0

Läänemaa jalgpalliklubid said fännidelt kaardimaksetega üle 800 euro

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Fännid toetasid jalgpallikaardiga nii Lääänemaa kui ka Lihula JK-d. Foto Arvo Tarmula

Läänemaa jalgpalliklubidest teenisid fännide LHV jalgpallikaardiga maksetelt toetust kuus klubi, LHV maksis neile kokku 849 eurot, teatas LHV panga kommunikatsioonijuht Priit Rum.

Üle Eesti kokku kogusid LHV jalgpallikaardiga aktiivselt makstes jalgpalli toetuseks rekordilised 65 286 eurot. See LHV poolt makstud summa on 37% suurem kui aasta tagasi. Kui palju täpselt üks või teine klubi raha sai, pank Rumi sõnul ei avalikusta. Rahasaajate hulgas on ka kõik kolm Läänemaa Eesti meistrivõistlustel mängivat klubi – Läänemaa JK, Haapsalu JK ja Lihula JK.

LHV jalgpallikaart on LHV panga ja Eesti jalgpalli liidu ühiselt loodud Eesti jalgpalli ametlik fännikaart. Iga sellega tehtud ostu pealt maksab LHV 10 senti kaardiomaniku valitud jalgpalliklubi toetuseks.

„Tundub, et jalgpallisõbrad on LHV jalgpallikaardi omaks võtnud. Viimastel aastatel on toetussummad kasvanud ja tänavu maksime toetussummad koguni 139 klubile,“ kommenteeris LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu. „On hea meel, et mitmelgi jalgpalliklubil lisandub fännide poolt eelarvesse arvestatav lisa.“

„Eesti elu arengu mootoriks saavad olla tugevad kogukonnad ja Jalgpallikaardi projekti üha suurenev hoog näitab just kogukondade tugevnemist, esmalt nii üldises Eesti ja seejärel ka vastava klubi identiteedi tähenduses,“ sõnas Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.

„Jalgpallikaardi projekti abil saavad klubid koos oma liikmeskonnaga koguda raha konkreetsete projektide elluviimiseks, näiteks muruhooldustehnika soetamiseks, reisikulude katmiseks, uue jalgpallivarustuse ostmiseks vms,“ selgitas Pohlak.

Nagu varasematel aastatelgi kogusid suurima toetuse rahvuskoondise fännid Eesti Jalgpalli Liidule. Järgnesid Tartu jalgpallikool Tammeka, Nõmme Kalju FC, Tallinna FC Flora, FC Elva, Tallinna FC Levadia, FC Kuressaare, Tallinna FC Infonet, JK Tallinna Kalev, Viljandi JK Tulevik
ja rahvuskoondise fännklubi Jalgpallihaigla.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz