19

Valitsus leevendab piiranguid

Elu läheb taas endiseks. Foto: Arvo Tarmula

Valitsus võttis tänasel kabinetinõupidamisel vastu põhimõttelised otsused, millega lubatakse alates järgmisest esmaspäevast, 17. maist, kooli kõik distantsõppel olnud õppurid.

Lisaks saavad kuni 50-protsendilise ruumitäitumusega alates 24. maist avada uksed kultuuri- ja meelelahutusasutused ning samuti saab siis hakata einestama kohvikute ja restoranide siseruumides.

Peaminister Kaja Kallas märkis, et valitsus arvestas piirangute leevendamisel nakkusohu tasemega. „Me ei soovi hoida piiranguid päevagi rohkem kui vajalik, kuid peame olema ettevaatlikud, sest viirus levib jätkuvalt. Seetõttu leevendame piiranguid järk-järgult. Esmatähtis on valitsuse jaoks see, et lapsed saaksid kooli – koolinädalaid on jäänud veel mõni üksik ning iga nädal, mil lapsed saavad olla kontaktis oma õpetajate ja kaaslastega, on oluline. Loomulikult tuleb õppetööd korraldades järgida haridus- ja teadusministeeriumi soovitusi võimalikult ohutuks tegutsemiseks. Nädal hiljem, 24. maist leevendame piiranguid keskmise nakkusohuga tegevustele. Panen kõigile eestimaalastele südamele, et kuigi lähenev suvi tõotab meile hingetõmbeaega, tuleb ikkagi olla vastutustundlik,” ütles ta.

Haridus

Alates 17. maist lubatakse kontaktõppele kõik üldhariduskoolide, kutsekoolide ja kõrgkoolide õpilased, kes seni on pidanud viibima distantsõppel.

Sportimine, treenimine, noorsootöö, huvitegevus ja –haridus, täiendkoolitus ja täiendõpe

Alates 17. maist tohib õues kõiki neid tegevusi viia läbi kuni 25-inimeselises rühmas (kaasa arvatud juhendaja). Maksimaalselt tohib tegevustest osa võtta kuni 250 inimest.

Siseruumides jäävad kehtima senised piirangud kuni 30. maini (k.a.), valitsus vaatab piiranguid jooksvalt üle.

Spordivõistlused, spordi- ja liikumisüritused

Alates 17. maist on välitingimustes lubatud spordi- ja liikumisüritused kuni 25-inimeselises rühmas ja üritus peab lõppema hiljemalt kell 22. Osavõtjate piirarvuks kehtestatakse 250 inimest.

Alates 17. maist on tippspordi võistlused lubatud, kui üritustes võtab osa õues 250 inimest ja sisetingimustes 100 inimest. Lisaks tohivad siseruumides ja välitingimustes hakata võistlema ka Eesti meistri- ja karikavõistlustel osalevad sportlased. Muud võistlused siseruumides lubatud ei ole.

Samuti ei lubata võistlustele ega üritustele pealtvaatajaid.

Avalikud üritused, kultuur, meelelahutus, spaad, basseinid, saunad

Alates 17. maist tohib muuseumite ja näitusasutuste välialadel (s.h loomaaias) viibida külastajad, arvestades ala 50-protsendilise täitumuse nõudega Uksed tuleb sulgeda õhtul kell 22. Liikumisel peab järgima 2+2 reeglit.

Alates 17. maist on välitingimustes lubatud viibida avalikel üritustel ja koosolekutel ning meelelahutuskohtades kuni 25-inimeselises rühmas. Üritused peavad lõppema hiljemalt kell 22. Välitingimustes osavõtjate koguarvuks kehtestatakse 250 inimest.

Alates 24. maist on lubatud viibida siseruumides muuseumites ja näitustel, samuti istekohaga üritustel nagu teatris, kinos, konverentsil, aga ka jumalateenistustel või muudel avalikel usutalitustel juhul, kui ruumitäitumus ei ületa 50 protsenti. Osavõtjate piirarvuks kehtestatakse 200 inimest. Üritus peab lõppema hiljemalt kell 22.

Siseruumides liikumisel tuleb arvestada 2+2 reeglit, kanda maski, kohapeal tuleb kasutada desinfitseerimivahendeid ning täita ürituse korraldaja juhiseid koroonaviiruse leviku vältimiseks.

Spaade, basseinide, saunade ja meelelahutuskohtade siseruumidele kehtivaid piiranguid pikendatakse kuni 30. maini (k.a.), mida valitsus vaatab vahepeal jooksvalt üle.

Toitlustusasutused

Alates 24. maist tohib toitlustusasutuste siseruumides kohapeal süüa-juua, arvestades 50-protsendilist ruumitäitumuse nõuet. Ühe laudkonna suurus tohib olla maksimaalselt 6 inimest. Klientide jaoks tuleb uksed sulgeda kell 22.

Alates 24. maist saab toitlustusasutuste välialadel kohapeal süüa-juua endiselt kuni 10-inimeselises rühmas ja täidetud tohib olla kuni 50 protsenti välialast. Nii nagu siseruumid, tuleb ka välialad klientide jaoks sulgeda hiljemalt kell 22.

Kaubandus- ja teenindusasutused

Kaubandus- ja teenindusettevõtete jaoks jäävad kehtima senised tingimused, mis tähendab, et ruumitäitumus ühe ruumi kohta ei tohi olla üle 25 protsendi ning järgida tuleb 2+2 reeglit.

Täna võttis valitsus vastu põhimõttelised otsused, piirangute uuendatud korraldus plaanitakse vastu võtta neljapäeval.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
vaeg nägija
vaeg nägija

Kiidame valitsust selle otsuse eest, mis näitab veelkord, kui palju uus valitsus rahvast hoolib!

to Nimi kohustuslik
to Nimi kohustuslik

See on see koroniseerimine

Nimi (kohustuslik)
Nimi (kohustuslik)

Inimesed vist ei saa aru, et meie valitsus ei otsusta siin midagi ise. See piirangute leevendamine on kõigis kaasamängivais riikides ühesugune. Ja sügiseks tehakse teile kolmas laine.

Eiei
Eiei

Tegelikult ei ole päris nii. Mõnes riigis ongi praegu kolmas laine ja KÕIK peale toidupoodide on kinni juba jõuludest saadik. Ei mingeid iluteenuseid ega kirikuid-kinosid juba viis kuud!

Hmm
Hmm

ÕPI TEKSTIST ARU SAAMA!!! kirjutatud oli : ” kõigis kaasamängivais riikides”, mitte aga “mõnes riigis”.

N38
N38

Meie mimmid ju ei saa nädalat ka ilma ilusalongita olla.

mida iganes
mida iganes

eesti valitsus võiks korragi olla konkreetne ja karmikäeline ja jätta piirangud kehtima veel aastaks vähemalt ning vaktsineerimata inimestele sanktsioonid panna. kuulutagu välja või mingi supereriolukord, aga sellise jaburusega ei saa me ealeski koroonast lahti

Inimene
Inimene

Johhaidi. Kes teid interneti lubas? Covidist ei saagi lahti kui te pole veel aru saanud. Siim Kallas väitis, et 70% elanikest on lollid ja tütar järgnes et plaan on 70% elanikest vaksineerid. Edasi suudate mõelda?

Eino
Eino

egas need piirangud sind ei päästa, sügisel on kõik viirused jälle kenasti platsis. Nii on see aastast aastasse ju olnud, lihtsalt liitus seekord nendega uus tegelane covid19. Jääb ainult oodata, et tõhus ravim välja ükspäev lastakse. Need praegused vaktsiinijurad on ainult hädavajalik ju, aga kui miski ravim kord tuleb, siis võib selle viirusega ka rahulikumalt suhelda niiöelda.

Para Doks
Para Doks

Hiinas on piirangud väga tõhusalt toiminud.

LEE
LEE

Hiinas on juba sügisest saati elu käinud – inimesed kaivad tööl, ööklubides toimuvad peod jne

Eino
Eino

Põhja Korea päevalehes kirjutas, et nende maal on nad suure võidu saavutanud selle viiruse üle.

Hmm
Hmm

Kuidas sa Hiinasse pääsesid, et seda nägid? Valetad jälle jah?

Para Doks
Para Doks

Hiina ei asu kuu peal, paljud lääne inimesed elavad ja töötavad seal.

Kodanik
Kodanik

Ja vaktsineeritud inimesed ei levita siis viirus või?

juss
juss

Vaktsineeritud inimesed kiirgavad mingit jama, mille tõttu on munasudijatel ja nn iluteenindajatel mensupäevad puha sassis, aga mobla levi on jälle maksimaalne.

Eiei
Eiei

Vaktsineerimisest aru saamiseks tuleks uurida näiteks rõugevaktsiini toimimist ja tulemusi. Muidu mängib siin igaüks isehakanud viroloogi või tugitooliteadlast ja mõtleb uusi tarkusi välja.

Nojaa
Nojaa

Milleks viroloogi mängida, kui on selgelt välja öeldud, et see praegune vaktsiin 100 protsenti kaitset ei anna ja ka mitmekordselt vaktsineeritu võib olla viirusekandja ja ka nakkust edasi andev teistele. Pole keerutada midagi, nii on lihtsalt .

Kodanik
Kodanik

Rõuged ja covid on kaks täiesti erinevat haigust.

wpDiscuz