Abielureferendumi eelnõu läbis esimese lugemise

Abielu. Foto: Pixabay
Abielu. Foto: Pixabay

Abielureferendumi eelnõu läbis pärast neli tundi kestnud arutelu esmaspäeval riigikogus esimese lugemise. Opositsiooni algatatud eelnõu tagasilükkamise poolt oli 48 saadikut ja vastu 51 saadikut, kirjutas ERR.

Koalitsioonisaadikutest hääletasid eelnõu tagasilükkamise poolt Isamaa liikmed Siim Kiisler, Üllar Saaremäe ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits. Isamaa liige Mihhail Lotman jättis hääletamata.

Abielureferendumisse kriitiliselt suhtuv Keskerakonna fraktsiooni liige Imre Sooäär hääletas eelnõu tagasilükkamise vastu. Sooäär kirjutas sotsiaalmeedias, et ei hääletanud eelnõu tagasilükkamise poolt, sest see ei viiks lahenduseni.

Sooäär pakkus omaltpoolt välja abielureferendumi küsimuse uue sõnastuse – “kas te olete nõus, et kõik Eesti pered peaksid olema perekonnaseaduse kaitse all, lisaks abielule, mis on mehe ja naise vaheline liit?” Ta lisas, et täpse juriidilise sõnastuse peavad esitama põhiseaduse eksperdid ja juristid.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
19 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
jamps
2 aastat tagasi

Demokraatlik Ungari sai selgeks, et ema on naine ja isa on mees ning kirjutas selle ka põhiseadusse. Mida meie siin kardame ja jonnime?

Nimi (vabatahtlik)
2 aastat tagasi

Aga põhimõtteliselt, kas osalusdemokraatiat peaks arendama või mitte? Kas oleme rahul sellega, et rahvas meil veel rumalavõitu ja parem mitte? Ja mis oleks see õige küsimus mida rahvalt küsida võiks, selle vastaste arvates ebaolulise asemel? See jutt, et riigikogu tegelegu koroona teemaga, no mida ta teeks siis, selge et praegu on parim plaan lihtsalt piiranguid doseerides oodata ja loota, et asi laheneb -haigus vaibub, vaktsiin toimib vms. Raha oleks muidugi kõigile kannatajatele juurde vaja, kas peaks eelarve 15 protsendi asemel 50-ga miinusesse ajama? Pigem peaks just kasutama seda aega, kus parem on vähem otsesuhtlemist ja rohkem arvutis istumist, eksistentsiaalsete küsimuste… Loe rohkem »

Prillitoos
2 aastat tagasi

Jumal appi! Millega tegeleb Riigikogu, homodeabiellumisega. Kus on targad inimesed? See on hullumeelsus. Siis kui Riigis on nii raske aeg, õnneks märtsi lõpus koroonaviirus vaibub, kannatust kõigile.

2. kodanik
2 aastat tagasi
Reply to  Prillitoos

Millal siin riigis pole rasket aega? Kui küsitlus pidi toimuma sügisel, oli opositsioonil häda, et valimised on. Surusid kevadesse, aga siis koroona. Isegi kui see teema üldse maha võtta, siis opositsioon leiab, et koalitsioon on valetanud ja petnud ning pea seepärast tagasi astuma. See kräunumine ei lõppe iial….

Loodame,
2 aastat tagasi
Reply to  2. kodanik

et löpeb.

Mnjah
2 aastat tagasi
Reply to  Prillitoos

Samas miks mitte arutleda antud küsimuse üle. Alustuseks loeme läbi Eesti põhiseaduse preambula, saame selguse, et mille jaoks meil seda riiki vaja on. Mõistame, et selle jaoks on vaja eestlasi ja eesti keelt, et säilitada iseseisvus ja kultuuriruum. Nüüd paneme mööduva koroonapandeemia ning riigi ja rahvuse säilimise ühele pulgale ehk mis on ühiskonnas tähtsam – kas Eesti säilimine või paar tuhat surnut (utreeritud näide)? Eesti hukutab inimlik lollus ja seda ütles juba ammu aega tagasi Hurt. Harituse aktuaalsus ei ole kadunud ka tänapäeval ning selmet et omavahel kakelda võiks põhiseadusliku korra vastased alustada kultuurset arutelu põhiseaduse muutmiseks ehk siis on… Loe rohkem »

viloloog
2 aastat tagasi
Reply to  Mnjah

Kui koroonavärki kontrolli alla ei saa, mis siis juhtuma hakkab?

Vanamoodne
2 aastat tagasi
Reply to  Prillitoos

Targad inimesed on õnneks ka riigikogus, millest nad moodustavad napilt üle poole. Kui neid seal poleks, mõtle ise, mis edasi saab. Oled ehk kursis, milliseid sekselu nippe juba mudilastele lasteaias üritatakse õpetada? Keera vinti 3x peale ja saad veel selgema perspektiivi, mida sooäärsed Overtoni akent nihutades üritavad eestlaste ajudesse istutada. Inimene ei ela üksnes leivast ja ravimitest. Mingid ajatud väärtused on ka, mida ei muudeta iga paarikümne aasta või hetkeemotsiooni järel.

