Haapsalu toomkirikus kohtuvad Tüür ja Pärt

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav (vasakul) ja helilooja Erkki-Sven Tüür, kes on just Collegium Musicalele kirjutanud Haapsalus ette kantava teose „Canticum Canticorum Caritatis”. Foto erakogu

Laupäeva õhtul kohtuvad Haapsalu toomkirikus Pärdi päevade kontserdil helilooja Erkki-Sven Tüüri ja Arvo Pärdi looming kammerkoor Collegium Musicale esituses.

„Kui mõelda elavaid heliloojad, siis Pärt ja Tüür on kindlasti ühed tuntumad maailmas,” ütles Collegium Musicale tegevjuht Kristel Üksvärav.

Pärdi päevade kontsertidel on festivali kunstiline juht Tõnu Kaljuste pannud Pärdi muusika kõlama dialoogis mõne teise helilooja loominguga. Et dirigent Endrik Üksvärava käe all tegutsev Collegium Musicale on kokku kõlama pannud just Tüüri ja Pärdi, on dirigendi end otsus. „Ka Pärt ja Tormis oleks kokku sobinud, aga kuna selline kooslus oli juba olemas, siis võtsime Tüüri,” ütles Kristel Üksvärav. Tema sõnul on tänavu oktoobris 13. sünnipäeva tähistav kammerkoor mõlema helilooja loomingut esitanud asutamisest alates.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments