Ööpäevaga suri neli koroonaviirushaiget

Foto: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1513 COVID-19 viiruse testi, millest 3% ehk 45 proovi osutusid positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud 32 263 testi, nendest 1373 ehk 4,3% on osutunud positiivseks.

14. aprilli hommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 146 inimest, kellest 11 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 115 inimest. Viimase ööpäeva jooksul suri Eestis COVID-19 tõttu Saaremaal Südamekodus 84aastane naine, Lääne-Tallinna keskhaiglas ravil olnud 90aastane mees, Kuressaare haiglas ravil olnud 90aastane mees ja Pärnu haiglas ravil olnud 73aastane naine. Kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 31 inimest.

Kõige rohkem positiivseid teste laekus rahvastikuregistri andmete järgi Harjumaal (19) ja Pärnumaal (11) Saaremaal (6), Ida-Virumaal (3) ja Tartumaal (2). Raplamaal, Põlvamaal, Viljandimaal ja Võrumaal lisandus igas üks nakatunu. Tänase seisuga on enim nakatunuid jätkuvalt vanusegrupis 55-59 (11%), järgnevad 45-49 ja 50-54 (kumbki 10%).

Läänemaal on viirus diagnoositud neljal inimesel. Neist kaks on tervenenud ja kaks ei ela Läänemaal, vaid nende rahvastikuregistri järgne elukoht on Läänemaal. Kokku on Läänemaal testitud 393 inimest.

Eilsest sai Kuressaare Haigla ka COVID-19 diagnoosimise võimaluse. Nüüd saab Kuressaare haigla saabuvate patsientide COVID-19 testi vastuse nelja tunniga varasema 36-48 tunni asemel. Kuressaare haigla labori personal sai Põhja-Eesti regionaalhaigla kolleegidelt koolituse ja laboril on vajalikud tarvikud testimiseks.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekande-asutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpule viimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni  peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Lapsevanem M
4 aastat tagasi

Mitte ainult viirus ei levi. Eelmine aasta tuli koolilt teade, et täid on leitud ühest klassist.
Ja ka kuskil lastaias oli olnud täidega probleem.
Lapse pea sai üle kontrollitud ja sel hetkel ei olnud midagi peas. Aga nüüd kuulsin, et jälle täid leitud kuskilt ja kontrollisin täna uuesti.
Ja ongi meil ka täid.
Head lapsevanemad palun kontrollige ka enda lastel juuksed üle. Võibolla peaksite ka enda pead üle kontrollima.

juss
4 aastat tagasi
Reply to  Lapsevanem M

Koolides on kogu aeg täid olnud.

luik
4 aastat tagasi

kuidagi vähe nagu

!!!!
4 aastat tagasi

Mina arvan, et vanadus oli üks tegur.

Härra Õ
4 aastat tagasi

Jällegi eksitav info. Viirusesse nakatumine kindlasti ei tapa. Inimesed surid tõenäoliselt ikka COVID-19 -sse haigestumise tagajärjel, mitte Koroona viirusesse nakatumise tagajärjel. Need on kaks erinevat asja.