Paarismälumängu eile peetud Eesti karikasarja avaetapil Haapsalus läks esikoht jagamisele paaride Indrek Salis – Alar Heinaste ja Ove Põder – Tauno Vahteri vahel.
Võitjapaarid said 95 punkti, kusjuures esialgu kuulutati võitjateks Salis Heinaste ja Põder-Vahter olid kolmandad. Alles siis, kui mängijad protesti esitasid, selgus, et neile on ühe õige vastuse eest punktid arvestamata jäetud ja 2 lisapunkti tõstsidki nad esikohta jagama.
Kolmanda koha said Igor Habal – Alar Särgava, neljanda Janek Salme – Peeter Kubo. Vahed olid imeväikesed, ütles mängu korraldaja ja üks küsimuste koostajaist, Haapsalu ajalooõpetaja Margus Maiste (pildil).
Kokku võttis mängust osa 20 paari. “Arutasime pärast mängu Tõnis Poomiga (kes tegi suurema osa küsimusi) ja leidsime, et läks päris hästi, sest kaheksa paari said tulemuse üle 50%,” ütles Maiste. See tähendab, et küsimused ei olnud liiga kerged ega liiga rasked.
Kokku oli mängus 80 küsimust ja maksimaalselt võimalik saada 160 punkti. Ühele küsimusele ei teadnud õiget vastust ükski mälumängur. Üks äraarvaja oli viiel küsimusel.
Haapsalu esipaar Andres Ammas ja Anne Ehala mängust osa ei võtnud. “Parim läänlane oli Taeblast pärit Mati Räli, kes koos Jevgeni Nurmlaga olid kuuendad,” ütles Maiste.
Valik küsimusi:
Küsitav on Johannes Hindi leiutatud liivast ja lubjast erimenetlusel valmistatud tsemendivaba ehitusmaterjal, mille valmistamisel kasutatakse desintegraatorit. Ulatuslikult leidsid küsitavast materjalist kivid ja plokid kasutust Eesti maaehituses. Kivid ja plokid valmisid Järvamaal Aravetel ja Läänemaal Paliveres. Mis ehitusmaterjalist jutt?
Liibüa jaguneb kolmeks suureks geograafiliseks piirkonnaks. Lõunaosa, kus asuvad valdavalt kõrbed, kannab nime Fezzan. Kuidas nimetatakse ülejäänud kaht Liibüa piirkonda? Need nimetused ulatuvad tagasi Rooma suurriigi päevisse.
Eesti sortidest on maailmakuulus Edna, ent tuntud on ka Sinilind, Tiina, Sakala, Kuldne Trio. Läti sordiaretajad on mitu sorti pühendanud Eestile: Rahvarinne, Tallinn, Suur Munamägi, Anne Veski jt. Üldse tuntakse küsitava lille sorte maailmas üle 30 000, kõige rohkem aretatakse uusi sorte USAs, Venemaal, Leedus, Tšehhis ja Hollandis. Mis lill?
Ülejäänud küsimused ja õiged vastused leiab aadressilt mälumänguliidu koduleheküljelt.