15

Politsei tabas ühe PERHi ülemarsti rünnakus osalenu, teine on tagaotsitav

Avatar

BNS

Regionaalhaigla ülemarst Peep Talving. Foto: PERH
Regionaalhaigla ülemarst Peep Talving. Foto: PERH

Politsei pidas teisipäeval kinni kinni Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) ülemarsti Peep Talvingu ründamisega seotud 61-aastase mehe ning otsib samas kuriteos kahtlustatavat, kuritegelikus ilmas tuntud 54-aastast Toomas Erm Wilsonit.

Uurijad töötasid vahetustega päeval ja öösel, et leida kurjategijate planeeritud tegevuses eksimusi, mis võimaldaks neid tuvastada, teatas Põhja prefektuuri pressiesindaja BNS-ile. Kogutud tõendid näitavad selgelt kahe mehe osalust rünnaku planeerimises ja toimepanemises.

„Täna [teisipäeva] hommikul pidasime kinni rünnakuga seotud 61-aastase mehe ning ta andis oma ütlused toimunu kohta, mis kinnitab uurijate versiooni, et rünnak ei olnud juhuslik ehk kurjategija ootas kannatanut ning oli ründamiseks valmistunud,” rääkis Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre.

Politsei otsib veel taga teo toimepanemises kahtlustatavat 54-aastast Toomas Erm Wilsonit Mees on politseile varasemast tuttav ning tegemist on ka kuritegelikus maailmas tuntud inimesega.

Politsei palub Wilsonit näinud või tema võimalikku asukohta teadvatel inimestel helistada telefonil 56 904 272 või kirjutada hisko.vares@politsei.ee .

„Töötame aktiivselt, et teine kahtlustatav tabada ning teha selgeks, mis motiivil rünnak toime pandi,” ütles Tambre. „Täname kõiki inimesi, kes on juhtumi uurimisele kaasa aidanud. Saime palju kõnesid videost ründajat näinud inimestelt ning oleme teinud väga head koostööd rünnaku toimumispiirkonnas asuvate ettevõtete ja sealsete elanikega, mis annab kinnitust, et sellistel vägivaldsetel tegudel ei ole Eestis kohta. Nüüd on meie ühine eesmärk leida võimalikult kiiresti teine kahtlustatav.”

Möödunud nädalal rünnati Tallinnas Mustamäel PERH-i juures haigla ülemarsti Peep Talvingut, kelle autol torgati putuks üks rehv ja talle endale visati näkku uriini.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kevad tuleb
kevad tuleb

vale võrdlus, seal oli pisut teisiti see asi, internet on kõigile kättesaadav.

Kas
Kas

politseisse ennast ise üles andma tulemist saab nimetada tabamiseks?

Miralda
Miralda

Kas eesti keel on teie emakeel? Kui jah, siis häbenege!

nojah, aga
nojah, aga

rumalad loevad õigekirja, targad aga mõtet! Nassim Taleb

väga kahtlen
väga kahtlen

et allilmategelasi huvitab, mida teadusnõukoja inimesed räägivad. Veel vähem huvitavad neid ilmselt koroonaga seotud teemad…..

novot
novot

koroonaga polegi midagi seotud ju!

hmm
hmm

Maski vastu tulebki olla, see on läinud juba liiale, see nõudmine. Enam pole asi mingis viiruses.

Miralda
Miralda

Milles siis kui küsida tohib?

hmm
hmm

alistamiseks!? Mida te ise arvate, viiruse tõrjeks või?

Jaanus
Jaanus

Krininaalide ja vandenõuteoreetikute seos on teada.

nojah, aga
nojah, aga

See oli isiklik kättemaks kuuldavasti, mitte vandenõuteooria. Ärge seda Kajat niiväga uskuge ka. Ajab kärbseid pähe teile, et saaks rutem korraldusi täita, mis saksamaalt antud.

nojah, aga
nojah, aga

vihakõneseadus tuleb vastu võtta kiiremini, muidu saab trahvi ja halba nimekirja. Lihtsalt infoks, kes veel ei teadnud, kuigi see oli juba eelmise aasta lõpus saadetud kirjas valitsusele.

Veebe
Veebe

Vihakõne seaduse protsessi ei saagi selle uudise alusel käima nüüd lükata? Kallas tegi ju kohe lärmi, et sots meedias keegi kirjutas vihaselt ja inimesed läksid sellepärast tegudele, sellist asja ei saa kauem lubada jne. Aa asi hoopis muus. :)))))))

Vanamoodne
Vanamoodne

Miks kodanikud Veebele miinuseid ladusid? Mitte üksnes KK vaid teisedki suured ülemad hõiskasid, et nüüd me alles vihaõhutajatele (veebis) näitame. Isegi tuttav vasakliberaal saatis mulle sündmuse päeval sõnumi, et näed, milleni kontrollimatu sõnavabadus välja viib (olevat sellele mõttele oma peaga tulnud). Elu näinuna siiski ei imestaks, kui taust on märksa proosalisem (ÕL-i kommides öeldi täpsemalt aga ma parem ei levita). Hetkel viitavad tüliklassikale 2 osalejat, kes kumbki pole nö. maailmaparandaja taustaga. Pigem üks tellis ja teine teostas midagi isiklikku.

Veebe
Veebe

paljud kodanikud ei mõista kahjuks paljut.

wpDiscuz