Lihulas tähistasid jalgpallinaised naistepäeva juubeliturniiriga

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi naisjalgpallurid oma laste ja endise treeneriga. Foto: erakogu
Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi naisjalgpallurid oma laste ja endise treeneriga. Foto: erakogu

Laupäeval möödus kümme aastat esimesest Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi korraldatavast naistepäeva saaliturniirist, mile puhul korraldas klubi juubeliturniiri.

Terve kümnendi kestnud traditsioon on selle ajaga Lihulasse toonud 25 erinevat Eesti klubi, kokku 60 võistkonnaga. Kokku on Lihulas naistepäeva saalijalgpalliturniiriga tähistanud pea 600 naisjalgpallurit.

Lihulas on mänginud Eesti tippnaiskonnad nagu Tallinna FC Flora, Pärnu JK, Nõmme JK Kalju, FC Kuressaare, Tallinna JK Kalev jt. Muidugi on Eesti suurte ja vägevate vastu astunud meie oma Läänemaa naiskonnad. Lihula Spordihoones on mänginud Eesti meistrid, Eesti noorte ja täiskasvanute koondislased.

Turniiri korraldamise mõte oli kümme aastat tagasi see, et pakkuda meie oma jalgpallitüdrukutele mängupraktikat. Selle ajal oli tüdrukute-naiste jalgpall Lihulas väga populaarne, tegutses kaks erineva vanusega treening-gruppi ja mängiti Eesti noorte meistrivõistlustel. Tüdrukute jalgpalli hiigelajal toodi klubisse Eesti noorte meistrivõistluste pronksmedal, lisaks veel kolm kohta esikuuikus. Lihula ja Virtsu koolide jalgpallinaiskonnad on viimase kümnendi jooksul võitnud seitse Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistluste medalit. Võidetud on ka meistritiitel, seda 2014 aasta sügisel, kui võidukad olid Lihula Gümnaasiumi 8-9.klasside jalgpallineiud.

Nüüd, kümme aastat hiljem Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubis tüdrukute jalgpallitreeninguid ei toimu, kuid naistepäevaturniirid on jäänud. Sellel turniiril saame ikka ja jälle näha endisi jalgpallitüdrukuid, kes kümme-kaksteist aastat tagasi klubis selle spordialaga alustasid. Tänasele koduklubi juubeliturniirile olid mitmed naisjalgpallurid tulnud juba ka oma väikeste lastega.

Juubeliturniiri eesmärk oligi tuua palliplatsile palju klubi endisi mängijaid. See ka õnnestus, sest kokku said ka erinevate põlvkondade naisjalgpallurid.

Turniiril olid kõik mängud kõrge tasemega. Medalikolmik selgus alles pärast viimast Lõuna-Läänemaa JK ja Taebla spordiklubi kohtumist.

Juubeliturniiril võidutses Lõuna-Läänemaa JK Oranž, hõbemedalid kuulusid Lõuna-Läänemaa JK Valge ja pronskmedalid Taebla SK naiskonnale.

Tegelikult olid juubeliturniiri medalid esikolmikule kõik ühesugused – spetsiaalsed juubeliturniirimedalid kuulusid kõigile.

I Koht: Lõuna-Läänemaa JK Oranž-Regle Kurnim, Anna Luuk, Trinity Õismets, Agnes Maasing, Anne-Liis Maasing, Lisandra Neeme, Elise Ojap
II Koht: Lõuna-Läänemaa JK Valge- Janet Peet, Anni Ratas, Kai Simpson, Maarja Jalakas, Sandra Pärnpuu, Janne-Ly Siimon, Karis Üksvärav.
III Koht: Taebla SK- Ätli Altosaar, Ketlin Sirel, Mariliisa Murumäe, Lysa-Lota Kuusmann, Ingrika Tuulik, Lisette Karja, Jana Kardin, Mette Moumets, Kairit Poks, Kelly-Ly Tomingas.
Turniiril lõi väravaid kokku kaheksa jalgpallurit. Resultatiivseim oli võitjanaiskonna Trinity Õismets kolme väravaga.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments