20

Galerii: raudteeejaamas oodati taas rongi

Malle-Liisa Raigla fotod

Kolmapäeva õhtul ootas umbest 50 inimesest koosnev seltskond Haapsalu raudteejaamas taas rongi.

Haapsalu aselinnapea Innar Mäesalu lubas kohaletulnutele, et viie aasta pärast on rong Haapsalus. „Pange kuhugi kirja ja vaadake, kas viie aasta pärast samal ajal ootate siin päris rongi. See oleks päris huvitav,“ ütles Mäesalu.

„Äkki saab kolme aasta pärast?“ uuris rongiootamise eestvedaja Aita Mölder aselinnapealt.

Mäesalu sõnul on rongi oodata lühem aeg, kui juba oodatud on.

Kolmapäeval täitus 26 aastat viimase reisirongi Haapsalu saabumisest. Esimest korda saadi jaamahoone perroonil kokku 2010. aastal. Kui alguses oli rongiootamine väikese seltskonna ettevõtmine, siis aastatega on see järjest suuremaks paisunud.

Rongiootajatele lõi meeleolu ansambel Vares.Raudteejaama ootesaalis nägi fotosid varasematest rongiootamistest, mille pani kokku fotograaf Kauro Kuik.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
aga
aga

Seni,kui ühe koha peal rongi oodata,on rong juba kaugele ära läinud?

vastus
vastus

Mujal maakondades rahvas kõik ühines juba,kuna pika-ninaga olemisest sai villand. Ida-Virumaa,Põlva ,Hiiu-ja Läänemaa passivad veel ringist väljas.

Uskumatu
Uskumatu

te olete raudselt kuskil palatis ja seal on interneti kasutamise võimalus!?

Illimar
Illimar

Olgem ausad… Need Rongikallistajad pole elus suures enamuses rongiga sõitnudki ja rongi näinud ainult televiisoris…. Arvavad, et rong on mingi õhulaew vää???, aga Mäesalul jälle ullikeste hääled koos ja Lääne Ilul jälle millestki kirjutada peale surmakuulutuste… 🤪

Uskumatu
Uskumatu

Jah, küsisin ühe niiöelda ootaja käest täpsemalt, et miks ootate. Vastus oli, et sai kunagi nooruspõlves sõidetud Paliverre sõbranna juurde ja jäik terve öö sinna isegi ning paar korda pealinnaski käidud vist. Et olid ägedad reisid olnud. Siuksed lood siis Illimar.

Sass
Sass

Mäesalule on huvitav 🙂 Mees tegi vist huumorit.

aga
aga

meie ootame valget laeva

Illimar
Illimar

Kari ullikesi, kes ei saanud aru et nad on valimisreklaami ohvrid…

Tont
Tont

Aga selle seltskonna jaoks liigub rong (Peetrike) juba ammu ! Mahuvad ilusti ära ja vajadusel võib ka mõne lisavaguni panna. Pole mõtet asjatult sadu miljoneid raisata- ka bussid sõidavad 10 korda päevas Tallinna vahet. Tundub,et tegu on lihtsalt mõnekümne hääle ostmisega….🤑

Liipri Enn
Liipri Enn

Inimene sa jah küll ei ole!
Ja (majanduslik) mõtlemine puudub sootuks!
Jutt käib kiirest ühendusest ja see maksabki rohkem, mine ela natuke Šveitsis, seal on rongiliikluse käive ~ 10 meie riigi eelarvet!
Ühesõnaga – ela ja õpi! Siis kommenteeri!
Või parem mitte!!

kummipea
kummipea

milline transpordiliik sõidab praegu kiiremini ja vastavalt vajadusele, see on bussiliiklus

Vaaya
Vaaya

Kas see oodatav rong liigub pealinna kiiremini, kui praegune bussiliiklus? Tänase tehnilise lahendusega võimatu ju! Kümme minutit ei ole argument

uskmatu Toomas
uskmatu Toomas

Unistada on ilus ja mõned unistused isegi täituvad ! Kas see seltskond on ka võimeline selle jama hiljem kinni maksma ?
Haapsalu raudtee ja Rail Baltic saavad olema nagu kivid eestlase kaelas ainult erineva raskusega !

Triibik
Triibik

Hr.Toomas,iga mõistusega inimene saab aru,et saa pull end iial ära ei tasu,sest kaubavedu pole.Ka mõned aastad tagasi tehtud Tallinna Tehnikaülikooli uuring näitas,et maksumaksja peab igal aastal u. 15 miljonit peale maksma.Aga vanast pärast pidavat mõned inimesed taas lapsemeelseks muutuma.Loodame siiski,et rongikallistajad oma soove ka rahaliselt toetavad ning testamendi rongifirmale tegid.

Ei tea
Ei tea

Kohese rahalise kasusaamisega piletitulust ju see projekt polegi mõeldud. Peate ennast mõistusega inimeseks, aga njh tegelikkuses võite veel palju juurde õppida.

kaja
kaja

Ja Tallinn-Tartu rongid on üle rahvastatud. Paar rongi juurde lisada ja liin Tallinn-Haapsalu-Pärnu-Tartu.

Illimar
Illimar

Kus need Haapsalu linna viletsuse kiilaspead siis on… 🤪 😍 😍 😍
Pole…
Alles Riisipere jaamas? 😍

riho
riho

haapsallased ootasid taas rongi jah

wpDiscuz