5

Varikul jooksevad ringi maailma ühed ohtlikumad linnud

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Kolmekuised emutibud kasvavad sentimeetri jagu päevas ja on tõeliselt ürgse väljanägemisega. Urmas Lauri

Kolmekuised emutibud kasvavad sentimeetri jagu päevas ja on tõeliselt ürgse väljanägemisega. Urmas Lauri

Jana Viksi koduaias Nõva osavallas Variku külas elab kaks Austraalia minijaanalinnu tibu, kolmekuised, aga juba parajad mürakad.

Austraalia minijaanalinnud ehk emud on ühed maailma ohtlikumad sulelised.  Kõige ohtlikum on kaasuar, kel on kuni kümne sentimeetri pikkune pistoda moodi küünis, millega ta võib oma vaenlase lihtsalt pooleks lõigata. Emud on kaasuaride lähisugulased, küll küünisteta, aga emu jalahoop on ohtlik lõvilegi, inimesest rääkimata.
----
Urmas Lauri fotod

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Erks
Erks

kõige ohtlikumad loomad juhivad meil linna ja riiki, tead kui palju rahvast nad sandistavad

Agu
Agu

Tuleb viivitamatult ära keelata!

Pook
Pook

Meil Haapsalus jooksevad põdrad linnapeal ringi. Nõuka ajal lõi üks neist seenelise Žaporoožetsile uksest augu kabjaga läbi.

juss
juss

Oli seda ka nüüd vaja! Nagu martidest veel vähe oleks!

Kaarel
Kaarel

Maailmas on kõik ohtlik, kui kasutada ei oska. Tuli, vesi, õhk, peaga vastu maad, kööginuga, kirjasõna. Kõik on ohtlik. Hobuse kabjalöök. Kuivanud hernes ninas. Mobiiltelefon liikluses. Terve kuum kartul suus jne.

wpDiscuz