47

Söögikohad kohanesid uute piirangutega

Avatar

Elen Freivald

elen@le.ee

Wiigi kohviku teenindusjuht Adeliina Bagautdinov (vasakul) kliendi koroonatõendit kontrollimas. Foto: Elen Freivald

Wiigi kohviku teenindusjuht Adeliina Bagautdinov (vasakul) kliendi koroonatõendit kontrollimas. Foto: Elen Freivald

Haapsalu söögikohad kohanesid kiiresti neljapäeval kehtima hakanud uute koroonapiirangutega, millega nõutakse avalikes kohtades maski kandmist või vaktsineerimistõendi esitamist.

Ringkäik Haapsalu toitlustuskohtades näitas, et vaktsineerimistõendit kontrollitakse.

Posti tänaval asuv Taksi pubi oli külastatavaist paikadest ainus, mis valitsuse korraldusega kaasa ei läinud. Päev enne piirangute jõustumist ütles pubi teenindaja Kristiina Pähn Lääne Elule, et turvameest ei palgata ja iga inimese tervis on tema enda vastutada.

„Gestaapot me mängima ei hakka ja paanikaks mõtet ei näe. Kõik sujub ja rahvas on väga ettevaatlik,” ütles Taksi pubi omanik Tiina Kalamees neljapäeva lõuna paiku. Kalamehe sõnul ongi lõunaaeg Taksi pubis tipphetk, kus sööjaid tuleb ka grupiti, muidu käiakse aga pigem hõredalt.

Pubiomanik kiitis head ventilatsiooni. „Meil on akende ja uste kaudu ka loomulik ventilatsioon,” lisas ta.

Kalamehe sõnul tegid pubi töötajad neljapäeva hommikul kiirtestid ja need näitasid, et kõik on korras. „Meil on olemas ka kehtivad koroonatõendid,” lisas ta.

Mõnisada meetrit eemal Nurme bistroos võis juba uksel näha infolehte valitsuse korraldusega, mille järgi saavad kohapeal süüa vaid need, kes näitavad koroonatõendit, toitu kaasa ostes tuleb aga bistroos kanda maski.

Nurme bistroo omaniku Kaire Raba sõnul ei kujunenud esimene päev nii hirmsaks, kui peljati. „Töötajad ütlesid, et päev on alanud rahulikult – inimesed näitavad passi ja keegi pole veel helistanud ja küsinud, kas saaks ka passita sööma tulla,” rääkis ta.

Raba sõnul oli kliente neljapäeval küll tavapärasest vähem. „Ei tea, kas see on tingitud vihmast või uuest olukorrast,” lisas ta.

Ka Müüriääre kohviku uksel võtab tulijaid vastu silt, mis annab teada, et kohapeal saab süüa vaid koroonatõendi ettenäitamisel.

Kohviku omaniku Marget Vatku sõnul on inimesed piirangutest väga teadlikud. „Kuigi sotsiaalmeedia vahendusel pole jõudnud veel kliente teavitada, oleme uksele teavitussildi pannud küll. Võibolla peaks ka letile teavituse lisama,” mõtiskles ta.

Vatku sõnul helistas päeva jooksul mitu klienti, kes uurisid, kas oleks võimalik tulla sööma ka ilma tõendita. „Vastasime, et ei saa,” ütles Vatku.

Wiigi kohviku teenindusjuhi Adeliina Bagautdinovi sõnul polnud neilt ükski klient tõendita sööma tulemise kohta uurinud. „Vara veel öelda ka, sest oleme jõudnud avatud olla vaid pool tundi,” lisas ta.

Hoolimata sellest, et pärast avamist neljapäeval uksel ega letil koroonatõendi kohta infot polnud, küsitakse Wiigi kohvikus tõendi olemasolu. Teenindusjuhi sõnul lisavad nad peagi info nii sotsiaalmeedias kui ka kohvikus kohapeal.

Parasjagu uksest sisse astunud klient uuriski, kas vabu laudu on. „On küll, aga enne tuleb esitada Covid-pass,” ütles Bagautdinov, kes kontrollis aparaadiga tõendit kliendi telefonist.

Samal ajal arutasid teenindajad, millal oleks kõige mõistlikum aeg koroonapasse kontrollida – kas uksel, lauas või letis. „Arvan, et kõige mõistlikum oleks küsida tõend lauas,” pakkus Bagautdinov.

Neljapäeval Haapsalu linnas ringi käies paistis silma, et avalikus siseruumis maskikandmist meelde tuletavad teavitused olid umbes poolte poodide ja asutuste ustel. Infolehe puudumisest hoolimata olid kliendid avalikes ruumides pigem piirangutest teadlikud ja vähe oli neid, kel maski ees ei olnud.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Valla Vanem
Valla Vanem

Ühesõnaga – vares ja nkvd ja muud haiged linnud söövad kodus (niikaua kui päevi on antud :)) ja normaalsed inimesed käivad söömas kohtades, kus passi ei küsita!
Lukus!

