Topu rannakalurid tahavad eelkõige oma raha eest sadamat süvendada ja rekonstrueerida.
Keskkonnaamet menetleb Topu rannakalurite seltsi esitatud vee erikasutuse keskkonnaloa taotlust, mille kohaselt on plaanis sadama hooldussüvendamine, sadamabasseini laiendamine, slipikoha rekonstrueerimine ning põhja- ja lõunamuuli rekonstrueerimine.
„Plaanis on laiendada sadama akvatooriumi. Tahame sadama natuke suuremaks teha. Kaikohti on puudu ja nõudlus on olemas,” ütles Lääne Elule mittetulundusühingu Rannakalurite Selts Topu juhatuse liige Kaido Erik.
Ammune plaan
Eriku sõnul saab sadam kava kohaselt lisaks uue betoonist ujuvkai, millega lisandub pea paarkümmend kohta alustele. „Meil on igal aastal olnud sadam väikelaevu täis. Oleme pikalt seda plaaninud ja nüüd tuleb ära teha,” ütles ta. Praegu on sadamas kohti umbes kahekümnele alusele.
„Kuna sadam saab endale uue kuju ja sadama akvatooriumi siseosa läheb kolmandiku võrra suuremaks, muutuvad ka muulide asukohad mõnevõrra ja ette tulevad lainemurdjad. Akvatooriumist väljakaevatavat osa on vaja kuhugi panna ja sellest saab te












