27

Lapsevanemad Nelis-Naukase juhtumist: me ei tahtnud skandaali meedias

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Õpilaste kiri Helen Nelis-Naukase kaitseks.

Vehklemistreener Helen Nelis-Naukase käitumise kohta pretensiooni esitanud lapsevanem Katrin Niin ütles Lääne Elule, et lapsevanemate eesmärgiks ei olnud skandaal meedias.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Katrin
Katrin

Minu laps käib muusikakoolis. Kui buss hilineb ja on oht 5 minutit hiljaks jääda, ei julge ta enam tundi minna, sest saab õpetaja käest sõimata. Üks laps on juba selle õpetaja juurest lahkunud. Miks keegi sellest ei räägi?

Putrin
Putrin

A sa kirjuta kaebekiri. Ära jumalapärast õpetajaga silmast silma räägi.

Tuli
Tuli

Temaga rääkimisest pole kasu, sest tal on ALATI õigus. On räägitud ja mitmel korral. Aga tema on tipptreener. Kõik.

to Katrin
to Katrin

Tõesti imelik, miks sa lapsevanemana ei kaitse oma last

No
No

Mina olen pettunud, et spordikool ja linnavalitsus ei ole sellele teemale aastaid lahendust leidnud. Tundub, et pigem on üritatatud treeneri käitumishäireid maha vaikida. Huvitav, kas kõik treenerid, kelle õpilased on jõudnud maailmaklassi, on saavutanud seda läbi roppuste ja sportlaste alandamise. Julgen kahelda! Hea sportlane ei sünni vaimse vägivalla hirmu all.

Tuli
Tuli

Spordikool ja linnavalitsus tahavad lihtsalt pahandustest kõrvale hoida ja pea liiva alla pista, sest tipptreenerile on kõik lubatud. Peaasi, et tulemused tuleksid – lubatud või lubamatute võtetega, pole tähtis. Ega ilma soosinguta saaks ka valjuhäälselt kuulutada, et vehklemishall on tema oma ja temale soovimatud isikud sinna oma jalga tõsta ei tohi. See ütlus on muide ka öösel kirjutatud kirjades täiesti olemas.

hirv
hirv

avalikku huvi tuleb rohkem üles näidata, siis saab ka vastutusele võtta!

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Lääne Elu on muutunud peldiku seinaks kus kõik võivad oma luulusid avaldada,millistest mõnedes on nats tõde,nats huumorit,nats kibestumist ja suurel hulgal ärapanemist !!

hirv
hirv

inimesed avaldavad omi arvamusi avaldatud artikli kohta, kas see tuleks siis ära keelata või hoopiski karistada selle eest, et julges miskit öelda!? Mõni elab siiamaani ikka kuskil keskajas või nsvliidus

Tiit
Tiit
Kas ja kuidas asjad on, tuleb muidugi selgeks teha. Vägivald, kui see on, ei ole õigustatud. Kuid siit koorub välja ka teine tahk. Treeningul ja treeningul on vahe. Kui lapsed käivad lihtsalt paar korda nädalas jooksmas, või palli viskamas on see neile ju lihtsalt lõbu. Treener õpetab, vaatab ja hoiab korda. Kui aga treeningule lisandub võistluskohustus, st. lisaks treeningutele lisandub võistluskarussell, kindla kalendri järgi võistlemine, muutub olukord 100%. Muutub kogu treening ja ettevalmistus. Näiteks kui huviringi pallimängu võistkonnale lisanduks osalemine Eesti meistrivõistlustel. Nädala-paariga kaoks trennist pooled lapsed. Sest vaimse pinge taluvuse ja uue kohustusega hakkama saamine käiks väga paljudele tänapäeval… Loe rohkem »
Tuli
Tuli

Hästi kindlasti, aga vaimne vägivald pole kindlasti laste vastu õigustatud. Treenida saab ka teisiti. On teisigi tipptreenereid, aga kõik ei karju, sõima, mõnita. Olen tippsportlastega väga palju kokku puutunud.

Katrin
Katrin

Seda kirja tuleb ju huumoriga võtta eksole? … mõjub hästi vaimsele arengule ja ei loobi asju, hahahaaa

Lihtne inimene
Lihtne inimene

Kus on lastekaitse ja miks linn midagi ei tee. Muidugi, meil on ju TIPPTREENER!

Huvitav
Huvitav

Kas Haapsalus üldse on lastekaitset? Rootare juhtimisel on see valdkond puhta maha käinud.

Mari
Mari

No see ülaltoodud kiri on piinlik. No kohe väga piinlik.

Sass
Sass

hea kiri, megairw

Endine õpilane
Endine õpilane

Mina olen küll õnnelik, et keegi lõpuks otsustas suu avada. Minu vanemad seda minu jaoks ei teinud, ega keegi kergelt noort last ei kuula. Nüüd olen juba täiskasvanud ja mul on tõsiselt kahju, kuidas selle “treeneri” käitumine pani mind vehklemist vältima. Iga kord trennist lahkuda nuttes pole normaalne, ning ükski laps ei peaks sellist traumat taluma.

Tegelikult.
Tegelikult.

Tegelikult kõik Haapsalu inimesed teavad, et ta võib häält väga vabalt tõsta ja ropendada ka. Kõik kes HPK temaga kokku on puutunud peaksid teadma.

vana inimene
vana inimene

30 aastat tagasi oli juba lastel probleem selle “õpetajaga”

wpDiscuz