Holm tõstis tähtajaliste hoiuste intressi 4,1% tasemele

Lääne Elu

info@le.ee

Kaspar Kalvet. Foto: Holm Bank
Kaspar Kalvet. Foto: Holm Bank

Vastupidiselt turul valitsevale trendile tõstis kodumaisel kapitalil põhinev Holm pank hoiuste intressi ajutiselt taas üle 4% piiri. Enne 24. juunit lepingut sõlmides saab kõrge, 4,1% intressiga oma säästusid hoida ja kasvatada alates kolmest kuust kuni viie aastani.

„Enamus pankasid asus juba eelmise aasta lõpus hoiustele pakutavaid intresse vähendama. Euroopa Keskpanga äsjane otsus langetada baasintressimäära annab sellele trendile veelgi hoogu juurde ja `toob kaasa hoiuseintresside edasise languse,“ sõnas Kaspar Kalvet, Holm panga juhatuse esimees.

Kalveti sõnul on hoiuseintresside määr Eestis langenud juba praegu valdavalt alla 4% ning kõige pikemate perioodide intressid jäävad suures plaanis vahemikku 2%-3,5%. „Meie hinnangul üldine langustrend süveneb, mis tähendab, et iga lõppev hoius hakkab edaspidi pikenema madalama intressiga. Juba aasta pärast võib turul normiks olla praegusest oluliselt madalam intress. Seetõttu tasub kaaluda praegu just pikemaajaliste hoiuste avamist, et säilitada kõrge hoiuseintress veel pikkadeks aastateks,“ jagab panga juht mõtteid.

„Pangalitsentsi omandamisel lubasime, et usaldades säästud meie panka hoiule saavad kliendid turu parimate intressidega hoiustamisvõimaluse. Holmi teekond on olnud edukas – meie kaasaegsed teenused leiavad tee üha rohkemate klientideni, viimane aasta osutus meie tegevusajaloo edukaimaks ning äsja lõppenud Holm panga esimene avalik võlakirjade pakkumine märgiti kuuekordselt üle. Soovime panga edu oma klientidega jagada ja peame antud lubadusi,“ kinnitas Kalvet.

„Hoiame Holmi hoiuseintresse kõrgel võimalikult kaua. Otsustasime veel enne suve algust rõõmustada kliente lühiajalise pakkumisega, mille raames saab kuni jaanipäevani avada hoiuseid intressiga 4,1%. See kõrge intress kehtib kõigile hoiuperioodidele, seega saab klient valida just endale sobiva,“ lisas ta.

Holmi juhi sõnul on tähtajaline hoius jätkuvalt kõige turvalisem viis sääste hoida ja kasvatada. Kõik Eesti pankadesse paigutatud hoiused on kuni 100 000 euro ulatuses kaitstud riikliku Tagatisfondi poolt.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
4 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
uskmatu
1 kuu tagasi

Kui kõiki asjaolusid arvesse võtta siis kuskil 6-7 % on alles hoiustajale kasumlik!

Laen
1 kuu tagasi
Reply to  uskmatu

Arvata on, et see 4,1 on ikka pangale kasulik, muidu ta ju sellist numbrir ei pakuks. Pank pole ka heategevuslik asutus, peabki teenima.

Imelik
1 kuu tagasi
Reply to  uskmatu

Ei vasta sugugi tõele. Tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes eelmise aastaga on juba 9,2… 9,1% (oleneb metoodikast). Vahendite hoiustel hoidmine on nagu vaadata kuidas raha aeglaselt ära põleb (nii on alati). Näiteks võib võtta raha 1000 EUR ostujõu aastal 2022. Praegusel, 2024 aastal antakse sama ostujõu väärtuseks 1128EUR, ehk teil on sama ostujõu säilitamiseks vaja lisada 128 eurot. Kui te oleksite hoiustanud 2 aastat raha pangas, oleksite 4%-se intressiga miinuses (liitintressiga 1081,6 EUR), Teie pakutud 6-7%-ga mitte. Paraku pank Teile selliseid pakkumisi kunagi ei tee. Mida pikem aeg seda suurem langus, näiteks 2020 a. ostujõud oleks praegu kuskil 1409 euro tasemel(siin ei… Loe rohkem »

Imelik
1 kuu tagasi
Reply to  Imelik

Parandus- tarbijahinnaindeks aasta võrdluses on 2023 versus 2022 aasta, selle aasta kuu võrdluses eelmise aasta sama kuuga kuskil 2,9%. Seega teie pakutud 6-7% lähiaja keskmisena vastab tõele.