62

Haapsalu linnavalitsus maksis jõulupreemiat

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu linnapea Urmas Sukles rõõmustas rangete piirangutega koroona-aasta lõpul alluvaid lisatasuga. Arvo Tarmula

Haapsalu linnapea Urmas Sukles rõõmustas rangete piirangutega koroona-aasta lõpul alluvaid lisatasuga. Arvo Tarmula

Läänemaa omavalitsused olid koroona-aasta lõpus oma töötajatele jõulupreemia maksmisel kitsid, ainult Haapsalus said linnavalitsuse töötajad preemiat.

Haapsalu linnapea Urmas Suklese sõnul said preemiat kõik linnavalitsuse töötajad. „Hoidsime aasta alguses kõvasti kokku ja nüüd vaatasime, et on võimalik preemiat maksta. Inimesed on tublid olnud ja raskel ajal on see abiks,” ütles Sukles.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ants
Ants

Kas pole piinlik maksumaksja rahaga maksta preemiat.Võta oma peokorralduse rahast.Siis saan aru.Aga maksumaksja raha hoiti kokku ehk linnas tehti vähem kui oleks võinud et saaks preemiat maksta .

urmas
urmas

Piinlik!

Kerli
Kerli
Asi ei olegi niivõrd preemiate maksmises ja summades kui üleüldises taustas. Hetkel on keerulised ajad, palju töötuid, inimesed on ebakindlad oma tuleviku suhtes. Selles kontekstis tajuvad inimesed avalikus sektoris preemiate maksmist ebaõiglasena. Lisaks sellele juhin tähelepanu, et erasektor loob väärtust ja toob riiki raha juurde, kuid avalik sektor seda otseselt ei tee ning välja makstud preemiad on tegelikult maksumaksjate raha. Kui võrdleme keskmise palga kasvu erasektoris ja avalikus sektoris, siis avalikus sektoris on palk oluliselt kiiremini kasvanud (saab näiteks siit lugeda:https://maaleht.delfi.ee/artikkel/90582011/tippjuhid-vastavad-kas-riigi-ja-erasektori-palkade-vahe-on-lainud-liiga-suureks) ning erasektoris ei saa paljud ettevõtted antud hetkel preemiaid maksta. Kui erasektor on palga- ja tegevuskulude osas hetkel koomale… Loe rohkem »
Ajaam
Ajaam

seal on ka ju inimesed tööl.

Jundas
Jundas

Kahju, et ei saa iseendale taha keerata …

No
No

Kui sellise töö eest preemiat makstakse, siis tekib küsimus, mille eest palka makstakse? Preemiat peaks saama millegi silmapaistva või erakordse eest, millega tööülesandeid täites on hakkama saadud. Siin aga tundub, et palka saadakse lihtsalt istumise eest. Kui aga linnaametnik suvatseb teha midagi, mida ametijuhend ka ette näeb, siis saab kohe preemiat. Võimalik Haapsalu linnavalitsuses!

Agu
Agu

Kas midagi on jäänud tegemata teiearust? Tehases saab ka töötaja preemiat, ei pea olema eriti väljapaistev. See oli nõukogude ajal, kui kitusid kuskil või käskisid muru roheliseks värvida, kui boss kuskilt tuleb kaugemalt, sadi preemiat. Tänases vabariigis saab tubli inimene ka selleeest toetust, et oli meiega ja täitis oma ülesannet.

Seda et
Seda et

Mina kuulen kogu aeg, et raha ei ole. Kuidas nüüd siis üle on?

Agu
Agu

Kas teie arvates peaks selle ameti töötajad ilma jõulude aegsest preemiast jääma, et saaks lauda katta paremini kui tavalistel päevadel? Arvate, et reaametniku palk küünib miljonitesse aastas või? Ma ei mõista teie õelust

Ants
Ants

Jobu!inimesed töötavad paljudes Haapsalu firmades miinimum palga eest ja ei maksta mingisugust preemiat! sa räägid siin mingisugusest paremini laua karmidest!mõtle natuke mida sa kirjutad!

ambur
ambur

Minule linnapea meeldib. Ta on nagu sisse kantud king-ei pigista, ei hõõru, kõik lohud ja muhud teada.. Ta võib olla küll mõne jaoks “mats maalt”, aga pole kunagi täheldanud temas juures pahatahtlikust. Võib-olla tõesti peaks teatepulga üle andma noorematele..aga see on juba vist volikogu teha, keda toetavad ja kelle poolt hääletavad. Meie hulgas on palju kandidaate, aga neil kõigil pole seda tugevat närvi…ja nahk peab paks olema, sest muidu sellele kriitikasajule vastu ei pane.

No
No

Agu, vaata Haapsalu linnavalitsuse ametnike palgaandmeid ja siis ehk mõistad, et nende toidulaud kõige kesisem ei ole. Või küsiks, miks päästeameti töötajad ei saanud jõuludeajal lauda katta paremini kui tavalistel päevadel? Kas nende amet mitte igas mõttes õilsam ei ole kui linnaametniku oma? Kui praegusel keerulisel ajal enamus asutusi ei maksa preemiad, ka avalik sektor mitte, siis mis pidu katku ajal meie linnavalitsus peab?

hmm
hmm

Kuskohast selline info pärineb, et enamus asutusi preemiaid ei maksa? Kui asutus on tegevuses olnud, siis on ka preemiaid makstud. Turismisektor on teine teema. Ja päästemati inimesed ei saanud jõulupreemiat? Olete kindel ikka?

Ja
Ja

Nt ka politseinikud ei saanud. Ja kas üldse linnavalitsusele omaselt makstaksegi, et kohe kõigile?

Meedik
Meedik

Meie nt ei saanud hoolimata suurest töökoormusest jõulupreemiat.

Agu
Agu

see on jah imelik. Te olete ju praegusel ajal ja kaüldse lahingus eesliinil. Aga eks iga asutus maksab nii kuidas ta omi töötajaid austusväärseks peab. Haapsalu LV kindlasti ei maksa päästeteenistusele jõulupreemiat, kuigi omavalitsustele võiks sellised summad ju eraldada küll, kui muidu toimima ei saa.

Postimees
Postimees

Sa Agu oled miskit Linnawittude värdsünnitis? 😍

Agu
Agu

seda ma ei oska öelda, aga mõtlesin, et ikkagi ka inimesed seal ju!? Ei?

kodanik
kodanik

aga Haapsalus väga palju väga vaesed inimisi ka,kes ei saanud endale isegi piisavald toidugrammi osta,arvan nendele võiks ikka aidata.

Agu
Agu

Ma ei mõista, kas me peame kõikide vaeste inimeste pärast nüüd ühiselt nälga tundma või? Te kodanik lähete oma ideedega vahel ikka päris imelikuks. Elus raskustesse sattunud inimeste jaoks on olemas rahva poolt valitud Tanel Kiik. Tema peab saama need murekohad lahendatud ju!

Huvitav
Huvitav

Kui kõrvalisel tänaval kõnnitee puudub, kas sõidutee tuleb majaomanikel korrastada ja libedustõrjet teha! Kahjuks ka selliseid tänavaid me linnas jagub, muidugi kui äärelinna piirkondi veel linna osaks loetakse!

hmm
hmm

näiteks?

Valdo
Valdo

Alati leiab mõne põhjuse, mille üle viriseda. Mina leian, et vaatamata keerulisele ajale on HLV hästi hakkama saanud. Soovin jõudu HLV.
PS. Ei old kuidagi linnavalitsusega seotud.
T. Valdo.

Lugeja
Lugeja

Mine linnast jalgsi Uuemõisa ja veendu, et suur osa inimesi on raja tallanud kõnnitee kõrvale murule. Arvad, et selle pärast, et seal pehmem on 🙂

Mõte
Mõte

Üle silla, Lihula poole sama seis, kõik kõrvaltänavad kui liuväljad. Õnneks momendiks vanajumal appi tulnud, aga kui seè lumenatuke autode poolt siledaks sõidetakse ja külmetab, kordub kõik jälle uuesti!

Misasja
Misasja

Väga õige. Võtke majaomanikega üks paber ja tehke linnavalitsusele ettepanek, et olete nõus maksma oma vahetänavate liivatamise eest. Las tellivad liivataja, teevad ka midagi kasulikku vähemalt. Siis on teil probleem lahendatud.

hmm
hmm

miks sa nii pikka maad jalgsi käid?

imelik
imelik

linnavalitsuses makstakse seoses usupühaga preemiat, kas varsti on oodata linnaametnike ordeerimist kiriku hierarhia tiitlitega

et siis
et siis

juudipüha preemia on parem?

Mõte
Mõte

Tore, kui tublisi premeeritakse!.Kurb,aga et vaatamata lumevaestele talvedele kõrvaltänavate libedusetõrjeks raha ikka ei jätku ja inimesed ronigu mööda aiaääri, et liuväljal püsti jääda!

nojah, aga
nojah, aga

ise liivatada pole ka samas keelatud väikseid majadevahelisi teid, et ei peaks aedadest kätega päris kinni hoidma

Märt
Märt

Kõrvaltänavate libedatõrje on üldiselt piirnevate kinnistute omanike kohustus

Triinu
Triinu

Ja nii ongi. Väiksemate tänavate kõnniteid liivatab iga maja ise. Isegi Metsa tänaval peavad osad kortermajad maja esist kõnniteed liivatama/koristama kuigi tegemist linna maaga.
Kui keegi sinu ukse/aia taga kõnniteel pikali kukub, siis saab maja omanik nahutada (näiteks Uus tänav).

kodanik
kodanik

Räägid vildakast seadusest tulenevast kohustusest, aga miks on nii, et osad majaomanikud loevad seadust ja täidavad kohustusi , aga osa mitte? See aga on linnaametnike kohustus, et kõik kohuseid täidaks. Linnaametnikud võiksid oma soojas istuva tagumiku ka vahel üles tõsta ja mööda linna käia ning vaadata, kas kõnniteed lumest lahti lükatud ja libedustõrje ka tehtud. Ehk on mammi või papi jalust haige ja ei saa toast väljagi, siis võiks linnaametnikud appi tulla ning kõnnitee korrastada.

Mati
Mati

Pange tähele, et septembris-oktoobris makstakse jälle preemiat. Viimasel ajal on Haapsalus nii kombeks olnud.

Haapsalust.
Haapsalust.

Oktoobris ongi ju õpetajate päev ja siis saame preemiat.

et siis
et siis

and?

wpDiscuz