Vastloodud Lääne–Nigula vallas võitis valimised Oru ja Taebla vallajuhte koondav valimisliit Tasakaal, kuid seitse volikogukohta ei anna neile ainuvõimu.
Lääne–Nigulas pääses volikokku neli nimekirja — kolm parteid ja valimisliit Tasakaal. Tasakaalu seitsme koha kõrval said sotsiaaldemokraadid kuus, Keskerakond kolm ja Reformierakond ühe koha. Konservatiivne Rahvaerakond ja IRL jäid volikogu ukse taha.
Nii Tasakaalus enim hääli saanud Ülle Erman kui ka sotsiaaldemokraatide esinumber Andres Liiv tunnistasid, et lootsid volikogus ühtlasemat kohtade jaotust. „Oleks lootnud, et volikokku pääseb rohkem parteisid,” ütles Liiv. Sotside tulemusega oli ta rahul, sest 6–7 volikogukohta oligi see, mida prognoositi.
Reformierakonna nimekirjas kandideerinud maavanem Innar Mäesalu tunnistas, et erakond lootis volikogus kahte kohta, kuid saadi üks. Oma isikliku häältesaagiga — 18 häält — jäi Mäesalu rahule. „Lootsin rohkemat, aga kartsin vähemat. Esimese korra kohta olen rahul,” ütles Mäesalu.
Ülle Ermani sõnul on hea, et Lääne–Nigulas ei tekkinud seisu, kus rohkesti hääli saanud nimekirja esinumber tõmbab sisse ka väikese häältearvuga inimesi. „Eeldatavasti on volikokku pääsenud ka piisavalt head ja tugevad kandidaadid seal tööd tegema,” ütles Erman.
Volikokku pääsesid kõik viis valimistel kandideerinud senist vallavanemat ja volikogu esimeest, kolm neist on ka oma nimekirjas kõige rohkem toetust kogunud. „Ma oleks üllatunud, kui see oleks teistmoodi. Kui need inimesed on 4 aastat oma tööd teinud, on tõenäosus, et nad saavad ka hääli,” selgitas Ülle Erman.
Lääne–Nigulas ei saa ei Tasakaal ega sotsiaaldemokraadid üksi võimule tulla. „Tegelikult on meil intrigeeriv tulemus, Keskerakond kipub olema kaalukeel,” ütles Erman.
Ei Liiv ega ka Erman taha tulevase koalitsiooni kohta ennustusi teha. Ermani sõnul peab valimisliit kõigepealt omavahel läbi rääkima. Ta on arvamusel, et kui kevadel istuti koos ühinemisläbirääkimiste laua taga, siis põhimõttelisi vastuolusid nimekirjade vahel ei ole.
Andres Liiva sõnul on sotsiaaldemokraadid valmis kõigiga koostööd tegema, sest esmatähtis on uus vald mõistlikult toimima saada. „Muidugi on meil oma programmilised ideed, mille eest seisame,” ütles Liiv.
Innar Mäesalu hinnangul võib Lääne–Nigulas juhtuda, et klassikalist koalitsiooni–opositsiooni ei tekigi, sest peaaegu igas nimekirjas on volikokku saanud inimesed valdade liitmisel ühise laua taga istunud inimesed. „Ei pea tekitama kunstlikke vastasseise. Võib tulla selline kooslus, et kõik räägitakse omavahel läbi,” ütles Mäesalu.
HÄÄLTE JAOTUS LÄÄNE-NIGULAS
Hääletas 1867, osavõtt 54,08%
Valimisliit Tasakaal
Ülle Erman 112
Guido Ulejev 110
Andres Kampmann 73
Arno Kelnik 56
Tõnis Peikel 52
Risto Roomet 46
Märt Olenko 36
Margus Ojamäe 34
Ants Siig 27
Tarmo Kruuspan 22
Kadi Paaliste 20
Renno Silde 19
Marika Prik 14
Arvo Niiler 13
Talis Tamm 11
Laine Oja 10
Harri Erman 9
Eve Kuusklaid 7
Kokku 670
Sotsiaaldemokraatlik Erakond
Andres Liiv 83
Renek Loorens 70
Neeme Suur 67
Lea Lai 58
Argo Roos 53
Rutt Lillepea 53
Lauri Lilleoks 44
Lembit Kivistik 27
Ahto Jõgi 25
Ene Viilma 22
Mare Laide 16
Kail Visla 11
Aili Heina 10
Andre Oja 10
Tiiu Hellerma 8
Siim Jeeberg 6
Enrik Visla 2
Kokku 565
Eesti Keskerakond
Jaanus Mägi 106
Allan Kelder 56
Andrus Post 30
Kalle Saar 29
Margus Jammer 19
Elmet Onemar 15
Eda Proos 14
Olev Talvar 11
Jüri Sistok 11
Meelis Randlaine 5
Reio Raamat 5
Väino Munskind 5
Sulev Schults 5
Aivar Jõemaa 4
Ants Ling 3
Päivi Viik 3
Kokku 321
Eesti Reformierakond
Mati Kallemets 38
Aire Kiisk 24
Ene Peettamm 21
Innar Mäesalu 18
Ahto Lääts 14
Argo Jõesoo 13
Kristjan Jalonen 10
Margit Tülp 7
Aija Koor 6
Marko Laanes 6
Meeli Loorits 5
Maiken Plaas 4
Ulrika Tülp 3
Kairi Tiirik 3
Tavor Tani 1
Kokku 173
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond
Elvo Leppmaa 49
Aare Vaalma 19
Eha Grossev 9
Tiit Tarvis 6
Malle Järve 5
Kokku 88
Erakond Isamaa ja Res Publica Liit
Taavi Meister 16
Timo Õis 9
Andreas Seppel 8
Rasmus Posti 5
Kokku 38
Vanadele koertele enam uusi trikke ei õpeta .Kui ikka inimene lubab neli aastat, et see jääb tal viimaseks vallajuhi perioodiks ja ikkagi ei suuda võimust lahti lasta ei ole ju loota ka seda, et ta hakkab ennast natukenegi liigutama .
Sama mõttetud lootused kui Haapsalus või pealinnas .Ei ole ju normaalne, et üks mees teeb tulemuse ja lohistab kahte ätut neli aastat järgi . Ja siis vallavanematest üks väidab, et oi kui hea,et meil nii ei ole .
Aga eks volikogu ole valijate peegeldus – jõudu valitutele ja loodame, et terve mõistus ka teid vahel külastab .
Ma tahaks kõigi “vallaelu edendajate” käest küsida ,miks te ei ole neid asju enne teinud mida lubasite nüüd ? Enamus on teist valdade juhtimise juures olnud pikalt ,aga nüüd lubate kvaliteetset alusharidust andma hakata, toimivad huviringid alles jätta,ettevõtlust toetada ja isegi noorsootööga tegeleda. No miks enne ei saanud tegeleda . Noorsootöö vajalikusest olen pikalt rääkinud . Kõik ettepanekud on tõrjutud musta huumoriga : “Kõik me oleme oma esimesed napsud bensuka taga teinud ,miks nüüd peaks noortel parem olema” . Kui ettevõtlusest olen rääkinud vallajuhtidega ,siis on vastus alati üks olnud :” Vald ei pea ja isegi ei tohi eraettevõtlust toetada”… Loe rohkem »