Kuula artiklit, minutit ja sekundit
0:00 / :
Enim medaleid, kümme kuld- ja 17 hõbemedalit, saavad Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilased. „Ja 74 pronksmedalit,“ ütles LÜGi direktor Iro naljatledes, viidates ülejäänud lõpetajatele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!
Reklaam
Eelmine aasta oli uudis, et medaliga lõpetajatele maksab linn päris suurt preemiat (kuldmedal oli 500.-), peab olema Haapsalu kodanik. Huvitav, kas mujal Eestis kooli medaliga lõpetanud ka seda preemiat saavad, kui on Haapsallu sisse kirjutatud?
Nüüd ainult 3 eksamit ,mida riik jõuab . Aga seekord tugev lõpetajad
Hinded on täiesti ülehinnatud.
Kui väikesel lapsel on ühes aines, teised kõik 5, keskmine hinne 4.4 ja ta aastaks 5 ei saa, siis kool teeb talle teisi viielisi taevani kiites sõna otseses mõttes karuteene…. Laps polegi enam tubli ja töökas kooli silmis. Madalam kui muru 0.1 p tõttu, igasugune isu õppida kaob. Õudne vahetegemine.
Ja siis samal ajal suurema lapse õpetaja ütleb, et 3 on ju ka hea hinne, aga vot motiveerimise kunsti ei mõisteta tänapäevani. Ainult piits ja präänik, täpselt nagu nõukaajal. Palka ainult juurde, tegema ei pea midagi muud kui õppimist välja jagama ja hindeid laduma.
Kas lapsel vanemaid pole?
Õppeainete õpetamine on õpetaja, mitte vanemate töö. Vanematel on oma töö.
Meenub üks intervjuu akadeemik Anto Raukasega. Nimelt lõpetas ta 1953. aastal HugoTreffneri Gümnaasiumi (tolleaegse Tartu 1. Keskkooli) kullaga. Raukas mainis, et kui tavaliselt oli 1-2 kullaga lõpetajat, siis tal õnnestus kolmandaks juurde trügida. Aga need olid endised ajad. Nüüd on inimesed targemad ja gümnaasiumid ka palju kõrgema tasemega tolleaegse Treffneriga võrreldes.
Edu ja tuult tiibadesse Haapsalu noortele!
Kas pole liiga palju? Või on nõudmised nii madalad või on hoopis nii palju talente??
Arvan et asi ikka alla käinud . Mäletan et omal ajal meil 4 klassi peale oli vaid 1 medal
Mõnes maarajooni keskkoolis/väikegümnaasiumis, mis riigieksamite pingereas on muidu tagumises otsas, kirjutatakse poolele klassile medalid välja. Paras naerukoht.
Riigieksamite tulemusi peaks ka ikka arvestama. Nõukaajal, kui oli vaja 6 lõpueksamit kõik viitele teha ja kirjandit hinnati Tallinnas vist Haridusministeeriumis, sai maarajoonides kuldmedali 1-2 õpilast.