Sajandivahetusel Õismäelt Lihula külje alla Kirikukülla elama asunud Tohvri-Jaani talu perenaise sõnul peletavad lahmakad päikesepargid inimesed linna tagasi.
Sajandi algul kolis Aet Maiblum Õismäelt Kirikukülla Tohvri-Jaani tallu elama. „See on minu vanaema ja vanaisa talu. 2000. aastal pakkisime kohvrid ja põgenesime Tallinnast siia elama,” meenutas Maiblum.
Aga nüüd on „asi nii lappama läinud”, et koli või minema. „See tehismaastik on siin ikka liiast, maal võiks nagu rohkem maaelu olla,” ütles Maiblum. „Mida imetlevad turistid? Kas seni veel kaunist loodust või juba kerkivat tehnoküla?”
Päikesepargi ehitamist on Kirikuküla ja Alaküla piiril alustatud võrkaia püstitamisega.
Pealkiri on veidi vildakas, sest elanikud saavad kuidagi võib-olla hakkama, aga kuhu metsloomad liikuma peavad. Kõikidele parkidele ehitatakse hektarite viisi ümber aiad.Siis inimene imestab, et metsloomad linnades. Jahimeestele tuleb teha korraldus kõik likvideerida.
Eestlase lemmiktegevuseks on ikka vingumine olnud. Päikeseparki ei taha, aga elektrit tarbida tahab küll. Kas tuuliku või tuumajaama naabrus oleks meelepärasem?
Kui nüüd sügavalt enda sisse vaatate ja ette kujutatae, kuidas teie kodu neljast küljest sisuliselt piiratakse võrkaia ja tehismaastikugua, siis kas teilt tõesti piuksugi ei tuleks, et pole päris hästi selle asjaga? Vingumine on ikka teise tähendusega sõna eesti keeles.
Ostnud see maa ära siis ja imetlenud. Milles probleem?
Haha “probleemivaba elu” tõttu ongi Lääneranna vald kuulus “majandus- ja haldusspetsialistide” kasvulava. Pea teab, kus saba on.
Vanasti sa elektrit 2 kopikat/kWh ilma igasuguste pealetungivate päikeseparkideta. Aga ju oleme viletsamad kui ENSV ajal.
See on kõige ehtsam looduse reostamine. Need nn taastuvenergia tuulikud ja ‘päikesepargid’ võtavad ära 100X rohkem pinda (maad), kui soojus- ja tuumajaamad. Kas see pole raiskamine? – lisaks loomulikult jõle vaatepilt normaalse inimese silmale.
Aga kodanik elektrit muidugi tahaks ja võimalikult odavalt. Täna päeval maksab elekter 0 senti ning seda tänu päikesele.
nii loll annab ikka olla!
Võib olla tark selgitab meile, miks aasta eest olid hinnad odavad öösiti, nüüd päikesepaistelistel ja tuulistel päevadel?
Huvitav, et mulle tulevad ka suvel vähese tarbimise ajal samasugused arved kui talvel! – kui seikspiir saab tasuta elektrit, siis ta ei ela Eestis.
Tasuks oma elektriarvesse süveneda. Isegi kui elekter on null hinnaga, siis võrgutasu on ikka u. 10 s/kWh.
Minu arved on talvega võrreldes oluliselt väiksemad.
in your dreams
Kes ütles,et need klaassepad sulle elektrit odavamalt müüma hakkavad?
Eesti peab täitma Euroopa liidu direktiive , seega tuleb päikeseparke üles panna , Riik on võtnud eesmärgiks toota 2030. aastaks taastuvatest allikatest elektrit sama palju, kui ise tarbime. See tähendab, et aastaks 2030 on 65% kogu Eestis toodetavast energiast pärit taastuvatest allikatest. Lisaks on nii Euroopa Liidu kui ka Eesti eesmärk jõuda 2050. aastaks kliimaneutraalsuseni.
Nii, et nuriseda ei ole põhjust.
Selles meie häda ongi et ei oska enam oma peaga mõelda, vaid ootame ammulisui EL direktiive. Eesti võiks ikka Eestiks jääda!
Ilma ELita oleksime pimedas ja ikka vinguks.
Kas 1991-2004 meil areng puudus? Või kiidab kubjas mõisnikku lootuses härra laualt mõned leivaraasukesed saada?
Nii Nursipalus,Lihulas jne on põhivingujad sinna tulnud migrandid.
Migrandid. Eeskujuks vallavanem ja volikogu esimees.
Õige, kõik Nursipalu põliselanikud toetavad kirglikult nende talude ja maade äravõtmist.
elu areneb ja muutub… Ei saaa olla vanas kinni….kunagi oli jah rahulik ja vaikne vanaema talu, aga ei saa ju eeldada et et see vaikus kesktab nüüd sajandeid….
Ega mõistus pole enda teha, nagu vanasõna ütleb.
Kui ei ole ehtsat maal elamis tunnet, siis tuleks ukse ette, või
tee peale mõni “lehmakook” maha panna, muidugi kui lehmi külas veel alles jäänud on ja et teaksid, kus su juured päriselt päritud on.
vihakõne, tööstusmaastik on meie tulevik, meie ellujäämise alus, ohvrid on vältimatud