Kuula artiklit, minutit ja sekundit
0:00 / :
Viimasel ajal võib üle Eesti kuulda erinevatest ühendamistest ja ümberorganiseerimistest, põneva sõnaga optimeerimisest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Omavalitsused on võtnud nõuks optimeerida kooli- ja lasteaiavõrke, raamatukogusid ja muud. Nii on ka Haapsalus taas plaanis ühendada kolm lasteaeda: Vikerkaar, Pääsupesa ja Tareke. Mis selle kõige taga aga ikkagi on? Raha, inimeste, töötajate, spetsialistide puudus või hoopis midagi muud?
Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!
Reklaam
Sellist pilti võiks mõnda ajakirja pakkuda…
Proua Palusalu on volikogu liige, võidelgu, selle eest saab ju palka!
Niisama ajalehes kurtmine pole tulemuslik. See on ju volikogu otsus, kas liidetakse või mitte!
Volikogu liige palka ei saa. Muus osas olen nõus, et volikogu liige võiks volikogus selja sirgeks ajada või siis vähemalt rääkida, kuidas volikogus otsust põhjendati, mitte tulla ajalehes küsima, miks ja kuidas.
need lasteaiad tuleb kinni panna see on ju puhas kulu artikkel nad ei tood mitte kui midagi
Kuhu siis vanemad viivad oma lapsed? Kui 3 lasteaeda kinni panna haapsalu linnas. 2 lasteaeda on ju lapsi täis ja juurde ei mahu ühtegi.
Ja lasteaedade asemel loome uue 400 pealise ametkonna ja maksame meie “heaks” töötavatele valitsuse poliitametnikele kolme nulliga preemijaid “hea” töö eest ja halame, et on kriis!
Tallinnas ei juhi kahte maja ükski juht!!!
et milleks koguaeg liita-lahutada. nii oli valdadega, nüüd siis järjekorras lasteaiad, koolid, raamatukogud.
tundub et koguaeg tahetakse jätta muljet et tehakse kõvasti tööd – töö tegemise pärast.
nagu mu üks tuttav rääkis – ettevõttes mitmeid asjapulki ja direktor oli öelnud et ega (töö)tulemus polegi oluline, peaasi et inimesed toimetavad?!?!
Imelik küsimus. Just suur koondamisreha siin ringi käibki.
Lõhkumine on ainus asi, mida rumalad teha oskavad. Loomulikult käib asja juurde ka rahade kantimine omadele.
– siin. Nii nagu Kaja ütleb; See ei ole põhjus vaid Õhukese riigi tagajärg.
Usun, et Eesti inimene leiab lähima 15 aasta jooksul jälle nn. suurte rahvaste perest.
Mis õhukesest riigist sonid? Riik on pigem juba rasvamagu oma üle 30% riigisektoriga (peaks olema aga kusagil 15% ) Nii et siin peaks hoopis suur koondamisreha ringi käima
Ega õhuke riik ei tähenda ametnike arvu, pigem ikka riigipoolsete, ka KOV poolsete, teenuste vähenemist või hääbumist. Rohkem mõtteteravust!
Võib olla mõni on kuulnud ühendatud anumatest . Asja nimi on ikka ja jälle ju raha . Riigisektor on püstitanud endale mantra et nad peavad saama 1,2-2x rohkem palka keskmisest (üldises maailmas jääb riigisektori keskmine ikka 80% keskmisest) Ka kovid on lõhkise küna ees kuna seda raha neile palgaahnusele ei jätku lihtsalt. Ja nii tulebki lihtsalt optimeerida võrgustikku ja seda kokku tõmmata