Juhtkiri: vaene väiksem vend

Lääne Elu

info@le.ee

30 aastat tagasi lõi väike Hanila kogukond kohaliku mehe Porsiku Kustase kollektsiooni säilitamiseks Hanila muuseumi. Muuseumi omanikuks sai toonane Hanila vald ja see tundus olevat ka püsimise garantii – ikkagi omavalitsus on õla alla pannud. Muuseum arendati projektirahade ja annetuste toel niisuguseks, et seda, eriti muuseumi tekstiilikollektsiooni, teati ja teatakse praegugi terves Eestis. Nüüd Hanila valda enam pole ja muuseumi saatus on lahtine.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Mati Põdra
1 aasta tagasi

Kas Lihula muuseum ikka asub käidavamas kohas, selles on küsimus. Lihulas pole mitte kui midagi tehtud, et Saaremaale sõitev või sealt mandrile tulev inimene peaks ilmtingimata Lihulast läbi põikama. Virtsus saab nii poes käia kui ka süüa. Selle viimasega on Lihulas hoopis õnnetud lood. Peale Birgiti, mis nominaalselt asub Lihulast väljas, kuskil mujal söödavaid asju ei pakutagi.

Napak
1 aasta tagasi

Nüüd on urodidekamp.

Liberaalne diktatuur
1 aasta tagasi

Kõik, mis puudutab Eesti rahvust, – kultuuri, -keelt ja ajalugu, siis raha ei ole. Kõik, mis puudutab ametnike vajadusi, globalismi ja multikultuursust, siis on raha alati.

raha
1 aasta tagasi

nagu raba, -ERR vahendab: “Väikseks jäänud kontoripinnalt superministeeriumisse kolinud kliimaministeerium maksab lepingu ennetähtaegse lõpetamise eest 430 600 eurot trahvi, kolimisega kaasneb ministeeriumi teatel aga iga-aastane kokkuhoid.

paljulapselised
1 aasta tagasi
Reply to  raha

pered tervitavad