Villu Baumann – 57 aastat lapsi õpetanud

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Kuula artiklit, 5 minutit ja 11 sekundit
0:00 / 5:11
Villu Baumann õpilaste ühistööna valminud dinosaurusega. Juhan Hepner

Viigi kooli õpetaja Villu Baumann tähistab Haapsalu raamatukogu kahes saalis avatud väljapanekuga kahte sünnipäeva: Viigi kooli ja enda oma.

Eile pärastlõunal sättis 57 aastat Viigi koolis lapsi õpetanud Baumann raamatukogu lugemissaalis veel eksponaate: kalu ja dinosauruseid, laiaks astutud ventilatsioonitorudest lilleõisi, lauasahtlitest lõngakorve ja nahast valgusteid.

„See on nahatöö, kus pahem võib olla parem,” märkis Baumann. Nii oligi: taaskasutuspoest leitud nahktagi tagurpidi pööranud, sai sellest valgusti, õmblused väljapoole.

Artikkel jätkub peale reklaami

Baumanni õpilaste ja tema enda tööd täidavad tänasest Haapsalu raamatukogu kaks korrust: laenutus- ja lugemissaali. „Pealkirja polegi muud, kui et Viigi kool 65 ja see teine sünnipäev siis ka, mida ei taha nimetada,“ ütles Baumann. Et plakatil on see siiski ära märgitud, pole põhjust salata, et t

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Reklaam