Hanejahile läinud mehed püüdsid Niibi mõisa keldrisse peitu pugenud ilvesepoja kinni ja viisid ta metsa.
“Üks töökaaslane Kekkiläst [Niibi rabas turvast tootev ettevõte] rääkis töö juures, et tal on vist ilves keldris,” meenutas Mattias Kõrvemaa. “Nii, kui ta ilvest oli näinud, oli mees ehmunud ja minema pannud. Kartnud looma kui tuld.” Sinnapaika see jutt tol päeval oli jäänudki.
“Järgmisel päeval läksime sõbraga hanejahile, jätsime auto tema [ilvest oma keldris näinud mehe] juurde. Ja siis ta tuli joostes, ütles, et see ilves on ikka tal vist keldris, et tulge ja aidake,” ütles Kõrvemaa.
Rohekommunmistid ka siia jõudnud…
Miks need mehed hanejahile läksid? Kas neil oli kõht nii tühi või paljas tapahimu?? Kui kõht tühi oli, siis nendele padrunitele ja kütusele kulutatud raha eest oleks saanud endale poest näiteks kana osta.!
Aga tapmiskirg oleks siis ju rahuldamata jäänud! Vägevad ja julged mehed ikkagi, üks jätab looma abitusse seisundisse keldrisse kinni ja teised päästavad loomakese kangelaslikult sealt! Püssid olid päästmise ajal kindlasti vinnastatud… Kas see loomake ikka ellu jäi?
Eks mõni räägi oma rikutuse tasemel juhtub et on ka ausaid jahimehi
Härra Õ on ehk kunagi mõelnud, mismoodi see poes müüdava toidu tootmine käib? Kui hästi elas ja sõi see kana kes lõpuks vaakumpakendisse jõudis? Ja ega teda ometi elsuana sinna vaakumisse ei tõmmata.
Hanejaht või jahipidamine laiemalt on niivõrd reguleeritud valdkond, et keegi seal oma tapahimu küll rahuldamas ei käi.
need makaroni õgijad siin aastaid tegemas käisid, kui oma tapahimu rahuldamas, enne kui piir peale pandi, sinalepa kant oli nagu nursipalu
Olen mitmes kohas looduses leidnud hunnikutes habelaipasid. Kogused on olnud kümnetes kui ka sadades. Mis see muud ikka on kui paljas tapahimu. Ei söö seda kondist rabahane keegi.
meil hiired keldris, kes avitaks
jahimehed appi!