Eestis on palju alternatiivmeditsiini esindajaid: homöopaadid, kristalliterapeudid, korallivee müüjad, energiaga ravitsejad, kirjutab Tallinna perearst Karmen Joller oma Facebooki lehel.
Ma olen selle tee läbi käinud koos oma õega tema viimastel kuudel, enne kui ajuvähk ta meie seast ära viis. Kui inimest ootab ees paratamatus, ei ole tal midagi kaotada – ta proovib ära kõikvõimalikud vahendid. Nägin, kui alatult meeleheidet ära kasutatakse, nägin rumalust ja rahaahnust, aga kohtasin ka häid ja abivalmis inimesi.
Tellisime internetist toidulisandeid. Nendele kulus 200 eurot kuus. Käisime kristalliteraapias. Ostsime kitse ternespiima, mida müüs „imearst”. Osalesime meditatsiooniseanssidel – sündis ime! Mu õe halvatud käsi hakkas paremini tööle! Üheks päevaks. Imetlen platseebo jõudu.
Kui mu õde tahtis minna Brasiilia imearsti juurde, suutsin ta ümber veenda – lennureis ja kuum kliima oleksid ta tapnud. Selle asemel läksime nädalaks Lõuna-Eesti metsadesse palvetama. Saime mõlemad jõudu igapäevaeluga edasi minna.
Alternatiivmeedikutel on ühiskonnas oma roll, aga ärge kasutage inimesi ära. Olge lihtsalt toeks.
Kivimäe perearstikeskuse lehelt saab lugeda, et karmen joller hetkel vastuvõttu ei tee. Miks ta ennast ikka perearstiks armastab tituleerida, lisaks veel kirjutada, et töötab perearstina? Oma firmas võib ju endale töökohaks või eesti kunn kirjutada, aga Terviseameti andmetel peab näiteks ühe nimistuga üksik perearst iga päev tegema vastuvõttu 4 tundi. Varasem vähemalt 20 tundi summeeritud vastuvõttu kädalas enam ei kehti. Kas see riigikogus t.iskohaga töötajatele ei kehtigi, kui tahavad kahel kohal töötada? Samuti oleks huvitav teada, miks oma firmast endale perearstina palka maksab, kui vastu ei võta? Juba nii hästi rehvormierakonna kombed ära õppinud?