Meeldetuletuseks
2 aastat tagasi
Reply to  Prillitoos

Prillitoosile niipalju, et keegi sellise teemaga ei tegeleks Eesti riigi riigikogus kui meil Brüsselisse asja poleks.

arvamus
2 aastat tagasi

Arvan, et Riigikogus oleks tähtsamaid teemasid arutada, kui seda pedede/lesbide abielu teemat.

Prilliraam
2 aastat tagasi

Valitsevate parteide keskkomiteed on peast segi läinud. Riigikogu elab oma elu, Rahvas oma. Hetkel on nakatanute arv kümme(!!!) korda suurem, kui kevadel ja nemad tegelevad järgmise aasta valimisteks häälte püüdmisega. Iga reitingu % punkt on neile tähtsam , kui hetkel valitsev olukord. Üks tegelane raadios mainis, et Eesti tervihoid saab hakkama kovidi haigete ravimisega. Raske on, aga saab hakkama. Hakkama saadakse teiste haigete arvel, kelle plaaniline ravi lükkub teadmatusse kaugusesse. Arvan, et on aeg anda hääl uute parteide poolt. Praegused on maksumaksja rahakoti otsas end mugavalt sisse seadnud ja tegelevad ainult enese alalhoiuga. Minu jaoks on kriisiaasta paljusid asju selgemaks… Loe rohkem »

jamps
2 aastat tagasi
Reply to  Prilliraam

Mis asi Sulle selgemaks sai? Et me maksame arstidele , politseile, päästele, õpetajale 2 x vähem, õdedele 3 x vähem … et tegelikkuses oleme nende usinate poliitikutega ja EU ga läinud sohu, kust enam välja ei saa. Võtame veel rohepöörde ka sisse ning uputame end igavesti ära … viimase 10 aasta majanduskasv on ületanud inflatsiooni 1% ja räägime ikka, et me kuhugi jookseme ning ajama kedagi taga. Püüdleme, peksame ja nüüd on meil koroona ka veel tähtsam kui püüda osad euroopa rumalused siin ära keelata. Aga no, ega mina jõua seda propagandat teha, et inimesed haritumaks saaksid.

jamps
2 aastat tagasi
Reply to  Prilliraam

jookseb teile delfi peatsis reklaam … teisest sambast lahkudes jääb teil kogumata 10 aastaga 10 000 eurot. Eks tehke arvutus, mida ma siin kirjutasin. Keegi teile aga ei paku, millise raha eest nad teie osaku ära ostaks või palju maksaksid 10 aasta pärast. Siis tulevad nad keksima nagu LHV , aga meie tulemus on parem kui teistel … olgugi , et tulemust polnud ühelgi. Kui nad teile haapsallu aidanuks ka mõne uue kobeda firma tekitada saanuksite aru, et sellel on jumet … aga kiidame hoopis kuidas riigi raha abil üüripindu ehitame ….

viloloog
2 aastat tagasi
Reply to  Prilliraam

Nii on ja korralikult lõikab E200.

Toetaja
2 aastat tagasi

Väga hea. Lõppeb ehk see hullus varsti ära. Kui homondus normaliseerida, siis sellel on tugevad mõjud ühiskonnale. Üks oluline mõju on otsene inimkaubandus lastega ja seda me oleme juba näinud. Teine on see, et homod saavad hakata ilmselt eelisjärjekorras lapsendama. Kõik see viib edasi vaidolukorra halvenemiseni. Laste olukord on niigi halb praegusel ajal ning meil pole vaja seda hullemaks teha homoabielu ja inimkaubandusega. Au sisse tuleb tõsta tugev pere ja oma kaaslase sobivuse hoolikas valimine. Lotmanile soovin jõudu õigete otsuste tegemisel. Ta teab, mis on õige. Raske on näha, kuidas ta peab puiklema, kuna vihkajad survestavad teda vastupidiselt teadusele, tõele… Loe rohkem »

jamps
2 aastat tagasi
Reply to  Toetaja

Seesama Sooäär peaks teile kõigile aru andma miks ta 2014 ei normaliseerinud? Tema on ju otsene autor sel jobul kooselu seadusel. Miks sotsid ja refid tegid kooseluseaduse, aga mitte homondust reguleeriva seaduse? Ja sedagi tehti suure naistepilastaja herr Ilvese nõudmisel. Iga kord kui käis Obamaga pildistamas tuli jälle jutuga, et vaja kõike tunnustada … enne natot ei saa. Nüüd maksame seda natot nagu hapuks läinud laenu, aga üle 6 lennuki selle raha eest osta ei saa.
Mu kommentaar kustutatakse ära muidugi , ei tohi kasutada “naisepilastaja” demokraatliku vaba maailma esindaja suhtes.

viloloog
2 aastat tagasi
Reply to  jamps

Ära põe, meil on pluralism!