Liina Põllu asemel saab Haapsalu aselinnapeaks Tõnu Parbus

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Tõnu Parbus. Foto: Arvo Tarmula
Tõnu Parbus. Foto: Arvo Tarmula

Lääne Elu andmetel valis Haapsalu linnapea Urmas Sukles Liina Põllu mantlipärijaks linna avalike- ja välissuhete nõuniku juhi Tõnu Parbuse, ettepaneku peab heaks kiitma ka linnavolikogu.

Sukles kinnitas infot. „Teen tõesti volikogule sellise ettepaneku,“ ütles ta.

Sukles rääkis, et kaalus mitmeid variante, kui sai teatavaks, et Põld läheb tööle haridusministeeriumisse. „Tõnu Parbuse kasuks räägib see, et ta on pikka aega olnud linnavalitsusele väga lähedal seisev isik – ta on osalenud kõikidel linnavalitsuse koosolekutel ja seetõttu teemadega väga hästi kursis. Kuna praegust valimistsüklit on järgi jäänud alla kahe aasta, ei taha hakata päris kannapööret ka tegema,“ selgitas Sukles.

Parbus on oma nõusoleku andnud. „Andsin talle paar päeva mõtlemisaega, kas ta on nõus seda vastutust võtma. Tõnu ütles jah,“ rääkis Sukles.

„Minu esimene mõte ettepanekust kuuldes oli see, et tuleb hoolega järgi mõelda, kas ma olen selleks valmis. Arutasin asja muidugi ka kodustega – aselinnapea koht tähendab ka seda, et minu töökoormus suureneb,“ selgitas Parbus.

Suklese ettepanekul jagatakse kahe aselinnapea vahel jõujooned uut moodi ümber. Praegu sotsiaalvaldkonda kureeriv aselinnapea Kaja Rootare hakkab lisaks tegelema hariduse ja huviharidusega. „Hariduses on praeguseks suured ümberkorraldused juba tehtud ja Kaja Rootare on haridusküsimustega hästi kursis, kuna haridus ja sotsiaaltöö on päris palju läbi põimunud,“ selgitas Sukles.

Parbuse vastutada on kultuur, sport, turism, kogukonnatöö, välissuhted ja avalikud suhted. „Parbuse praegune ametikoht jääb vabaks, aga kuni järgmiste valimisteni me seda täitma ei hakka. Kuna hariduse valdkond läks teise aselinnapea alla, tegeleb Parbus jätkuvalt linna avalike suhetega,“ ütles Sukles.

Linnapea lisas, et on Parbuse kandidatuuri arutanud nii koalitsiooni kui ka HaRi liikmetega ja vastuväited ta kuulnud ei ole. „Pigem tunnen toetust. Loodan, et ka volikogu kinnitab selle ettepaneku,“ ütles Sukles.

Haapsalu linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid ütles Lääne Elule, et tema hinnangul saab Parbus aselinnapea kohal hakkama. „Kohusetundlik ja sümpaatne inimene,“ lisas ta.

Tõnu Parbus alustas tööd Haapsalu linnavalitsuses avalike suhete spetsialistina 2012. aastal.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Lugeja
Lugeja

On see nali mingi?

Nimi kohustuslik
Nimi kohustuslik

Aga pane oma cv siia ja usun,et kõik saavad naerda. Teie meelest saaks ilmselt parima linnavalitsuse kokku panna kommentaatoritest. Ja Pook linnapeaks onju

raha on
raha on

neli aselinnapead tillukeses linnas, kus elanikkond pidevalt väheneb….hästi elame.

Juss
Juss

Kas ta oli mingi plakatikleepija? Valimiste ajal jagas poe ees nänni.

küsimus
küsimus

Kas see vennike ei olnud mitte tubli töömees, kes kunagi linnavalitsuses loomakaitseseltsi küsitlustulemusi võltsis, et Haapsalu linn loomavaenuliku teo tiitliga pärjatud ei saaks?

Ära
Ära

Rahvas: linnavalitsus on ajusurmas.
linnavalitsus:meil on plaan”B”

Seda et
Seda et

Täitsa pekkis! Nüüd küll hullemaks minna ei anna!

Ära
Ära

Ei mingit värsket aju

kodanik
kodanik

Pole ju enam inimesi, kes oleksid nõus sinna lollidemaale minema.

pipi
pipi

See kuulub ju linnavalitsuse tööstili hulka et ühte si..a tuleb teise si…a kinni mätsida. See on ühtlasi koorumpeerurud süsteemi tunnus. Tsiteerides lennart meri et olukord on sitt aga see pidi olema tuleviku väetis. Paraku muutub see tulevik läänlastele aina tumedamaks

Linnlane
Linnlane

Tasub taldu l… da!

juss
juss

Jep, püsivus viib sihile!

wpDiscuz