Anneli Aken: kirjutades hääbuvas keeles

Anneli Aken

Anneli Aken

Käib üleilmne eesti keele nädal KeelEST. Eesti Instituudi seatud eesmärgile jõuda septembris kolme miljoni inimeseni, kes õpivad eesti keeles ütlema mõned sõnad, sai juba eelneval pühapäeval panus tehtud, kui Luksemburgi eestlased tähistasid koos lätlaste ja leedulastega Balti keti 30. aastapäeva. Loomulikult ei puudunud inimkett „Atmostas Baltija / Bunda jau Baltija / Ärgake, Baltimaad” lauluga. Vähemalt 35 esinejat õppisid selgeks 35 eesti sõna, peale selle sai vastastikku meelde tuletatud „tered” ja muud.

Oli kord au olla Bonnis eesti ja inglise keeles pulmaemaks, paarisrakendis saksa-hispaania pulmaisaga. Pruut eestlane, töökeeleks inglise, peigmees Tšiilis üles kasvanud sakslane, tutvuti inglise keeles. Nad on elanud Kölnis ja Brüsselis ning suviti Hiiumaal. Lastega on suheldud mõlema vanema emakeeles, õpetatud neis lugema ning keskkonnast tulevad lisakeeled. Järgmisel aastal on plaan kolida Eestisse ning usun, et sisseelamine läheb täiesti valutult. Soojenduseks on isegi tantsupeol juba käidud.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Triibik
3 aastat tagasi

Väga hariv lugemine.Aga eesti keel ei hääbu ning kui inimesed omavahel sobivad, siis edu neile! Õnneks on need erandid.Inimene on vist ainus liik, kes kaaslase otsimisel äärmustesse kaldub. Raske on ette kujutada ahvi ja angerja kooselu.

juss
3 aastat tagasi
Reply to  Triibik

Sa oledki rumal!

Ülla
3 aastat tagasi

Aitäh, Anneli! Loen sinu lugusid huviga!