22

Jaanus Karilaid: suvi tuleb ilus ja vabadust hindav

Jaanus Karilaid. Foto: Arvo Tarmula
Jaanus Karilaid. Foto: Arvo Tarmula

Eile teatas peaminister Kaja Kallas, et kui nakatumiskordaja alla ei lähe, jääb sel aastal suvi vahele. Selle peale teatas riigikogu õiguskomisjoni esimees ja Haapsalu volikogu esimees Jaanus Karilaid, et Kallas vaatas eile tabeleid liiga külma pilguga.

„Peale aastaseid vintsutusi soovitakse „preemiaks“ nüüd ka suvi ära võtta. Kõige oodatum aastaaeg kevade kõrval! Liigselt kõmisev ja äikeseline sõnum. Riigikogu õiguskomisjoni esimehena kinnitan – suvi tuleb ilus ja vabadust hindav. Sest Tanel Kiik ja kogu valitsus saab oma tööga hakkama,“ kirjutas Karilaid vastuseks sotsiaalmeedias.

„Vaktsineerimine saab jalad alla, inimesed oskavad käituda pandeemia ajal tervest mõistusest lähtuvalt. Kellegi koduuksi ei pea maha murdma ning valitsuse suuniseid täidetakse. Pidage vastu, varsti lükkate varbad sooja rannaliiva, mitte aga külma morgi nagu mõned statistilised tabelid prognoosivad. Mina olen kindel, et valitsus saab oma tööga hakkama ja inimesed kuuletuvad juhistele. Kui koostöö ei suju, siis vahetatakse tavaliselt valitsuse koosseisu. Tavaline demokraatia, et sügisel saaks öelda – suvi läks kui unenägu, mängides ja joostes,“ kirjutas Karilaid.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Mati
Mati

Läänemaa Pilvi Kirsi.

Appi
Appi

Vat kus poliitikust ilmatark välja ilmus. Ei usu ta poliitilisi lubadusi, ammugi siis ilmalubadust. Aga igasugune lobisemine on lubatud. Lõksuta edasi 🙂

Türgi ja Egiptus
Türgi ja Egiptus

Kui poliit-eliit saab kätte oma puhkuse/rahad ja välismaale tõmbab 2 kuuks, siis pole neil muidugi mingit muret eestlaste pärast.

Ei igatse eestimaa suvegi.
Ei igatse eestimaa suvegi.

Eestimaa suved ei ole soojad ja ilusad. Vaid külmad ja vihmased. Ja meeletult lühikesed. Kõigest 3 kuud ainult.

Valdo
Valdo

Tubli Hr. Karilaid. Nii on õige, süstida inimestesse positiivsust. Selleks me teid oleme sinna valinud. Mina toon positiivsena välja veel eile avaldatud covidi ravimis juhend kodustes tingimustes. Näen, et vähemalt valitsuse tasandil hakkavad asjad liikuma. Lisan veel, et seal kus algab paanika kaob normaalne mõtlemisvõime. T. Valdo.

Valdol
Valdol

Ongi see mõtlemine kadunud…

Miralda
Miralda

Sügisel on kohalikud valimised, ullike!

Valdo
Valdo

Tänan.
Ole terve ja vihka vähem!

Aaa
Aaa

sõna “ullike” oleks võinud kirjutamata jätta! Miks te käite siin inimesi solvamas? Teemakohast midagi lisada pole, siis ei pea siia risustama oma jama, onju!? Ise mingi kõiketeadja ja maailmanaba? Ei ole ju! Inimesed on kõik ilusad ja head, palun olge viisakam! Paha meel tuleb peale teie sõimu pidevalt lugedes.

orav ja kesik
orav ja kesik

Usume Korruptsiooni-koalitsiooni! —– halleluuja!

Aaa
Aaa

Ära palun vali keskerakonda. Nagu näed, ei saa neid usaldada. Üks päev ühte meelt, tuulesuuna muutudes teine seisukoht. Kas sellistes saab kindel olla, kas läheksid koos luurele? Ei läheks ju

Lääne Elu
Lääne Elu

Austatud kommenteerija ,,küsimus prokuratuurile´´.Eesti ei ole sugugi koroonasurmade arvult maailma tipus nagu väidad.Eestis on nakatunud kokku 99008 inimest kellest on surnud 823 mis teeb 0,83 protsenti nakatunute koguarvust.Väiksem meie lähiriikidest on veel vaid Norras-0,72 protsenti.Lätis on see näitaja 1,50,Leedus 1,66 ,Soomes 1,11 ,Taanis 1,05 ,Rootsis 1,75 protsenti.Nii et uuri ennem kui lahmid niisama.

Aaa
Aaa

Novot, see on õige küll, et tuleb vaadata haiglaravi vajavate ja surmade arvu, mitte aga nakatumisi, mis pole päris õige nummer minuarust, ei anna seda õiget pilti olukorrast tegelikult, kuid paljudele inimestele piisab juba hirmu nahka ajamiseks sellest numbrist, mida suurelt pealkirjas iga jummala päev avaldatakse

õige
õige

õige – las surevad edasi, läti ja venemaa piirini on veel ruumi. Küll Karialid ja Kallas juba hoolitsevad selle eest

pidupidu
pidupidu

Karilaid ja Kallas on ju ristivastupidisel seisukohal praegu pandeemia osas. Karilaid möönab, et pole hullu midagi ja suvel möllake nagu soovite. Töötab vastu ja sõnastab ka seisukohti, mis pole valitsuse omad.

politruk
politruk

täpselt nii nagu Karilaid on maha müünud Savisaare ja EKRE nii see saab toimuma ka Reformierakonnaga

orav ja kesik
orav ja kesik

…ja vastupidi! DD

tõesti tark mees
tõesti tark mees

Karilaid lubab. Teab, et haigust suvel pole, teab, et ainult tema sõna maksab valitsuses, teab, et piirangud suvel ei kehti.

mammi
mammi

kas läänemaa raudtee sai juba valmis et juba uus teema ette võetakse?

küsimus prokuratuurile
küsimus prokuratuurile

kuna eesti on koroonasurmade arvu ja vigastatute hulga poolest maailma tipus siis mind huvitab see millal hakkab toimuma Karilaiu ja Kiige vastutusele võtmise protsess.

Aaa
Aaa

mis see Karilaid siia tegelikult puutub!? Arvatavasti on hoopis suuremad ja kaugemad rahad mängus väikeste ja keskmiste ettevõtete väljasuretamiseks. Vaevalt see Karilaid sellest mängust midagi teab.

wpDiscuz