6

„Kodutunne“ aitas muuta Läänemaa suurpere kodu puudega pojale sobivaks

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Kodutunne (10.04)

Foto: Kodutunne

Kanal 2 saade „Kodutunne“ käis sel nädalal abis Läänemaa suurel perel, kes seisab iga päev silmitsi väljakutsega, kuidas hoolitseda oma sügava puudega poja eest. Liikumispuudega Maidu tõstmine muutub aina keerulisemaks, kuna arstid on isal keelanud liigsed raskused.

Esmaspäevane „Kodutunne“ tõi ekraanile loo, mis küsib, kuidas tegelikult saavad Eestis hakkama puudega last kasvatavad vanemad. Jõõdres elavad Tiia ja Veljo puutuvad selle teemaga otseselt kokku poja Maidu tõttu.

Sügava puudega Mait on hakkaja noormees, kuid ta ei kõnni ja kõige keerulisem on vanemate jaoks tema tõstmine ja pesemine.

Isa Veljol on selja taga mitu operatsiooni ja arstid on hoiatanud teda raskuste tõstmise eest.

„Tuleb hakkama saada,“ on selle peres üks põhimõtetest, ent siiski vaevab pereema mure, et kui nii jätkub, siis võib ka isa lõpuks poja tõstmisest ratastooli jääda.

Iframe:

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Arvaja
Arvaja

Ma ei saa aru mismoodi see kodutunne selle neil seal sobivamaks tegi ???? remontis ainult ära aga kergemaks ei muutunud kellegil miskit , igapäevased väljakutset jäid alles.

Kristiina
Kristiina

Tõstukit on ka vaja. Seda oli jube näha. Kodutunne kah peaks rohkem lifte tegema. 10000 ja olemas šahtiga vertikaalne.

Kaitseliidu+päälik
Kaitseliidu+päälik

Valla kohus on aidata ISISe vōitlejatel leida warjupaika…

Kaos
Kaos

Miks vald ei aita? See on valla kohus.

Valdek
Valdek

Külliki on fondid ju kõik tühjaks teinud.

Mõtteid
Mõtteid

Üks tubli korjandus tuleks läbi viia ja vastav tõstuk ehitada, ratastooliga üles liikumiseks. Ja kas mitte ka üks fond pole, kust tohib toetust küsida.

wpDiscuz