5

Vormsi saarevahina jätkab Jonne Berggren

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Jonne Berggren. Foto arhiiv

Teisipäevast on Vormsi saarevahina taas ametis Jonne Berggren, kes valiti välja kuue kandidaadi seast.

Vormsi vallasekretäri Eidi Lehe sõnul eelistati Berggrenit teistele kandidaatidele seetõttu, et ta oli neist ainus, kes saarel ka elab. „Saarevahi töö on valvelolek ja selle ameti puhul on määrav, et inimene oleks saarel kohapeal olemas,” selgitas Leht.

Leht lisas, et saarevahi ülesanne on ringi liikuda ja saarel silm peal hoida ning vajadusel valda või vastavaid ametkondi tevitada. „saarevaht on vallavalitsusele väga suureks toeks,” rääkis ta.

Vormsi oli saarevahita selle aasta algusest. Kui varem olid saarevahid maavalitsuse alluvuses, siis maavalitsuste kadumisega läksid nad kohaliku omavalitsuse alluvusse. Selle aasta alguseni oli saarevahi ametis samuti Jonne Berggren.

Vormsil kuulutati saarevahi leidmiseks välja konkurss, kuid ametist lahkunud vallavanem Tanel Viks leidis, et saarevahi ametisse kinnitamine peaks jääma uuele vallavanemale.

Läänemaal on saarevaht ka Lääne-Nigula vallale kuuluval Osmussaarel.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Oh.
Oh.

APPI!Olen saare elanikuga ühel meelel.

Oi oi....
Oi oi....

Kuidas on see võimalik ,et see mees uuesti valiti !

noh
noh

tubli, igati sobiv mees

saare elanik
saare elanik

Ainus, kes saarel elab ja kuna ka ise vahel satub meestega poe taga tipsutades tukkuma, sis pigistab alati ka silma kinni, kui mingi jama peaks tekkima. Mugav ja 100% omakasusuutlik, kui valijate enda väikese mätta otsast vaadata.

vormsi elanik
vormsi elanik

Seda Vormsi kohalikku omavalitsust ei saa küll tõsiselt võtta. Kas keegi on üldse sellise väikese koha haldussuutlikkust tõsiselt analüüsinud – on see üldse võimalik? Asjade käiku vaadates – ei ole.

wpDiscuz