Juhtkiri: nagu malenupud

Lääne Elu

info@le.ee

Lääne Elu- 34 aastat täppi pannud.

Lääneranna vallavalitsus nihutas Metsküla kooli lapsi nagu malenuppe. Vanemate teadmata tõsteti 17 last Lihula kooli nimekirja. Tegu on pretsedenditu. Õiguslikku hinnangut ei kiirusta sellele andma isegi mitte haridus- ja teadusministeerium, sest pole täpselt teada, kes mida mis järjekorras tegi või missuguse korralduse andis.

Üht-teist aga on siiski selge. Ministeeriumi hinnangul on kohalikul omavalitsusel kui niisugusel küll õigus lapsele elukohajärgne kool määrata, aga tal pole õigust last kooli vastu võtta. Seda saab teha vaid koolijuht oma käskkirjaga. Seda Lihula kooli direktor Rasmus Lippur vallavalitsuse korraldusel ka tegi. Ministeeriumi hinnangul on taoline käskkiri kehtetu ega kohusta lapsevanemaid millekski.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
15 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Narr
3 kuud tagasi

Et siis endine Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik ja endine Lääne maakaitseringkonna ülem kolonelleitnant Rasmus Lippur tegeleb uues rollis tühikargamisega. Munder on tal endiselt kapis.

Mati Põdra
3 kuud tagasi
Reply to  Narr

Mina Lippuri pead ei taha. Aga üldiselt, koolijuhi pädevused saab Tartu ülikooli korraldataval pikal koolitusel, mille pealkiri oli siis, kui mina selle läbisin “Haridusasutuse juhtimise majanduslikud, poliitilised ja juriidilised alused”. Terve aasta tuli kohal käia ning lõputöö kaitsta.

Ma ei usu, et Lippuril see koolitus läbitud on. Järelikult ta ei tohtinuks üldse kvalifitseeruda. Kui vallavalitsus arvas, et savi, mida inimene enne juhtinud on, siis tuleb ka pöörduda vallavalitsuse poole küsimusega, et miks nad annavad kogemusteta koolijuhile korraldusi seadusega mittelubatud tegude tegemiseks.

IRW
3 kuud tagasi
Reply to  Mati Põdra

Mati nüüd küll jurist ei ole . Ja seaduses on põhimõtteliselt sellised võimalused olemas

Toots
3 kuud tagasi

Tark direktor tunnistab oma käskkirja kehtetuks ja kustutab need lapsed Lihula kooli nimekirjast ning siis ei saa isegi kohtuprotsessi algatada 🙂

Mati Põdra
3 kuud tagasi
Reply to  Toots

Kohtuprotsessi ei saa algatada niikuinii, sest algusest peale õigustühine haldusakt ei too endaga kaasa kummagi poole jaoks mitte mingeid õigusi ega kohustusi.

IRW
3 kuud tagasi
Reply to  Mati Põdra

Õigustühine on see kooli mängimine

T. Toots-L. (abikaasa)
3 kuud tagasi
Reply to  IRW

IRW, kas oled võimeline koolikatsumist teostama?

Mati Põdra
3 kuud tagasi
Reply to  IRW

Kui see, mis Metskülas toimub, on “kooli mängimine”, siis – rohkem selliseid mängukoole kogu Eestisse!

IRW
3 kuud tagasi
Reply to  Mati Põdra

President sellega nõus igastähes polnud

vaat siis
3 kuud tagasi

Äriidee missugune, nüüd peaks vallavanem ruttu ka kõik need teadmata kohas viibivad ukraina lapsed Lihula kooli sisse kirjutama ja raha uue kooli ehitamiseks ongi olemas.

Toots
3 kuud tagasi

Selles asjas saab uue kohtuprotsessi algatada, aga see ei muuda Metsküla Kooli sulgemise otsust kehtetuks ja neid asju ei saa kohtus kokku liita.

IRW
3 kuud tagasi

Jah . Vald oleks pidanud asja andma vastavatele instantsidele ja need oleks hakanud lastevanematele trahve määrama koolikohustuse mittetäitmise eest

Mati Põdra
3 kuud tagasi
Reply to  IRW

Rumal hani kaagutab jälle asjadest, millest ta muhvigi ei jaga.

IRW
3 kuud tagasi
Reply to  Mati Põdra

Ja külaparm teab muidugi kõike

kohalik
3 kuud tagasi

partei rakuke kommunismi ehitamas