Hiiumaa laevaliin saab kuuenda reisi tagasi

BNS

Parvlaev Leiger Rohuküla sadamas. Foto: Urmas Lauri
Parvlaev Leiger Rohuküla sadamas. Foto: Urmas Lauri

Kui kaks talve käis kõva kemplemine selle üle, et Heltermaa–Rohuküla liinil vähendati talvel põhigraafiku reise kuuelt viiele, siis uus riigieelarve toob kuuenda reisi tagasi, kirjutab Hiiu Leht.

Kolmapäeval riigikogule tuleva aasta eelarvet esitledes nimetas peaminister Jüri Ratas suursaarte ühendusi: Kuressaare–Tallinna liinile suurem lennuk, talviste graafikute tihendamine Rohuküla–Heltermaa liinil ning suvest Virtsu–Kuivastu liinile lisalaeva hankimine.

Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles, et vallavalitsus esitas juba kevadel riigieelarve strateegiasse taotluse selleks, et talviseks madalhooajaks lisada parvlaevade sõiduplaani täiendav, kuues väljumine. “Lisaks taotlusele oleme aktiivselt teinud eeltööd nii vedajaga kui pidanud läbirääkimisi peaministriga, kes selgelt mõistis hiidlaste muret ja toetas meid,” rääkis Rand.

“Riigikogus riigieelarvet üle andes kinnitas peaminister, et 2020. aasta riigieelarve arvestab selle taotlusega ning on mahtu suurendanud. See omakorda loob tingimused, et aasta ringi kehtiks samasugune põhigraafik. Ühtlasi kaoks sellega vajadus kolmeks talvekuuks, jaanuarist märtsini kogu Hiiumaa ja hiidlaste liikumisi muuta,” ütles Rand.

Vallavanema sõnul jätkub nüüd koos vedajaga TS Laevad ning saare ettevõtjate esindajatega detailsem töö kõiki osapooli rahuldava sõiduplaani väljatöötamiseks.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments