35

Posti tänav saab sadakond puud

Avatar

Andra Kirna

andra@le.ee

Maastikuarhitekti Kersti Lootuse sõnul pole kõik Posti tänava detailid veel paigas. Foto: Urmas Lauri

Maastikuarhitekti Kersti Lootuse sõnul pole kõik Posti tänava detailid veel paigas. Foto: Urmas Lauri

Haapsalu Posti tänava arhitekt Kersti Lootus osaühingust Lootusprojekt ütles, Posti tänavale tuleb 110-120 puud ja 400 m² jagu põõsaid.

„Ilma oma tellija ehk ehitajata ei saa puude paiknevuse kohta mingeid veksleid anda. Istikute osas peab ehitaja läbirääkimisi tarnijatega – oleme küll soovitusi andnud nii tarnijate kui ka istutajate osas, aga otsuse langetab siiski ehitaja,” selgitas Lootus. Eelistatud on Lootuse sõnul võimalikult suured puud – nende eelis on see, et nad paistavad paremini silma. „Miinus on aga see, et nad lähevad kehvemini kasvama,” ütles Lootus.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Eelistatud
Eelistatud

on pärnad. Pöösad vöivad ära jääda, sest need vajavad hooldust.

arvamus
arvamus

Kannataks nüüd ära kevadeni, siis on ehk selgem pilt, kuidas see kurikuulsaks saanud Posti välja nägema hakkab. Usun ,et ka Suklesel olid kõige paremad soovid ja mõtted selles osas. Rahvale üldiselt ju meeldib ta linnapeana, linnas toimetatakse ja paraneb tänavate olukordki. Usun, et ta valitakse uuesti , sest on juba omaks saanud ja tunneb linna ja mis kõige tähtsam, ka kontaktid pika tööelu jooksul pole sugugi vähetähtsad. Suur roll on ka elukogemusel. Jõudu, loodame ,et ka arhitekt päris puusse ei pannud, siis küllap saab asjast asja.

laduge
laduge

nüüd miinuseid, aga mulle meeldib avarus nagu on praegu ja kui siis väheke midagi madalat. Need nuditud puud ei ole küll asi, mida taga nutta.

On ikka
On ikka

barokk, ja je puu.

Suurepärane!
Suurepärane!

Ehitus – ja lammutustööd ammu käivad ja projekt on kinnitatud….aga pole veel puude asukohtagi teada!!!!….nagu ka seda, mis puud -põõsad need olema peaks ja mis hinna eest!!! – kas keegi on veel oma elus suuremat lollust kuulnud!!?

Sukles on kõige tublim! Hurraa, rahvakangelasele!
Sukles on kõige tublim! Hurraa, rahvakangelasele!

millal ilmub järgmine anonüümse linnakodaniku lugejakiri Lääne Elus, mis ülistaks meie suurepärast suurt juhti ja õpetajat, ilmeksimatut ning kõikide laste isa, Urmas Suklese kangelastegusid, mis sobiks ette kanda ükskõik millisel sotsialistliku liiduvabariigi aastapleenumil?

Käekiri
Käekiri

tuleb kuidagi väga tuttav ette?

Abcmas
Abcmas

Aga ta on ju tubli! Taastanud Haapsalu viimase 30 aasta jooksul.

K.s
K.s

Mille taastamise juures on kod.sukles konkreetselt juures olnud peale “Fra Mare”? On äkki aidanud majaomanikel maju värvida või käib kusagil kohvikus abiks? Arvan, et linn oleks võrreldes nõuka ajaga ikka samamoodi arenenud, üksköik kes linnavalitsuses pukkis…

Ehh sind
Ehh sind

vaevalt, et samamoodi. Peab ikka naiivne olema. Kuidas ta ise siis areneb, päris huvitav

K.s
K.s

viimase 30 aasta jooksul on taastatud ja arenenud nii Tartu kui Tallinn, Jõhvi ja Jõgeva… Ilma sukleseta, kusjuures… Vaevalt ka Haapsalu erand oleks olnud…

Ei tea
Ei tea

Kas tublit linnapead ei tohigi kiita või? Minuarust tohib küll ja peabki!

viloloog
viloloog

Millal eelmine kiri ka ilmus?

Arusaamatu
Arusaamatu
Mati
Mati

Vileloog võiks rohkem LE lugeda. Siis näeb ka neid kirju.

Arusaamatu
Arusaamatu

mis see jälle ette jäi?

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Äkki istutaks hoopiski viljapuud, oleks mingit kasu ka? Nt kirsid, ploomid, õunad, pirnid? Õitsevad kenasti ning linnarahval hää nosida…

aga
aga

linnal pole ju eriti kojamehi,kes koristab neid õunu ja pirne maast ? Viljapuud olgu ikka aias mitte peatänaval…..

?????
?????

Vot, see on tõesti küsimus, et miks kojamehe ametikohti pole taastatud?! Talvel oleks tänavad liivatatud ( ei peaks nagu kits libedal jääl pidevalt ukerdama) Muul ajal ka vajalik ametipost ja inimesed saaksid juurde töökohti!

aiaomanik
aiaomanik

Kujutan juba ette, kuidas tänav kattuks mädanenud puuviljade ja herilastega…

Hellat
Hellat

Mädanenud herilastega?

kodanik
kodanik

Arhitektil pole ikka veel plaani, mis puud ta sinna paneb. „Red Jade”, haavad, pihlakad, viirpuud, ida-mariõunapuud „Street Parade” ning dekoratiivkirsid. Lihtsalt mingi puude nimekiri. Siia võiks lisada ka tammed, männid, kased, kastanid…

Mhmh
Mhmh

Tammed, männid, kased, kastanid kasvavad ju hiigelsuureks ja seega ei sobi linna tänavale.

viloloog
viloloog

No ega linngi väikeseks jää, kasvab pidevalt!

K.s
K.s

Kuidagi tagurpidi värk, ülejäänud Eestis on ikka niimoodi, et arhitekt näeb unes jubedat hobuseunenägu ja ehitaja peab siis kasvöi läbi ussim.nni selle ellu viima… Milleks muidu arhitekt???

Agu
Agu

Normaalne on ju kooskõlastada. Väga harv nähtus, aga vägagi positiivne. Jääb palju arusaamatusi ära.

Vanamees teiselt
Vanamees teiselt

Milleks siis linnavalitsusel veel arhitekti vaja oli, kui tegelikuks otsustajaks on ehitaja.

mart
mart

Tädile on ehitajat vaja selleks, et enda pealt vastutus ära lükata.

Mismoodi
Mismoodi

kuidas te seda teate? Kas ei ole parem ehitajaga oma ideed läbi arutada? See palju parem variant, kui lihtsalt antakse oma nägemus ja ehitaja peab siis mõtlema, kuidas seda teostada. Ma küll midagi omavahelises suhtlemises ehitajaga halba ei näe. Te olete lihtsalt õel inimene!

wpDiscuz