Sel nädalal saabub kaitseväe üksustestesse üle tuhande uue ajateenija, kellest ligi kuussada hakkab teenima 1. jalaväebrigaadis.
“Äsja teenistust alustanud sõdurite järgmised kaheksa kuud 1. jalaväebrigaadis saavad olema meeldejäävad. Lisaks heale väljaõppele ning uutele tuttavatele saavad ajateenijad koos liitlastega õppustel harjutades ka rahvusvahelise töökogemuse,” ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonelleitnant Veiko-Vello Palm.
2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljoni saabub põhikutsega üle neljasaja ajateenija, sealhulgas kaks väliseestlast Ameerika Ühendriikidest ja Kanadast. Kanadas elava bioloog Sven Wicmani sõnul otsustas ta vabatahtlikult ajateenistusse tulla soovist oma esivanemate riiki teenida. “Tunnen, et mul on kohustus tulla ajateenistusse nii Eesti riigi, minu enda kui ka minu vanemate ja vanavanemate pärast,” ütles Wicman.
Lisaks võtab oktoobrikutsega ligi sada ajateenijat vastu Ämaris paiknev toetuse väejuhatuse logistikapataljon.
Väeossa saabudes täidavad ajateenijad esmalt vajalikud dokumendid, läbivad arstliku kontrolli ning saavad enne kasarmutesse majutamist kätte ka üksikvõitleja varustuse. Järgmistel päevadel alustatakse kolmekuulist baasoskuste kursust, mille käigus omandavad ajateenijad põhilised teadmised üksikvõitleja jalaväetaktikast, liikumisviisidest, maskeerimisest, relva kasutamisest, käemärkidest, välitingimustes toitumisest ja sidepidamise reeglitest. Kaheksakuulise ajateenistustsükli neljandal ja viiendal kuul omandab ajateenija ühe paljudest kaitseväe poolt pakutavatest erialadest, millega kaasneb erialarelvade õpe. Märtsist maini õpitakse tegutsemist erinevates lahinguliikides jao, rühma ning kompanii koosseisus.
Kokku kutsutakse ajateenistusse kolmel korral aastas: jaanuaris ja juulis, mil üheteistkümnekuulise ajateenistuse käigus õpetatakse välja reservüksuste autojuhid ja juhtivkoosseis ning oktoobris, mil kaheksaks kuuks kutsutakse ajateenistusse tulevaste reservüksuste rivikoosseis.
Foto: Kaitseväe peastaap
Mõne jaoks on regulaarne uneaeg ja füüsiline tegevus devotsinaga võrdne ebaõiglus, rääkimata veel disainersoengust loobumisest, seega väga tõsiselt ei tasu neid jutte võtta.
te tatikad ei teagi,mida endast tõeline dedovshina kujutab…
Eesti kaitsevägi on kuurort,võrreldes vene kroonuga! Ise olin 1975- 77a.
dedovtshina kehtib ka Eesti Kaitseväes kõikide oma käsulaudadega…
ise läbinud…
noorsõduritel juuksed nulliga maha aetakse?
Piisaks lühikesest soengust.Kes mõnitab,
vanemad ajateenijad või ülemused?
Kas see on sama mis Vene kroonus
oli dedovšina?