Galerii: Peraküla metsas on seeneuputus

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Silja Silver. Foto: Urmas Lauri

Veel mõned päevad tagasi arvas Nõva loodusmaja retkejuht Silja Silver, et seeneaeg on selleks sügiseks läbi.

„No mõned ehk ikka leiame,” ütleb Silver teisipäeval, kui teen talle ettepaneku seenele minna. Silver tunneb ja armastab seeni nagu Peraküla metsagi, aga – tegelikult on oktoobri keskpaik seente jaoks liiga hilja. Tõsi – öökülma, mis paneks seeneajale punkti, ei ole Nõval veel olnud. Meri hoiab sooja.

Teisipäeval kell kolm asume siiski teele. Silveri auto rappub mõnda aega kuulsal Peraküla munakiviteel ja peatub. Ronime välja ja võtame korvid käevangu. „Suurt uputust ei ole tänavu olnudki,” hoiatab Silver ja lisab lohutuseks: „Ega peagi ju olema nii, et istud maha ja korjad korvi täis. Niisama kõndida on ka huvitav.” Kui midagi ei ole, ainult poolmädad lehmatatikud, siis võib neid korjata ja minna koju lõnga värvima. Saab pruunikaid toone.

Üldse on Silveri sõnul seente juures kaks head asja – korjamine ja söömine. Vahepealse puhastamise, kupatamise ja sissetegemise võiks vabalt vahele jätta.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Tanel
5 aastat tagasi

Sai ka nädalavahetusel Peraküla all seenel käidud, aga ilmselt jäime hiljaks. Mets nii tühi kui tühi, müttasime terve pühapäeva nii mere pool kui ka nende kahe järve ümbruses. Saagiks mõned männiriisikad, mõni porgandriisikas, paar kuuseriisikat, paar puravikku.
Muidu väga ilus koht on, hoidke seda!

enn
5 aastat tagasi

hea lugeda, et nõval ka muud tehakse.

jah
4 kuud tagasi
Reply to  enn

mää tegemine ongi ära tüüdanud