20

Metsküla raamatukogu – kolhoosiaegses tondilossis ilma vee ja käimlata

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Esmapilgul ei arvaks keegi, et mahajäetud kortermajas võiks asuda raamatukogu, aga seal ta kiratseb –kunagises kolhoosikontoris teisel korrusel. Foto: Urmas Lauri

Esmapilgul ei arvaks keegi, et mahajäetud kortermajas võiks asuda raamatukogu, aga seal ta kiratseb –kunagises kolhoosikontoris teisel korrusel. Foto: Urmas Lauri

Inimtühjas kortermajas kiratsevas sadakonna lugejaga Metsküla raamatukogus ei ole juba viis aastat vett, suvest jäi raamatukogu ka käimlata.

  1. novembril 2021 ei viita õieti miski sellele, et kahe trepikojaga kahekorruselises mahajäetud telliskivihoones võiks asuda raamatukogu. Et seal üldse miski võiks asuda. Või siiski?!

Kui pead kergitada, hakkab esimese ja teise korruse vahel, aastaid pesemata ja kriimulise aknaklaasi taga silma kõhn helesinine kotkas, Lääneranna valla vapilind, ja kiri: Lääneranna vald Metsküla raamatukogu.

Seina ääres lösutab mürkroheline plastputka. Teisaldatav kemps. Vald lasi tuua.

Majaseinu mööda ronivad paljad vettinud viinapuuväädid. Paar aknaava on laudadega kinni löödud – kui sügistorm trepikojaakna lahti lõi, siis lasi vald selle kinni naelutada.

Maja taga lösutab issandast unustatud paat. Sarapuu ajab urbi.

Ametist lahkuva vallavanema Andres Hirvela hääl hakkab värisema, kui ta Metsküla raamatukogust räägib – et vallale kuuluv raamatukogu töötab taolistes tingimustes, on häbiplekk. „Häbiplekk,” ütleb Hirvela mitu korda. See on esimene asi, mis tuleks vallas korda teha, absoluutselt kõige esimene asi.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
riho
riho

raamatukogu teisel kousel ei ilma vee ja kAIMLATA

Anna
Anna

Tondiloss,lubage naerda!!! Kõikidel korteritel omanikud olemas ,toimiv ühistu jne .
See,et uusi aknaid ees pole ja keegi sees ei ela,ei tähenda et kohe tondiloss on.Ega see mahajäetud maja pole .
Vald võiks ka ennast rohkem liigutada,maja elanike poolt tehtaks palju asju,kuid millegi pärast jäävad asjad rohkem valla taha pidama .

Timukas
Timukas

tomat! Ketsupiks tahad saada!
su möla on ära tüüdanud!!

Lonni
Lonni

Väga “ILUS” visiitkaart Lääneranna vallale!

Sven
Sven

Norm maja ju, saaks teha korda

Tomat
Tomat

Saadan oma ämma sinna

Tomat
Tomat

Tõsieluromaan…
Raamatukogu Peldikus

Tomat
Tomat

Lääne Elu toimetus mõnitab nüüd nn. Pärnumaad…🤪

Tomat
Tomat

Petroolilamp või elektri valgus? 😍

Aga
Aga

Need ju pärnu .mured !

wpDiscuz