Avakülg » Keskkond, Pealugu, Uudised » Dirhami veepark vangub loomakaitsjate surve all

Dirhami veepark vangub loomakaitsjate surve all (64)

MERITAHT

Meritäht. Eskiis

Dirhami veepargi projekt sattus nädalavahetusel loomakaitsjate surve alla, EASi eksperdid kogunesid eile kriisikoosolekule, et arutada, kas projekti rahastamist jätkata.

Kaheksa loomakaitseorganisatsiooni saatis eelmise nädala lõpul ühispöördumise EASile nõudmisega, et see loobuks Dirhami veepargi projekti rahastamisest. EAS teatas neljapäeval, et annab 2,25 mln eurot toetust meelelahutuskeskuseks Meritäht nimetatud projektile, mis muu hulgas soovis rajada akvaariumid raide, haide, merilõvide ja muude eksootiliste, aga ka kodumaiste kalade ja elukatega. Loe lähemalt Lääne Elu tänasest paberlehest.

64 “Dirhami veepark vangub loomakaitsjate surve all”

 1. Need haide kallistajad tulex riigist välja saata…

  • Ilmselgelt loomakaitsjad EI taha haisid kallistada, vaid et haid elaksid rahulikult ookeanis edasi. Nagu neile loomuomane on elada (haid surevad akvaariumites väga kiirelt ja on väga stressis ning õnnetud kinnistes anumates).
   Sina, KalleW, saad ka siin kommentaariumis sappi pritsimas käia ainult selle tõttu, et see on Sulle loomuomane. Aknata kinnises toas oma elu veetes poleks sinagi väga õnnelik, või mis ;)

 2. Las ettevõtlik inimene teeb. Ja kui ta teeb seda südamega, miks mitte. Mis neil loomakaitsjatel viga on? Pealinna inimene ei teagi, mis asi see loom on, endast rääkimata. Pigem tehku koostööd, et lõplik tulemus oleks väga hea ja oleks arenguruumi.

  • jah südamega tehtud ettevõtlus õigustab kõike…

   aga millegipärast peavad maksumaksjad selle avantüüri kinni taguma 2 milli ulatuses….

 3. las teeb südamega ja oma rahaga.

 4. keelake kasside ja koerte pidamine ka kodus

 5. Loomakaitsjad ja rohelised ei ole vist inimesed,tunduvad oma igasuguste protestidega olevat hoopis tulnukad või omad mullis elavad.Igal pool nad sekkuvad teiste asjalike inimeste tegemistesse.

  • ei sekku ju igal pool? Ainsad asjad, kus loomakaitsjad sekkuvad, on siis, kui haid (kes ujuvad muidu 70km päevas) üritatakse väiksesse vanni kinni panna. Või rebaseid hoitakse kümnete viisi puuris, tapetakse valurikkalt jne.

   Häid ideid atraktsiooniks oleks ju sadu muid! Lugege neid teisi EAS-i projekte. Üliägedad! Kosmosekeskus, Lottemaa, Pokumaa jne jne. Saab teha suurepäraseid asju ILMA, et elusolendid selle pärast niisugusel viisil kannatama peaks, nagu selles akvaariumis juhtuks.

  • Kuidas on võimalik nii ignorantne olla? Mullis elavad tulnukad on need, kellel puudub igasugune empaatiavõime teiste liikide ja elukeskkonna suhtes. Teie oma mullis ei saa aru, et see, mille eest loomade/looduse kaitsjad seisavad, on oluline ja see on seismine meie planeedi eest, meie ainsa KODU eest ja selle elanike eest, kellel on samamoodi õigus siin rahulikult piinlemata elada nagu sul ja mul.

 6. Las elab ise seal tiigis/teeb trikke. Palun väga! Ei ole vaja teisi elusolendeid seepärast pütti toppida, et keegi raha tahab teenida. Mina oma raha selleks otstarbeks küll ei kavatse anda.
  Mõistlik inimene leiab mõne ilusama meelelahutuse!

 7. Miks te olete kõikide uute asjade vastu. Ükskõik, mida ehitada või teha plaanitsetakse,
  ollakse “saba ja sõrgadega” vastu. Kas peaksime elama nagu kiviajal kuigi siis olid loomad samuti ohustatud.

  • Tehtu botaanikaaed, veekeskus, hotell midaiganes, kus kõik osapooled ka sellega nõus on keda ärisse sunnitakse. Ilmselge, et vanni elama viidavad loomad ei ole kuidagi selleks soovi avaldanud, et omanikule raha teenida. Äkki vastaline läheks ise sinna eksponaadiks? Süüa saab, aga kahjuks ei küsita, kas sa seal olla tahad.. Palka ka ei maksata. Oled nõus?

   • BOTAANIKAAED??? KAS SA VAESTELE TAIMEDELE KA MÕTLED???
    Kas sa arvad et nemadki tahavad seal olla? Äkki ei ole nad ise ka soovi avaldanud??? sa oled täiesti arust ära

 8. need rohelised elavad ise paneelmajades…

 9. Eestlane vaadaku rannavees viidikat. See on loomulik. Muu mitte

 10. ära õngekonksud , võrgud , abarad , mõrrad , noodad. Ehitame ikka Dirhamisse akvaariumi ja paneme sinna need loodussõbrad meelt lahutama

 11. Kahju, kui see projekt peaks untsu minema. Eesti jaoks üsnagi ainulaadne ja atraktiivne. Ja mees on näidanud oma eelneva tegevusega, et on jätkusuutlik! Loomakallistajad vaadaku, mis toimub nende haide-raide koduvetes. Lugege kokku, mitme hai uimed süüakse Tallinnas supi sees ära! Mitu tuhat kala hukatakse ära söömata igasugu traalipüükide käigus! Võidelge seal, kus vaja, mitte kisa ja kära pärast!

  • Täiesti õige. Tegelikult jookseb igalt poolt läbi “raha teenima” las teeb oma raha eest, teenib sellega raha. Visake nendele napakatele kaitsjatele natuke raha lõugade vahele ja vait nagu sead rukkis. Teine seltskond on lihtsalt kade ja madala lauba ning enesehinnanguga kes kõige vastu on. Väga haige rahvas see Eesti rahvas. Need kaitsjad ja kallistajad ja rohumälujad on tegelikult see pooletoobiste “lumehelbekeste” põlvkond.

  • huvi pärast küsin

   kes see mees on? Mida ta on saavutanud? Peab rikas mees olema kui tal seda pappi on mida sinna rajatise alla panna. Ma pole tema tegevusest midagi kuulnud kahjuks….

   • Mereelukatest savi. Peamine, et keegi pappi ei teeniks.Kust ta selle raha sai? Naeruväärne tropp, tal on ideid mida sul ei ole. Mis tähtsust on sellel kui inimene teeb midagi mis rahvast sinna kolkasse toob.

    • minuga räägid nii armsal toonil või? Ma tõesti lihtsalt tundsin huvi, aga mõni on nagu härg, kes tahab iga küsija sarvedega surnuks puksida. Üks mees samanimeline oli minu teada näitleja. Ma lihtsalt küsisin.Õnneks on ekraan vahel ja sa pead lihtsalt niisama sisisema kui rahustab.

   • Käi Dirhamis ja vaata milline areng on seal toimunud tänu sellele mehele. Teda ei ole raske leida . Vaata Maalehe filmi.

 12. lisaks rohelistele

  võib ju projekti vastu olla ka mõistusega inimene, kes saab aru, et töökohti tuleb selle 2,25 milj€ eest 3 ja sedagi vaid 3 suvekuuks. seega pole see riigi raha sihipärane ja heaperemehelik kasutamine. tehke oma haivann oma raha eest, kui see nii suurepärane idee on

  • projekt kutsub kohale inimesi ise üle mere rääkimata Lõuna ja Ida provintsidest , seega tuleb töökohti ligi 30 ja aasta ringselt tööd

 13. Veepark on HEA ASI

  Meritäht edendab turismi. Kaladel(loomadel) ei ole seal häda midagi, pigem on nad kaitstud ärasöömise eest ja hästi hooldatud. Oleks kahju, kui asi katki jääb! Jõudu projekti elluviijatele!!!

  • Kaitstud ja hooldatud

   Kas ise oleksite nõus vanglas elama ülejäänud elu. Mis elul seal viga, toit on ees, katus pea kohal, tööd tegema ei pea. Oled kaitstud ja valvatud, keegi ei saa sind röövida ega kallale tungida. On üks indiaanlaste tarkus: Kui saate elavatele olenditele õnne allikaks, siis saate ise kõige õnnelikumaks. Aga kui saate neile kannatuste allikaks, siis saate ise esimesena õnnetuks. Valiku teeb igaüks ise

 14. ..saan aru tsirkuses metsloomade kasutamuse keelamisest, karusloomafarmide vastu võitlemisest, aga paneks siis juba Tallinna loomaaia ka kinni?! Loomaaed võib nende sõnutsi jääda, kuna seal proovitakse tagada loomade loomulikule elukeskkonnale võimalikult sarnaseid tingimusi. Ehk Meritäht proovib sama teha, milles siis küsimus?

 15. a kes kaitseb inimesi, kes sealt tööd saaks???

  lolliks läinud need loomakaitsjad, küsige kohalikelt inimestelt, neil on vaja seda siia. EAS võiks jääda mõistuse juurde loodetavasti.

 16. Me oleme juba liikumas selle poole, et loomi kasutavad tsirkused Eestis keelustataks. Mis vahet siis on kas me hoiame puuris lõvi või haid? Miks tõstavad inimesed end loomadest üldse kõrgemale ja tahavad, et loomad neile meelelahutust pakuks? Palun seletage mulle keegi.

  • Teatavasti kodustati kunagi koerad, kassid inimeste poolt. Ikka kasu saamise eesmärgil. Aeg on edasi läinud, nüüd on koerakesed, kassikesed lihtsalt aksessuaarideks laste asemel. Vahel ka lastele niisama rõõmuks.
   Sisu on sama, loomad tsirkuses, loomaaias jne.

 17. Mina ikka soovin päris naist kunstnuku asemel…
  See soovitus oli lotemaa vännidele…
  Et lotesid.pokusid ja jōuluwana ei ole päriselt olemas…

 18. president tuleb kuu lõpus siia- küsime, mis tema asjast arvab.

 19. Loomakaitsjad ajavad kohati üsna sooja juttu aga antud juhul võitlevad küll juhtumisi õige asja eest. Tulge nüüd ikka maa peale korraks. Vean kihla, et selle planeeritava kompleksi talvine ühe kuu küttearve tuleb suurem, kui kogu aastane tulu.

 20. Minu arust Dirhami pole nüüd küll sobilik eriti, kui üldse selline jaburus kedagi raha kulutama meelitab, siis oleks mõistlik juba Haapsallu see teha Paraleppa või Hako kalatööstuse varemete asemele.

 21. Idee iseenesest on muidugi väga vahva, et akvaariumist saab läbi kõndida ja ka läbipaistev veetoru läbistab akvaariumit. Aga kalade elu selles akvaariumis, kus alatasa veetorust alla sõidetakse ja lärmi tehakse, kogu veekeskuse lärm läbistab seda toru….. Minumeelest oleks väga vahva kui kõik jääks samaks, kuid kasutataks superalternatiivi. Ala oleks päriskalade asemel nt 3d prinditud mootoriga kalad vms… ooo ja kus siis alles tuleks neid huvilis kokku! Päriskalu vangistatakse kahjuks ju liigagi paljudes riikides vaatamisväärsusteks…

  • Jaa ja raha tuleb seina seest ja piima toodavad tegelikult tulnukad. Sõda on nagu arvutis, alati on mitu elu. Tõsta pilk arvutist ja mine õue tõuksiga sõitma näit. näed päris elu. :D

   • Minu emme saab minu taskuraha küll seina seest pangaautmaadist, sest tema ümbrikupalka ei saa, täitsa aus mamps on! Ja emme rääkis mulle veel seda ka, et piim võetakse lehma käest ära ja tehakse pulbriks ja viiakse tulnukate kätte piimatööstusesse kus pulber taas veega segatakse ja säilitusaineid lisatase ka. Siis saavad tulnukad piima poodi viia. Emmega koos käime tõukeratastega ka sõitmas, see on nii tore!
    Tegelikkuses on kahju vaadata nii iganenud inimesi, kes ei oska vastu võtta teadmist, et igale asjale võib leida ka mõne palju uudsema alternatiivi.

    • Mina mõtlesin, et teil seal ei olegi pangaautomaati…on vaid naati, palju naat. Aga siis on ju elu nagu lill teil seal. Ainuke mure, et saada pruuniks teiseks juuniks..

 22. Ei pea õigeks teiste elusolendite ära kasutamist mistahes eesmärgil. Inimesed, kes te raha siin ilmas ülekõige väärtustate- kasutage enda kukrute täitmiseks omaenda vaimu ja füüsist. Olgem õiglased.

 23. Loomakaitsjad on samamoodi peast ära pööranud nagu need, kes siin islamiusu vastu võtavad. Nende koht on Jämejalas või Paldiski mnt-el.

 24. Tegelikult sai kari hulle kondi. Midagi targemat nad nii või teisiti oma eluga peale ei oska hakata. Kes üldse on öelnud, et sinna tuuakse mingid mereelukad kes vajavad ruumi oma eluks? Mõned väikesed raid või näiteks rifihaid on ehk hoopis rahul oma eluga. ETV st tuli just film linna loomadest, nad on palju kohanemisvõimelisemad kui meie ise. Hämmastav on aga see, et nii palju on kadeduse krampides vaevlevaid kodanikke kes heale algatusele lihtsalt tahavad vee peale tõmmata.Saage üle. Mõte on ju fantastiliselt hea. Teha Dirhamisse midagi mis veel rohkem inimesi tõmbab peale suurepärase kohviku. Ei mingit arutelu. et mõte on hea aga neid loomi poleks vaja, vaid kohe kiun taevani, materdame maha, esitame petitsiooni jne.Tegelikult paistab siit kivi tagant mõne jänese kõrvad kes kardab oma tulust ilma jääda ja lisaks kadeduse ussssss mis kogu meie elu rikub. Tehke sinna OÜ pagula parem, see võõrliik on ju tore D:

 25. Mina küll vastu pole aga ...

  aru ma ei saa, miks meil on koerte ja kasside varjupaigad, kui on olemas nii palju loomakaitsjaid?! Loomakaitsjad, oleks aeg tegusid teha….

  • vaata loomakaitsjad on lihtsalt uhing inimestest keda huvitab loomade heaolu. ja nad teevad kogu aeg ära kohutavalt suure töö, palju rohkem kui sa arvad. kuid neil pole seaduse silmis eriti palju võimalusi teha asju alati nii nagu vaja. selleks räägitakse läbi nt VTA’ga mis tihtilugu annab negatiivseid tulemusi. niietei ole loomakaitsjaid süüdistada. tehke oma seadused korda ja las inimesed kelle töö on nende asjadega tegeleda, tegelevad ka. meie maksame neile.
   ja varjupaiku on nii palju, mitte sp et loomakaitsjad ei teeks oma tööd, vaid sp, et inimesed ei tee oma tööd ja ei kastreeri oma loomi ning hülgavad neid. sealt algab probleem. mõistust tuleb ka kasutada, enne kui looma võtad.

   • Loomakaitsjad lähtuvad emotsioonist ja tegutsevad valikuliselt. Suur lahing läheb lahti mõne üksiku hüljatud koera või kassi pärast. Samal ajal kanalates peetavaid tuhandeid kanu või sigalates sigu ei kaitse keegi.

 26. et kõik loomakaitsjad on eranditult taimetoitlased, muidu tundub vähe silmakirjalik nende tegevus mõne koha pealt :-)

 27. Selleks, et olla selle vastu ei pea olema loomakaitsja, taimetoitlane või hipi; piisab ratsionaalsest, iseseisvast mõtlemisvõimest, kasuks tuleb ka vähemalt algklassitasemel bioloogia tundmine. Miks peaks inimene tahtma vaatama minna piinatud haid, kes oma elukeskkonnast välja on tassitud, et inimene saaks teda suu ammuli passida? Mõelge!

 28. Mul kaladest poogen, aga idiootne ärimõte küll. Paarikümne aasta pärast om sellest järgi vaid mälestus ja tondiloss rikkumas rannaküla melu. Ega väga vahet polegi, sest selline jube lärakas ei sobi Dirhami ka tervena.

 29. ei sobi Dirhamisse

  No väga rumal mõte Dirhamisse selline asi rajada. Kuskilgi Eestis on veel ilusad ja rahulikud inimtühjad rannad ja siis sinna peaks mingi mõttetuse tegema – võtke mõistus pähe! Kust need inimeste hordid tulevad, kes seda külastama hakkavad? Ja kui tulekski, siis kuidas kitsad maanteed seda vastu peaksid, kui autosid ja busse muudkui voorib. Dirhami peab jääma rahulikuks looduskauniks kohaks. Tehke midagi sellist Narva kanti, sinna ju kangesti vaja atraktsioone ja sisekaitseakadeemiat jne. Aga ilma ookeanikaladeta.

 30. Need,kes Roostal käivad hakkavad kindlasti ka seal käima.Mis inimtühi rand-kalalaevad,mets on ammu suvilaid täis…Miks tõesti peab iga asja vastu võitlema.

 31. Väga rumal ja lihtsalt omakasu tagaajav projekt. Mitte vaid ookeani kalade vaid ka Eesti puutumatu looduse vastu suunatud. Leidlik inimene müüks pigem rikkamale turistile sinist taevast ja merekohinat. Orjalik on ehitada teenindusasutusi. Ärge seda kogukonna juttu tulge rääkima, see ettevõtmine seda pole. EAS teeb järgmise ämbri.

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.