0

Tallinna Sadama nõukogu kinnitas praamihankel osalemise

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

parvlaevPraegu teenindavad Saaremaa ja Hiiumaa laevaliine Saaremaa Laevakompanii parvlaevad. Foto: Urmas Lauri

AS-i Tallinna Sadam nõukogu kinnitas esmaspäeval saarte ja mandri vahelise parvlaevaliikluse riigihankel osalemise, andis juhatusele suunise vajalike parvlaevade soetamiseks või ehitamiseks ning vastavaks otstarbeks tütarettevõtja asutamiseks.

Vastavalt valitsuskabineti otsusele kuulutab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium välja riigihanke vedaja leidmiseks Rohuküla–Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu parvlaevaliinidel aastatel 2016-2025.

“Tallinna Sadama nõukogu otsustas osaleda tulenevalt valitsuskabineti otsusest mandri ja saarte vahelise laevaliikluse korraldamise konkursil, tagades samaaegselt ettevõttele mõistliku tootluse,” ütles nõukogu esimees Remo Holsmer. “Tuginedes senistele konsultatsioonidele laevaehitajatega on opereerimisperioodi alguseks jääva aja jooksul võimalik hankes nõutud laevad ehitada või vajalikud laevad soetada.”

Tallinna Sadama nõukogu andis ettevõtte juhatusele volitused hankel osalemiseks selleks otstarbeks loodava tütarettevõtjaga. Kavandatava riigihanke üks tingimusi sätestab, et hankel osaleja peab garanteerima 2016. aastaks nimetatud laevaliinidel opereerimiseks vajaliku nelja laeva olemasolu, mis pakuvad võrdväärset teenust praegu saarte ja mandri vahel liiklevate alustega. Vastavalt nõukogu otsusele alustab Tallinna Sadam toimingutega, mis on vajalikud nõutud parvlaevade soetamiseks.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz