0

Ottomar Ladva astus eesmärgile sammukese lähemale

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Ottomar Ladva. Foto: Merilin Kaustel-Lehemets

ottomarMKL-2

 

Sel kuul 18aastaseks saav Ottomar Ladva loodab suurmeistri tiitlini jõuda järgmisel aastal. Foto: Merilin Kaustel-Lehemets

 

 

17aastane Haapsalu maletaja Ottomar Ladva täitis reedel Riias peetud turniiril rahvusvahelise suurmeistri normi. Nii noorelt pole ükski Eesti maletaja normi täitnud. 

„Rahvusvahelise suurmeistri norm oli kindel eesmärk,” ütles Ottomar Ladva Lääne Elule.

Võistlustel, kus suurmeistri normi täita, on Ladva osalenud varemgi, kuid siiani polnud asi õnnestunud. Eelmise aasta maleolümpial oli normi täitmine päris lähedal.

Suurmeistri tiitli saamiseks peab Ladva täitma normi veel kahel võistlusel. Ka peab maletaja reiting olema vähemalt 2500. Ottomar Ladva reiting on praegu 2411.
 

Iga päev trenni ei tee

Maletaja isa Ailar Ladva ütles, et tänavu suurmeistri tiitlit kätte saada on raske. „Aastas on paar-kolm-neli turniiri, kus normi täita,” selgitas Ladva. „Ehk järgmisel aastal,” pakkus ta. 

Ladva ütles, et Ottomari reiting selleks ajaks tõenäoliselt tõuseb. Järgmine võimalus normi täita on juulis taas Riias.

Ottomar Ladva teeb oma treeneri Kaido Külaotsaga trenni Skype'i kaudu. „Analüüsime, vaatame teooriat,” selgitas Ladva treeningu sisu. „Mõlemal on malelaud arvutis ees.” 

Analüüsitakse nii enda kui ka teiste mänge. Ladva ütles, et tegeleb malega päevas vahel tund aega, vahel rohkem. Iga päev ta trenni ei tee, eriti pärast raskeid võistlusi või laagreid. Peale male käib ta ka jõusaalis – ka selleks, et malelaua taga vastu pidada.

Kolm-neli korda aastas käib Ladva treeninglaagris, kus peale male tehakse ka üldfüüsilist trenni.

Ladva lõpetab sel kevadel Läänemaa ühisgümnaasiumi 11. klassi. 

„Enam-vähem, pigem kolmed-neljad,” ütles Ladva hinnete kohta. 

Ta lisas, et kuna ta puudub võistluste ja treeninglaagrite tõttu palju, tuleb töid kogu aeg järele teha. 

Ottomari seni pikim matš on kestnud peaaegu kuus tundi. „See oli ammu, kuus-seitse aastat tagasi,” ütles ta.

Võistlusi Ottomar väsitavaks ei pea. „Seal on ka palju vaba aega,” ütles ta. Tänavu on Ottomaril ees veel võistlused Serbias, Saksamaal, Poolas ja Kreekas. Kuueaastaselt maletamist alustanud Ladva on kahekordne Eesti meeste meister.

 

Meeste hulgas on Eestis praegu 5 suurmeistrit:
Kaido Külaots, reiting 2574
Meelis Kanep, reiting 2521
Aleksander Volodin, reiting 2484
Mihhail Rõtšagov, reiting 2457 
Igor Švõrjov, reiting 2433

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz