Mart Laidmets: õpilase ja õpetaja vahetut kontakti ei asenda miski

Mart Laidmets
Mart Laidmets

Täna kell 10.30 kuulutab Haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets Võru linna keskväljakul välja traditsioonilise koolirahu.

„Distantsõppe ajal muutus õpilaste enesejuhtimise- ja õpetajate juhendamisoskus tähtsamaks, kui kunagi varem. Õpilase ja õpetaja vahetut kontakti ei asenda aga miski, eriti oluline on see nooremate õpilaste puhul,“ ütles kantsler.

„See, milliseks kujuneb alanud kooliaasta, oleneb meist kõigist. Oluline roll õppimise edukusel on turvalisel ja toetaval õpikeskkonnal – see on ka koolirahu liikumise eesmärk. Koolirahu tähendab, et iga koolipere liige tunneb end olulisena, kedagi ei kiusata ega jäeta üksi. Turvalisusele peame täna aga lisama ka laiendatud dimensiooni: jääme haigena koju, peseme korralikult käsi, õhutame ruume ja kanname oma tervise eest hoolt. Teeme üheskoos kõik selleks, et saaksime traditsiooniliselt alanud kooliaasta samamoodi ka lõpetada,“ lisas Laidmets.

Koolirahu leping sõlmitakse iga kooliaasta alguses Koolirahu pidulikul tseremoonial Haridus- ja Teadusministri esindaja, Koolirahu linna esindaja, Eesti Õpilasesinduste Liidu, Integratsiooni Sihtasutuse, SA Kiusamisvaba Kool, MTÜ NÜ TORE ja  MTÜ Lastekaitse Liidu vahel.

Koolirahu liikumise eesmärgiks on saavutada üheskoos turvaline ja sõbralik koolikeskkond õpilastele, õpetajatele, koolipersonalile, lastevanematele ja erinevatele kooliga seotud huvigruppidele. Koolirahuga saavad koolijuhtide algatusel liituda kõik koolid, sõlmides koos terve kooliperega Koolirahu lepingu ja registreerides selle kas Koolirahu veebilehel või printides lepingu välja.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
murekoht
3 aastat tagasi

Ilus ja õige jutt, aga seni kuni koolide haldjakas ja käsutajateks on omavalitsused, mitte riik, on väga paljudes Eestimaa koolides koolirahu asemel “koolirahutus”. Lapsevanemad ja lapsed ei tea, mida toob homne päev, kogenud tublid õpetajad ei tea kuniks on tööd kodulähedases koolis. Noored pered ei julge teha otsust maale tulla elama, kui puudub kindlustunne.
On ka väga häid näiteid, kus saadakse aru, et lasteaedade -koolide arendamine on tervikuna kogu piirkonna arendamine.
Kui tahame, et lapsed üle Eestimaa võiksid olla võrdselt esimesel koolipäeval rõõmsad, ei tohiks haridus olla kohalike poliitikute tõmbetuules.

veelgi hullem oleks
3 aastat tagasi
Reply to  murekoht

Riik sulgeks veelgi kergemakäeliselt koole, kus õpilasi napib. Riik teeks suurkombinaatideks koolid.