle, naine tööle jne… Ja see läheb meie perele maksma keskmiselt 450 eur kuus. Kas aktsiisitõus toob meile asfaltee ja ühistranspordi?? Mina ei kavatse küll selga küüru tõmmata ja ilma võitluseta alla anda! Mehed hangud välja ja Toompeale!

 63. Maamees ma arvan et sa üksi lähedki hanguga sest keegi ei julge.minna sinuga kaasa julgevad aind kometeerida

 64. Ha ha ha te lasete lihtsalt endale pähe istuda mingil lohhil vaadake kus ühel inimesel on võimu terve riik oma käpa alla saada ja raha teilt pumbata tark poiss. Ja ülejäänud miljon inimest tambivad tema tarkust kinni

 65. Tulge ültse töölt ära ega nagu nii te ei jõua kütet osta enam nagu teie komenteerimisest aru saada.

  • Hää+külhhh

   Ega sellest kommenteerimisest midagi kasu pole, tuleb tänavale minna ja vastu hakata, ehk siis võtavad aru pähe. Aga ei usu, et võtavad, nad teevaid ainult endale elu heaks, monkid seal eesotsas, 101 lolli seal :D

 66. Mina lähen 100%, vaatasin et juba organiseeritakse meeleavaldust!

 67. Mida te vingute hea et teemaksu ei kehtesta ja automaksu ka veel siis te oleksite puhta pees omadega ja vaesed.!

 68. Ma annaks neile poliitikuile igaühele 2€ et saaks liiter bensiini ja toos tikku osta.Ajab harja punaseks juba!Alustaks sellest et vähendaks nende endi palku ja siis tuleks makse tõsta et riigile tulu tuua.

 69. Eestlane on selline rahvas et neelab alati sellise sita alla mis riigikogu rwhva kahjuks teeb.Tuleb minna riigikogu ette ja teha kõvat lärmi ja mässata,nagu teistes riikides.Eesti rahvas on lükata ja tõmmata.Valitsus teeb nendega mis tahab.Viia sellele Rõivasele 1,1L ford fiesta ja las säästab siis.

 70. Ei tea miks enamus poolthääli läks interneti vahendusel reformile? Üks paras komöödja on selle reformiga, nendel muidugi hea lihtne ealada, kes omal ajal jalad alla saanud või õigel ajal naaberriiki läinud, Rõivas võiks bussijuhi load ära teha, saaks siis ökonoomsemalt eesti rahvast tööle sõidutada, ega ta seal riigikogus niguinii miskit tarka teha ei oska, ainult kopeeritakse teiste riikide seadusi vb paar muudadust ja läheb aga uuele ringile. Ega koolipingist õiget peaministrit saa kes vaid dikteerib, kuid ei tea mis tegelikult ümberringi toimub.

 71. Hää külhhh

  No see monk on hea eluga vast juba ära harjunud, see ei sõida enam raudselt mingi ökotaburetiga, aga samas, miks peaks siis rahvas sellega sõitma? Tee Eesti elu paremaks, mitte halvemaks, varsti ei ole kedagi enam siin. Riigikogulased keeravad elu siin nii peapeale, et siin ei ole enam midagi teha. Laske parem mingid noorem sinna, kes jagavad ka asjadest midagi. Endal Audi A8 vabadust väljendi eest aga “perse all”, oleks endal ka siis oleks uhke auto siis oleks ka elu hea, a vot ei ole 1998 aasta masin on ka hea kui see korras on. Varsti keelatakse üldse autod ära, kuna need saastavad keskkonda, mingi kammajaaa on juba diiselautodega. Appi, millejaoks, türa te keerate asja persse noh, ausalt ka enam ei vabanda midagi.!!!!!

 72. teeme nii, riigi poolt säästlikum masin, siis võib edasi minna. ma arvan et enamusel on oma vana auto ülalpidamisegagi raskusi, rääkimata et selle asemle uus soetada. kas riigikokku võetaksegi vaid rahaahneid ajukääbikuid, kes lihtinimese elust midagi ei tea? põlema pangu ennast oma aktsiisiga.

  • Hää+külhhh

   No neile ostetakse uus auto kohe, mingi luksus auto ka veel, naerab näkku aind. Vanad autod jah, aga nood ka vastupidavamad kui uued :)

 73. Ise valisite troonil oleva erakonna troonile!
  oleks pidanud mäletama!
  Aga mis nüüd enam 4 aastat ikkaldust!
  Olge positiivsed ja mõelge enne kui valite kedagi kuhugi!

 74. mul ikka pohui see aktsiisi tõus…raha nagu jõge…oman 2 autot .. minge tööle rotid …mida te vingute siin

 75. Kuule kallis härra Rõivas, mine sõida sa pigem rattaga Tallinnast Tartusse. Kuidas see sulle kõlab? Inimesed…kindlasti liituge Facebooki kontoga “ei kütuseaktsiisile”

 76. ajukääbik*inimene

  Kle osta omale auto ning paagitäis kütust ss näed kui palju raha läheb, krt kasva suureks, mitte ära ela oma muinasjutu maailmas.

 77. ajukääbik*inimene

  S muidugi rahulikult lased silma looja, aga mingid liht inimesed peavad tõõd rabama, et sul raha oleks.Ma olen ammu tahtnud sult küsida, et kas sa olid vaesest perest?

 78. ajukääbik*inimene

  Sa muidugi rahulikult lased silma looja, aga mingid liht inimesed peavad tõõd rabama, et sul raha oleks.Ma olen ammu tahtnud sult küsida, et kas sa olid vaesest perest?

