Galerii: Haapsalu lipuväljakul hakkab lehvima Ukraina lipp

Malle-Liisa Raigla fotod

Piiskop Tiit Salumäe õnnistas täna Jaani kirikus Ukraina lippu, mis hakkab nädalavahetusel lossiplatsi lipuväljakul kahe Eesti lipu vahel lehvima.

Salumäe sõnul on kõik lipuväljakul lehvivad lipud õnnistatud ja seda tegi ta ka Ukraina lipuga. „Las see lipp olla sümboliks, et mõtleme Ukraina peale,” ütles Salumäe.

Iga kolmapäeva keskpäeval helisevad ka kirikute kellad Ukrainas toimuva sõja ohvritele. „Meie soov on, et neid ohvreid ei oleks enam palju, et sõda võiks lõppeda, et kurjus kaoks,” ütles Salumäe.

Enne lipu õnnistamist kõlas orelil Ukraina hümn. Salumäe andis õnnistatud lipu üle kultuurimaja direktorile Gülnar Murumäele, kes lipu linnavalitsusse toimetas.

Ukraina lipp hakkab kahe Eesti lipu vahel lehvima nädalavahetusest.

11 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
uskmatu Toomas
8 kuud tagasi

Miks jumal laseb sellel toimuda,mis on jumalat pahandanud jne.Meie jumal pole meie peale solvunud aga õigeusklike jumal küll sest muidu seda vennatapu sõda ei toimuks või tuleb seda intrigandist jumalat otsida hoopis maa ja mere tagant?

En.
8 kuud tagasi

Mäletate, mis juhtus V. Vooglaiuga, kui ta Objektiivis pärast argumenteeritud tunniajalist arutelu (millest peavoolumeedia esitas oma tõlgenduse) jõudis retoorilise küsimuseni riigi sisust ja Toompeal lehviva lipu värvidest? Miskipärast arvati kohe, et ta tahab näha Toompeal Vene lippu. Aga Jumalal on omapärane huumorimeel. Vooglaiu kõige vihasemad vastasedki käivad juba nädalaid ringi ühe valdavalt venekeelse riigi lipuga, mis tõmmatakse Eestis masti isegi keskväljakutel. Ning me ei protesti, õigusega. Sest see lipp kannab/jagab hetkel ka meie väärtusi (õigust elule, rahule, valikuvabadusele, rahvuslikule iseolemisele). PS. Tv-saadetes võiks eestlased kanda julgemalt ka oma rahvusvärve. Ehk tõstab see patriotismi ja aitab kiiremini teostada hädavajalikke kriisiettevalmistusi.

to En
8 kuud tagasi
Reply to  En.

väline fasaad ei aita kuidagi patriotismile kaasa. Sisu peab olema. Ilma selleta ei maksa need välised sümbolid midagi…..

aga
8 kuud tagasi

miks jumal sellel sõjal laseb toimida

Hea Okkupant
8 kuud tagasi
Reply to  aga

Jumal on solvunud – kirikus on ainult tosin inimest.

siis
8 kuud tagasi
Reply to  Hea Okkupant

kaasosaline

VEB Fond
8 kuud tagasi

Varsti võib seal lehvida Vene lipp, kui Reformierakond jätkab valitsuses.

Ettepanek
8 kuud tagasi
Reply to  VEB Fond

Soovitan sul siiralt panna end kirja psühhiaatri vastuvõtule, ehk saad sealt abi.

Loodame
7 kuud tagasi
Reply to  VEB Fond

ja palume Jumalat, et ei.

igas
8 kuud tagasi

sõjas kangelane

Juku
8 kuud tagasi

Oeh. Ikka papp mängus. Toonud siis vähemalt õige sekti pealiku kohale. Ukrainlased on õigeusku.