Arvos
Arvos

Oma nokapunkri võiksid kinni panna või omaette kodus kraaksuda.

Vares
Vares

Lugupeetud Arvos
Saame kusagil kõrvalises kohas kokku…

Vares
Vares

Taksi Pubi personal on Kohustatud kontrollima vaktsineerimise passe..
Vastasel korral paneb Terviseamet selle punkri uksed pikaks ajaks kinni… 🤪 😍

Vares
Vares

Hetkel olen 863 bussis ja teel Haapsalu linna kus pole 7 aastat käunud
Siin 1 tädi köhib Tallinnast saadik okendamiseni ja buss kohe Riisiperes.. Aga midagi teha ei saa, sest tädi on nn. Terve Inimene ja maski ei kanna…
Just sõitsime Riisipere tanklast mööda

seadusega
seadusega

No kuulge, bussis on mask kohustuslik, seda peaks ka bussijuht nõudma
Lux ekspress lausa annab maski kui bussi sisened, nii, et me ei pea taluma vastutustundetute terrorit.

Arvos
Arvos

Loodetavasti tädi eraldas sullegi midagi ja varsti kraaksumsie asemel vaid kähised.

Misasja
Misasja

Valetaja. Mismoodi sa said siis suhelda ja jalutada posti tänaval nutvate inimestega, kes mahalangetatuid puid taga nutsid, kui sa 7 aastat linnas pole käinud? Midagi siin ei klapi. Järelikult pole köhivat tädi ka bussis olnud

Vares
Vares

Või olla mind pole ja olemas??? 😍

Misasja
Misasja

iga köha pole covid krt küll Ei maksa nii arg olla

Misasja
Misasja

Valetaja ja paanikaõhutaja. Kes sulle linnaloa tagasi andis?

saag
saag

..”Taksi pubi on ainus, mis valitsuse korraldusega kaasa ei läinud”. Järelikult pole meil valitsus, mida austataks, vb pole see isegi mitte legitiimne, arvestades , kuidas võimule saadi. Aga kuidas saakski üks normaalne inimene nt Tanel Kiike või Kaja Kallast austada!?

Aa vaata seda
Aa vaata seda

ei ole ainus. Terve sait on olemas, kuhu liituvad asutused, kus ei kontrollita koroonapassi. ilmapassita.ee

Vares
Vares

Uurisin seda ilma tõendita asja…
Ilma tõendita sissepääsu tagab covid kiirtest 5 eur lugu… Palju õnne lamemaalased!!!

mõelda on vaja
mõelda on vaja

Selle viis eurot võiks söögile kulutada, ise olla vaktsineeritud ja tõend taskus, lihtne,

Gestaapo / NKVD on tagasi
Gestaapo / NKVD on tagasi

Siis üks pubi on ainult normaalne koht, kuhu minna võib. Aitäh info eest.

Vares
Vares

Ei Tallinnas ega Helsingis ilma covid tõendita ei õnnestu avalikku söögikohta külastada…

Misasja
Misasja

Vale!

Elisa
Elisa

Taksi – Ekre Pubi … hum.
Kes läheb…

tean
tean

Kui kõht tühi ja süüa seal ikka enam-vähem alati normaalselt ei mul sellest EKRE st tuhkagi Kõige normaalsem supp on taksis perenaise enda keedetud, pea alati väga maisev. Mitte iga kokk ei oska ka selles asutuses maisvalt keeta.

Arvos
Arvos

Mina.

Terve mees
Terve mees

Kuni me ei boikoteeri passikontrolliga söögikohti ning kontrollide kontrolle pikalt ei saada, ei muutu midagi paremaks.
Elagu vaba Eesti!

Ei tea
Ei tea

Söögikohti ei tohiks nii karistada. Nende pidajad pole süüdi ju, kui see seaduseandjate poolt mingi selline käkk kokku keerati.

tõsine asi
tõsine asi

Käkk on siis kui sa ise või keegi lähedastest nädalaid haiglas hingeldab.Kas tõesti arvate, et hingamisaparaatide alla pannakse ajaviiteks. Lugege ja kuulake ka TV ja Vikerit ,saate targemaks See on tõsine viirus, mis muteerub ka kiiresti ja vaktsiinid ei jõua nii kiiresti järele. On juhtunud raseduspeetust ja laps ei arene edasi ,sundabort ja enneaegsed sünnid on viimasel aastal arstide murekoht.

Hellat
Hellat

Kui ei meeldi, siis sööge kodus!

Ehh
Ehh

nii kohtledki omi kliente või? Huvitav, kui paljud tahaks sellise suhtumisega söögikohta tulla, kuhu nad oodatud pole!?

Vabadus
Vabadus

Mine ära kui ei meeldi. Näiteks oma koju.

Arvos
Arvos

Kasvõi koju. Või sinna kus ei diskrimineerita.

Just
Just

Sööge kodus- kas maskiga või ilma. Mida vinguda. Või istuge seal pubis . Kelle see asi.

wpDiscuz