0

Galerii: Uuemõisas oli laulu- ja tantsupeo tänupidu

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Läänemaa rahvakultuurijuht Marju Viitmaa tänas kõiki peole kaasa aidanuid. Fotod: Arvo Tarmula

Teisipäeval oli Uuemõisa lossi valge saal tulvil õhetavate nägudega rahvatantsujuhte ja kooride dirigente, sest toimus suvise suurpeo tänuõhtu.

Ilm oli teisipäeval niisama õudne kui suvise laste- ja noorte tantsupeo avapäeval, külm tuul ja vihm, päikest polnud raasugi. Esmalt seisid läänlaste ees, et öelda kiidu- ja tänusõnad, laste- ja noorte laulupeo idee autor Rasmus Puur, rahvatantsupeo üldjuht Margus Toomla ja laulupeo peadirigent Heli Jürgenson.

Seejärel tuli tänamise kord. Läänemaa rahvakultuurijuht Marju Viitmaa sai kõige uhkem kingituse, kirju ja sooja vaiba.

„Tegelikult kuulub see tänu kõigile teile. Aitäh, et te mul olemas olete!” ütles Viitmaa kohaletulnuile.

Teistele Läänemaa peojuhtidele oli kingituseks aukiri, laulu- ja tantsupeo DVD ning mõnus pehme peologoga pannialune.

Viitmaa märkis aukirjade üleandmise sissejuhatuseks, et laulupeo kooride ülevaatust jälgida oli väga üksluine, sest midagi huvitavat ei olnud. Huvitava all pidas Viitmaa silmas seda, et suuri prohmakaid ega läbikukkumisi ei juhtunud.

Viitmaa kiitis koorijuhte, sest Läänemaa koorid said laulupeo ülevaatusel 11 esimese kategooria koori tunnistust.

Pärast koorijuhte tulid tantsujuhid, siis vallavanemad, arstid ja õed, turvamehed, bussifirmade juhid ning viimasena Lääne Elu laulu- ja tantsupeo kajastamise eest. Lääne Elus ilmusid fotograaf Peeter Langovitsi peogaleriid, mis olid tõesti uhked.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz