Pitsakett Peetri Pizza kasutab nüüdsest ainulaadset, korduvkasutatavat ja loodussõbralikku karbilahendust, mis on uudne kogu maailmas.
„Eestis on juba väga palju pitsasõpru, kuid Peetri Pizza müük kasvab igal aastal jätkuvalt – kui tunamullu müüsime rekordilised kaks miljonit pitsat, siis eelmisel aastal juba 2,2 miljonit pitsat. Arvestades, et ligi 70% meie pitsadest ostetakse kaasa, siis nii palju kulus ka ühekordseid pitsakarpe. See tähendab, et vajame keskkonna hüvanguks ühekordsele pitsakarbile korduvkasutatavat ja uuenduslikku asendust,“ ütles Peetri Pizza juht Marko Pleiats.
Peetri Pizza pakub Baltikumis ainsana klientidele võimalust pitsa tellida korduvkasutatava karbiga. Tegemist on vastupidavast ja 100% ümbertöödeldavast ülikvaliteetsest PP-materjalist, mis ei sisalda melamiini ega polükarbonaati. Saksamaal toodetud PIZZycle’i erilisi korduvkasutatavaid karpe pakuvad maailmas nüüdseks kümmekond pitsaketti ning sel aastal liitub keskkonnasõbraliku lahendusega ka maailma suurim pitsakett Domino’s.
Vastavates teadusuuringutes on esile toodud, et kui tavakarbiga püsib pitsa kvaliteetse ja soojana kuni 15 minutit, siis uuenduslikus korduvkasutatavas karbis pikeneb aeg 20 minutini. Kui klient kasutab karpi 11 korda, siis ta on juba oma jalajälje minimeerinud. Iga PIZZycle’i pitsakarpi saab samas kasutada sadu kordi, see peab hästi vastu pesule ning seeläbi on ühe karbiga võimalik vältida vähemalt 300-400 pappkarbi raiskamist.
„Tellisime karpe isegi juba juurde, sest esimene kogus läks kiiresti ringlusse,“ märkis Pleiats. „Korduvkasutatava karbi hind on 9,9 eurot, kuid lisaks saavad kõik Peetri Pizza uue karbi kasutajad pitsa 40 senti võrra soodsamalt. Ka üldiselt on kõige soodsam omale meelepärane pitsa või muu toit osta kas Peetri Pizzas kohapeal või läbi meie äpi või veebilehe. Meil on uus tellimisplatvorm, mille kasutaja teenib ka boonust ja iga 11. suur pitsa tuleb tasuta.“
Pleiats lisas, et Peetri Pizza plaanib uut korduvkasutatavat karpi igakülgselt tutvustada, et keskkonnasäästlik lahendus jõuaks kõikide soovijateni. „Papist pitsakarbid võetakse ringlusse üksnes siis, kui need on puhtad. Need jäävad aga harva nii puhtaks, et kannataks panna paberi- ja papikonteinerisse. Korduvkasutatav karp võimaldab üheskoos miljoneid ühekordseid pakendeid vältida, mis muudab meie jalajälje tunduvalt väiksemaks.“
Uus karp võetakse kasutusele ka Peetri Pizza sõsarketis Pappa Pizza, kuhu kuulub kaheksa söögikohta.
reklaam Lääne Elu poolt.
tasuta, huvitav, kes sponsoreerib seda lehte
Varastame kasti viina, müüme poole hinnaga, saadud raha joome maha. Sama mõistlik.
pitsa üldse karpi pannakse, võib ju keerata kapsalehte ja väga roheline isegi
Ameerikas süüakse pitsat siis, kui raha pole.
Ma söön pitsat ainult suurtel pühadel
Pitsad võiks parema maitsega olla.
Sama mõttekas nagu elektriauto tootmine.
Natuke stiilis – toodame kola veel juurde.
Pitsa ost tekib tihti käigupealt. No ei lähe kodust seda karpi tooma.
ka korduvkasutusega pitsat, mis oleks väga inim- ja tarbijasõbralik, jääks ära vajadus pidevalt uusi pitsasi juurde toota ja ka jalavaev pitseeriasse, samuti toiduainete kokkuhoid oleks meeletu
on korduvkasutusega, esiteks 0 kalorit ja teiseks kasuta palju tahad
et kõik muidu ok, aga karbi hind on küll liiga kõrge! Kallim kui pitsa ise ja kui ma heal juhul ostan 1pitsa kuus, siis andke andeks, sellise karbi hinnaga jätan küll ostmata. See on muidugi küll ainult minu arvamus ja eks igal omad!
See pitsakarp võiks olla tagasiostetav pandipakend. Joogitopsidel juba on ja uus valitsus rääkis ka midagi pakendi tagasiostust.
rohepesu moodi praegu
Ega ei peagi ostma. Need hinda ei vaata, kes tahavad roheliselt mõelda. Mina ei taha
Meil sama mõte, et jääb ära. Pizza ost on meil tavaliselt spontaanne ja ostame alati kolm-neli pizzat pere peale. Neid karpe kogu aeg kaasa tassida, et äkki tuleb isu..no ma ei tea. See tähendaks kokku 30 eurist hinnatõusu söögikorra peale. Ja see mainitud 40 sendine soodus pizzale on nagu mõnitamine selle juures. Aga vaadates asja helgemat poolt, kui rämpstoitu enam ei osta, siis on see sammuke tervislikuma eluviisi poole. Ja loodust säästab ka, kui ei osale plastiku ostmises.