Kätlin Tamm: kuidas kaitsta Paralepa metsa?

Lääne Elu

info@le.ee

Kätlin Tamm, MTÜ Roheline Läänemaa juht. Foto: Malle-Liisa Raigla

Kätlin Tamm, MTÜ Roheline Läänemaa juht. Foto: Malle-Liisa Raigla

18. juuli Lääne Elu kirjutas keskkonnaameti plaanist võtta Paralepa ja Pullapää metsalt ära riiklik kaitse. Nimelt sai Haapsalu linnavalitsus juunis mitteametlikke kanaleid pidi teada, et ameti arvates ei vasta need puistud „riigi tasandil kaitset väärivate alade kriteeriumidele”. 9. juulil toimus linnavalitsuses koosolek, kus osalesime ka meie MTÜst Roheline Läänemaa ja kus arutati Haapsalu linna uut üldplaneeringut ning linna ümbritsevate rohealade saatust.

Keskkonnaameti esindajate käitumine sel koosolekul jättis „kustumatu” mulje. Keskkonnaspetsialistid ei soostunud (või ei olnud võimelised?) nimetama  ühtegi konkreetset põhjust Paralepa ja Pullapää metsa riikliku kaitse alt välja arvamiseks ka pärast mitmekordset järelepärimist. Selle asemel kordasid nad järjepanu, et neis metsades „ei ole midagi kaitset väärivat”. Rõhutasime, et Paralepa-Pullapää metsamassiivis elab üheksa erinevat nahkhiireliiki, mis on kõik II kategooria kaitstavad liigid ja seda Euroopa loodusdirektiivi alusel. Lisaks elavad neis metsades kaitsealused kahepaiksed, roomajad ja linnud, nagu näitas oma 2013. aasta uurimistöös Matti Masing. See töö edastati ka keskkonnaametile ja keskkonnaministeeriumile.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
9 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Läänlane
3 aastat tagasi

Paralepa parkmets pole tulundusmetsana ju arvel. Maha võetakse ikka tulundusmetsa. Metsadel on eri kategooriad ja nendest tuleks ka rääkida. Ei ole nii, et mets on mets. Lp aselinnapea ja teised tarkpead peaksid põhimõisted endale selgeks tegema.

Naaber
3 aastat tagasi
Reply to  Läänlane

Täna pole, homme on. Nii need asjad käivad. Näiteid teistest maakondadest palju, kus “mittetulndusmetsas” laiuvad metsapõllud.

Läänlane
3 aastat tagasi

Tädil on põhiline, et saab jälle millegi vastu olla.Ei tea küll ühtegi asja millega see tädi nõus oleks.

Pook
3 aastat tagasi

Rästikuid on seal ka palju. Mõned aastad tagasi sai ühele otse pähe astutud.

Kohalik
3 aastat tagasi

Kurb on, kui oma teadmatust ja rumalust aktiivselt avaldatakse. Kas pr Tamme arvamuse eesmärk oli teada anda, et ta millestki, mida talle selgitatakse, aru ei saa? Teiste teab-milles süüdistamise asemel tuleks esmalt endale selgeks teha, mida ja mille alusel pargis kaitsta saab. Pea kogu linn on nahkhiirte elupaik, kas teeme kogu linna kaitsealaks? Oma rumalust teiste süüks nimetada on … arusaamatu.

riks
3 aastat tagasi

No see juhtum näitabki et meie riigi ja kohalike omavalitsuste juhtimistasand on täitsa hapu. Makasumaksja poolt ülalpeetavad ametnikud mõtlevad lollusi välja ja siis need vaesed kordnikud võidelgu nendega.

Arvaja
3 aastat tagasi

Sinna saab igavesti vahva elamurajooni tekitada, kui kaitse alt ära siis läheb lahti.

Keskkonnamet
3 aastat tagasi

Ministeeriumist on käsk kätte antud, mis siin enam arutada. Tüüpiline EKRE stiil, nagu Reformierakond II.

kodanik
3 aastat tagasi
Reply to  Keskkonnamet

Tahtsid sa ka midagi olulist öelda?