 79. Jaa minul on tööle 20 km ja buss käib meil korra nädalas. Odavam vist tõesti töölkäimise kahjulikust harjumusest loobuda ja hakata toimetuleku toetusest elama, niimoodi jääks raha ka rohkem kätte.

 80. enne valimisi käisid mööda uksedaguseid nagu jehoovatunnistajad ,olid nõus kasvõi sitta sööma ,nüüd kusevad rahvale kõrge kaarega pähe !

 81. Tõstke palkasi siis 80% või tehke piiripunkt vabaks saab vene küttet.

 82. Ma ei saa aru?

  Igal inimesel on võimalik oma elu ise kujundada – kuid sellel on hind. Hind on võtta vastutus ja teha midagi iseenda Heaks. Kui raha on vähe – küsi endalt: “Mida ma ise saan teha, et mul rohkem raha oleks?”. Sellise suhtumisega inimene areneb ja leiab suurema sissetuleku. Valitsuse ja kõige end ümbritseva kritiseeriva suhtumisega jääb inimene sinna kus ta on ja seda eluks ajaks.
  Võta vastutus enda elu eest ja saad ka suuremat palka.
  Kui oleksid ise riigipea ja sooviksid rahva elatustaset tõsta võiksid avastada, et kütuse aktsiisi tõstmisi on üks paremaid lahendusi. Selle mõistmiseks peaks vb teemasse lihtsalt veidi tõsisemalt süvenema.

 83. praegu kirute aga enne valimisi olete jälle suures hirmus keskikute ees ja jooksete saba jalge vahel reffipipätte valima….

 84. kuni riigikogus on inimesed, kes esimese palga eest endale soliidseid riideid ostma tormavad, pole mingit paremuselootust. Kurb! Mõni seal ikka üldse ei teavita endale, et tegemist pole tsirkusega.

 85. […] 15.04/10:24 Rõivas soovitab inimestel kaaluda säästlikuma auto ostmist (108) […]

 86. […] Teist korda peaministri ametisse asunud Taavi Rõivas ütles, et kütuseaktsiisi otsene mõju mootorikütuste hindadele peaks olema 5 senti liitrilt aastas ning soovitas maainimestel kaaluda säästlikuma auto ostmist. […]

 87. ise te selle Sooda valisite oleks võinud rohkem hääli anda Keskerakonnale

 88. Tead Rõivas, vahetame kuuks ajaks kohad. Tule ela maal käi tööl miinimum palga eest kasvatades samal ajal kolme last. Mis arvad kas saad hakkama? Ei usu enne kui näen. Kui sa peale seda veel arvad et maainimese elul pole häda midagi ja me saame hästi hakkama alles siis võid sa makse tõstma hakata. Mina ei valinud teie erakonda ja kahju et minu valitud võimule ei saanud.

 89. Tuleb osta 5 l.bena ja Rõivase autole tuli otsa pista

 90. See on eelmise pääministri poeg?

 91. Joomine ei ole vajalik, suitsetamine ei ole vajalik. Aga autoga sõitmine on vajalik.

 92. Rõival vaja nina mõne uue auto sumpasse pista las nuusutab mis sealt tuleb praegu juba uuemad autod euro5 ja 6.sealt tule ei enam midagi.aga jah tal nina kinni kogu aeg nii,et see jääb ära iniseb ainult.

 93. Istu sisse, kui muud midagi teha pole. Palgad jätke ikka samaks ja tõstke aktsiise. Kas need kuidagi kooskõlas ei võiks ja peaks olema…………jne

 94. Alley (T_Alj5)

  Kas Taavi Rõivas on loll? :O Kui inimesed vinguvad, et kütus, mis on juba sama tähtis nagu toit seda lihtsalt näiteks kaugel poes või tööl käimiseks, siis kus kuradi kohast võtavad nad raha auto ostmiseks? Kuigi mina saan rahadega hakkama isegi rohkem, kui inimene, kelle palk ületab üksi minu palka ja muid sissetulekuid, siis isegi minul pole seda raha, et üldse autot osta rääkimata siis palgast, mis võimaldaks seda.
  Võttes arvesse, et ühel Rõivase sugusel neid asju küll palju just pole, millest loobuda võiks, siis rääkida auto ostmisest või isegi sellest, mida veel hullemat võiks selle asemel teha, mis piiraks inimeste hakkama saamise võimet – see tundub otsese mõnitamisena lausa.
  Ning kui härra Riideese läheb tööle poliitikasse just seetõttu, et ei peaks tegema nii igavat ja rõvedat tööd, kui näiteks mina mõnikord, siis selline tema suhtumine niiöelda endast lollimatele(lihtsatele) suretabki välja selle, mida tegelikult maailm kõige rohkem vajab – see tähendab lihttööd(kartult laual, riideid seljas, tema uhke maja ehitajaid).

  Töö eest, mis hõlmab nii öelda inimeste ja maailma juhtimist, valitsemist ei oma tegelikult mitte mingit funktsiooni meie ümber, ega perse all, sest (lihtsa töö) teeb omale selgeks ja juhib enesel igaüks ikka ise. Võimuta saaks hakkama või isegi veel paremini, aga lihttöö peab ikka keegi ära tegema, et saaks üldse elu olla.
  See viimane osa oli mitte niivõrd kommentaar enam, vaid silmade avamiseks mõeldud, kui meil elab inimesi, kes endast mingil X põhjusel väga heal arvamusel on. :)

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.